Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Egy S. A. S. kommandósnak és...

Egy S. A. S. kommandósnak és egy Francia idegenlégiósnak hasonló nehézségeket kell kiállnia?

Figyelt kérdés

Ezzel arra gondolok, hogy egy S.A.S. kommandósnak mennyivel van "jobb dolga" mivel a hazájában szolgál és minden felettese és a kormánya is ugye vele azonos nemzetiségű?


Egy idegenlégióst pedig ugye egy idegen nemzet képezi ki és rendelkezik felette és e-miatt esetleg kegyetlenebbül bánnak velük, vagy szarabb helyekre küldik őket?



2012. márc. 15. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:

a SAS-t i küldhetik szar helyre.

Amúgy a SAS- nem olyan kemény, sokkal több a mentalitási gyakorlat és képzés. Nem arra mennek, hogy gyilkológép legyél, hanem kommandós !

2012. márc. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az SAS-é keményebb. Eleve keményebb kiképzést kapnak, nekik elvileg az év minden napján minden órájában harcra kell készülni (bár a légiónak is, de őket otthon nem vetik be), az SAS-t ráadásul olyan helyekre is elküldik, ahol nem hivatalosan nincsenek is ott. Remélem érted mire gondolok. Ilyen volt Líbia, vagy most Szíria. Mindkét helyen ott voltak/vannak, de a kormányuk természetesen nem visel háborút ezek ellen, mossa kezeit.
2012. márc. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
teljesen más. A SAS kommandó a légió pedig reguláris hadsereg.Más a feladat,más a kiképzése.Kinek mi a nehezebb
2012. márc. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!



Első válaszolónak:


Evidens, hogy mindkettőt küldik szar helyekre, én azt kérdeztem, hogy SZARABB helyekre küldik-e a légiósokat.

Azt gondolnám, hogy mindkettőben komoly mentális tréning folyik. Gyilkológép és kommandós között mi a különbség?

Az a lényeg, hogy a katonát,kommandóst kiképzik arra, hogy gond nélkül tudjon embert ölni, hova lehet ezt még fejleszteni?



Második válaszolónak:


Ha jól értem te arra utalsz, hogy más jellegű a kettő, amit nem vitatok, de nem is azt kérdeztem, hogy egy összecsapásban melyik győzne, csak hogy kiképzésben melyik milyen a másikhoz képest és hát persze a nemzetiségi kérdés, amit ugye a kérdésem alatt részleteztem.



Harmadik válaszolónak:


Értem, te is azt erősíted, hogy más, de elit katonai egység címszó alatt legalább a kiképzésüket összelehetne hasonlítani, no meg mint előbbiekben említettem ugye a nemzetiségi kérdés.

2012. márc. 15. 21:20
 5/6 anonim ***** válasza:

Légiósokat olyan helyekre küldik,ahol Franciaország békefenntartóként jelen van. Ebbe beletartozik Afganisztán is pl.

Ha szeretnél a Légióról bővebben olvasni akkor ajánlom neked:

vasihazafi.hu -oldalt van egy idegenlégiós rovat. Ez egy magyar idegenlégiós blogja. Érdemes belenézni.;)

2012. márc. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, de nem pontosan ezt kérdeztem. A weboldal viszont újdonság, kösz, mindenképpen megnézem.
2012. márc. 15. 21:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!