Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Milyen az idegenlégió?

Milyen az idegenlégió?

Figyelt kérdés
Milyenek a tapasztalatok? Aki belép, az miért lép be? És ha egyszer végez, akkor az élete hogyan tud folytatódni? Úgy értem, hogy nyilván nagyon megváltoztatja az embert, vagy nem?
2009. ápr. 13. 00:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
2009. ápr. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
85%
Nekem egyik barátom el szeretne menni az Idegen légióba, és csak azért, hogy a családjának(akiknek sok csalódást szerzett) megmutassa, hogy ő képes lenne erre a kiképzésre:)
2009. ápr. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
97%
Kemény dolog, nem mindenki bírja ki.De vannak beszámolók is a vizsgálatokról, meg az alapkiképzésről.Ha az egyiken elbukik az ember, akkor mehet haza.Ha mindenen átment, akkor jön egy 3 hónapos alapkiképzés.Ha azt is bírta, akkor írhat alá szerződést minimum 5 évre.Van aki buliból lép be, van aki az anyagiak miatt és van aki őrültje a katonaéletnek.
2009. ápr. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%
2009. ápr. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
97%

nekem nagybátyám ment ment el 2003ban és még most is kintvan, szerencsére jól érzi magát kint írt 1 levelet amiben leírta h az első 2-3hónap nagyon kemény volt hajtották őket sokan sírva feküdtek le aludni, neki az egyetlen öröme a barátja ott kint leglaább egymásra számíthatnak.

igaz az sem könnyű h rögtön 2 ággyal melletted már orosz v portugál állampolgár fekszik, nehéz megszokni a többi nemzetiségűeket.


nagybátyámat a pénz érdekelte főként, 18 volt amikor elment függetlenül, boldogan.

végülis mi sem veszítettünk semmi azzal h el ment mert kap rendesen a bevetésekért pénzt és prémiumot, mindig ha van ideje ír 1-1 levelet :)

2009. ápr. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

mindkét honlapot láttam már. igazából tapasztalatokra lennék kíváncsi.Habár sejtem hogy aki megjárta az idegelégiót az nem fogja itt elmesélni hogy miken ment keresztül, de azért ha valaki úgy gonodlja, vagy ismer olyat aki volt, és mesélt róla, akkor várom továbbra is a válaszokat.

2009. ápr. 13. 18:33
 7/17 anonim válasza:
96%
Szia 15:35-ös!Azt szeretném kérdezni h nagybáttyád hol szolgál,illetve ha nem túl indiszkrét a kérdés,akkor azt is szeretném megkérdezni h pontosan mennyit keres,és hogy volt e már éles helyzetben?
2009. ápr. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
97%

Hello.

Djibouti-ban szolgál

- az általános szolgálati pótlékja 1460 €

- tengerentúli illetménykiegészítése 1500 €

- lakóhelypótléka 3560 €

ez mind 10 hónapos szolgálatra


voltak már rendfenntartásos erőknél segítség képp 2hétig ez 2005ben volt, ugyanebben az évben Cambodzsába vezényelték ki őket ahol volt fegyveres összecsapás.


így összegezve remélem tudtam segíteni, ha kérdésed támadna szívesen segítek.

ha szüleim beleegyeznének belépnék énis, de nem szeretnék h bármi bajom legyen akár 1 bevetés során, hiába leszek 18 éves hallani sem akarnak róla.

2009. ápr. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
97%

Köszi szépen a választ!

Én a légió hivatalos honlapján úgy olvastam h Djiboutiban (13. DBLE)havi szinten 3500 euro a fizetés+ehhez jön még a többi pótlék.Tehát akkor ez nem így lenne?

[link]

És még azt szeretném kérdezni h jelenleg milyen rendfokozatban van?Légionárius még vagy már fentebb van a ranglétrán?köszi a választ

2009. ápr. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
a Discovery World-on vagy a Viasat Exploreren szokta mutatni a "Menekülés a Légióba" c.sorozatot,amibe megmutatja hogyan telnek el a légiósok mindennapjai.
2009. aug. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!