Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogy néz ki egy hadüzenet?

Hogy néz ki egy hadüzenet?

Figyelt kérdés
Mi a szövege? Milyen úton juttatják el a célkormányhoz? Milyen nyelven íródik?
2009. máj. 31. 20:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Általában a nagykövetnek adják át. Van ún. diplomáciai futárpost is. Vagy egyszerűen bejelentik a sajtóban.

Nem tudom, van-e ma még olyan, hogy diplomácia nyelve, a 20. sz. közepéig ez a francia volt. Ma szerintem angolul, vagy ha udvarias a támadó fél, akkor a célország nyelvén is.

Általában valamilyen követelést tartalmaz, aminek nem teljesítése esetén "(dátum, óra, perckor) országaink között a hadiállapotot beállotnak tekintjük."

2009. máj. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Aki esetleg tud még valamit róla, szívesen hallgatom, vagyis olvasom :)
2009. máj. 31. 21:34
 3/7 anonim ***** válasza:
42%

Az álomhadüzenet: Én Orbán Viktor a mai napon az 1920. június 4-i paktumot semmisnek tekintem. Ezúton felhívom a román kormány figyelmét, hogy a magyar honvédség és a magyar gárda alakulatai megkezték Erdély felszabadítását!

Sajnos itt az álom vége! Elvégre mégiscsak az EU-ban élünk!

2009. máj. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
előzőnek: Ehhez sajnos egy álomhadsereg is kéne :(
2009. jún. 1. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mostanában valahogy úgy, hogy kijelenti az állam a sajtóban, hogy a másik állam terrorista elemeket támogat, vagy terroristák vették át az irányítást és megyünk, felszabadítjuk :) persze mindez nem a lakosság ellen irányul, mi csak felszabadítjuk őket, és csakis az ő érdekükben bombázzuk őket széjjel :)


(lásd USA)

2009. jún. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A német nagykövet üzenete az orosz kormánynak (1914. aug. 1.)


"A német birodalmi kormány a válság kirobbanása óta a békés rendezés érdekében minden erőfeszítést megtett. Eleget téve őfelsége Oroszország ssászára kérésének, a német császár vállalkozott rá, Nagy-Britanniával egyetértésben, hogy közvetítsen a bécsi és szentpétervári kormányok között; de Oroszország, anélkül, hogy megvárta volna az eredményeket, megkezdte csapatai általános mozgósítását szárazföldön és tengeren. E fenyegető lépés következményeként, mely lépésekre Németország semmilyen katonai lépéssel nem adott okot, a Német Birodalom súlyos és közvetlen veszéllyel került szembe. Ha a német kormány nem vett volna tudomást erről a veszélyről, azzal Németország biztonságát és puszta létét veszélyeztette volna. Így a német kormánynak kötelessége volt követséget meneszteni őfelsége minden oroszok cárjának kormányához és követelnie az említett katonai cselekmények leállítását. Mivel Oroszország nem tett eleget (nem is tartotta szükségesnek válaszolni rá) e kérésnek, és minthogy ezzel a visszautasítással (ezzel a hozzáállással) megmutatta, hogy tevékenysége Németország ellen irányult, enyém a megtiszteltetés, hogy kormányom utasítására Excellenciádat a következőkről tájékoztassam:


Őfelsége a császár, fenséges uralkodóm, a Német Birodalom nevében elfogadja a kihívást, és magát Oroszországgal hadban állónak tekinti."

2009. jún. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2009. jún. 1. 20:35

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!