Az amerikaiak miért nem vetettek be atomfegyvereket a vietnámi háborúban?
"Így, van nézz csak utána!
Atomcsend egyezmény : 1963
Vietnám első bombázása : 1965
Cserélj gatyát szaros."
Jól megaszondtad! Csak az a baj:
"aláírták a nemzetközi atomcsendegyezményt (Nuclear Test Ban Treaty), amely megtiltja az atombomba kísérleteket a légkörben, a világűrben és a víz alatt."
ebben szó sincs az atomfegyverek bevetéséről!
"ebben szó sincs az atomfegyverek bevetéséről!"
Facepalm.
Talán nem volt elég hatásos az urándúsító berendezés!!!
x+D
Véleményem szerint - egy korábbi témára rákanyarodva - ha az amerikaiak Tokióra dobják a bombát, és meghal a császár, akkor azt kockáztatták volna, hogy a japánok nem kapitulálnak, hanem az őrültebb és szélsőségesebb militaristák a császár halála miatt addig folytatják a háborút, amíg fűszál nem nőt Japánban.
Így viszont a császár maga döntött a háború lezárása mellett...
"Akkor nem is akarták a vietnámiakat legyőzni,csak az eszmékért harcoltak?"
Mért akarták volna legyőzni?
Tokyót több légicsapás érte korábban és a város központja porrá volt rombolva a szőnyegbombázások következtében, nagyjából Budapest méretű területen. A külvárosi részek is megsínylették, mert azok központi részeit foszforbombákkal szórták meg, bár ezek ritkán voltak beépülve, mert kertes házakból állt, de eleve zöldövezet volt, meg az építőanyag is főleg fa volt, így nagy területe hamvadt el tűzvészben.
Halálos áldozata a japán fővárost ért légicsapásoknak több volt, mint a két atomcsapást szenvedett városnak együttvéve, amelyeket azért választottak demonstratív céllal, mert korábban alig érte őket támadás, szinte teljesen épek voltak.
A vietnami háború végén merült fel Hanoira mért atomcsapás lehetősége és a várható óriási tiltakozási hullám dacára lehetséges, hogy el is kezdték szervezni, mert ekkor már az amerikaiak jelentős többsége ellenezte az egyre népszerűtlenebb háborút, ám ekkor már az oroszok jelentős mértékben juttattak hatékony légvédelmi fegyvereket az északiaknak és rendszeresen sikeresen lelőttek vele számos harci repülőt, volt olyan nap, hogy ötvenet is, így túl kockázatossá vált egy ilyen akció, különös tekintettel, hogy számos légi eszközt még délen, sokat az amerikai bázisok közelében szedtek le.
Pontosabban nem biztos ez a már-már megvalósuló szándék, de volt erről leleplező híradás, még vizsgálóbizottságot is állítottak fel később, de eltussolták az ügyet, a Fehér Ház persze felháborodva tiltakozott, lehet, hogy tényleg nem igaz, csak annyi belőle, hogy az atomfegyver bevetése többször téma volt a vietnami háború idején, de szerencsére visszariadtak tőle.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!