Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Amikor az íjászok vagy a...

Amikor az íjászok vagy a lövészek össztüzet zúdítanak az ellenfélre, miért várják meg, amíg nagyon közel ér az ellenfél?

Figyelt kérdés

Minden filmben így van.

Feláll a két sereg egymással szemben(vagy ostromnál az egyik védekezik) és a másik sereg rohamoz.

A másik sereg íjjászai meg várnak. Addíg amíg nagyon közel nem ér az ellenfél és akkor egyszerre tüzelnek. Miért nem kezdenek el akkor, amint egyből lőtávolban van az ellenfél?


2012. ápr. 19. 18:54
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Akkor kezdenek el tüzelni, amint egyből lőtávolban van az ellenfél.
2012. ápr. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
mert minél messzebb van az ellenség, értelemszerűen annál kevesebb az esély a találatra, és egy össztűz hatalmas megállítóerővel bír, viszont a harc hevében már hiába várod el az íjászoktól hogy hadrendben parancsra tüzeljenek, nem fognak. Amikor a két sereg összeér elszabadul a pokol.
2012. ápr. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Azon egyszerű oknál fogva, hogy nem mindegy hogy lőtáv, vagy az "öléstáv", a nyílvesszőnek kell annyi energiájának lenni, hogy sebezni, ölni is tudjon!
2012. ápr. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerinted mi értelme lenne eléjük lődözni?
2012. ápr. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 ThorgilsX ***** válasza:
18%

"Drága a nyílvessző"


Én még egy filmet se láttam volna ahol az íjászok a nyílzápor előtt sokat vártak volna, összekevered a sortűzzel.

2012. ápr. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Erre jó példa a gyűrűk ura( ez jutott legelőször eszembe, ugyanis 20 perce néztem, /az hogy az ellenfél nem ember, csak afféle nem jelent semmit sem a kérdésre vonatkozóan/)

3perc 30 másodperctől nézzétek meg. Már rég lőtávolon belül vannak ( meg is öltek egyet..) és még vártak mire tüzet nyitottak.

2012. ápr. 20. 17:07
 7/10 ThorgilsX ***** válasza:

Írtam már.Továbbá az ellenségnek nem az első sorait akarjuk lelőni hanem a mögöttük haladókat.


Képzeld el, rohamoz az ellenség, az íjászok tűz alá veszik a 6-7. sorokat.A többit átengedik.Így a gyalogosaidnak 5-6 sornyi ellennel kell szembenéznie, majd szünet következik és következő hullám, feldarabolod a rohamukat.

2012. ápr. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ezt még nem mondtad, egyedül csak cáfolgattál elötte.

De, ez a jelenség több filmben is előfordul.

Köszi a választ, ez tűnik a legjobbnak.

2012. ápr. 20. 21:31
 9/10 A kérdező kommentje:

DEHÜLYEVAGYOK. Lehagytam a videót, amit meg akartam mutatni!

http://www.youtube.com/watch?v=fvcNid87ONA

2012. ápr. 20. 21:32
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez csak a mesében történik így. Mi ennél sokkal jobbak vagyunk, és ezért is van mögöttünk annyi győztes csata.
2012. ápr. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!