Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Érvényes-e a Magyar Népköztárs...

Bromkrezol kérdése:

Érvényes-e a Magyar Népköztársaság katonájaként letett eskü?

Figyelt kérdés
Annak idején esküt tettünk a haza védelmére, viszont megszűnt a kötelező katonai szolgálat. Ez az eskünk érvényben maradt?
2011. júl. 10. 10:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Mivel a Magyar Köztársaság /jövőre Magyarország/ jogutódja a Magyar Népköztársaság-nak, így érvényes.

És ha lehet kedves 1. válaszoló hagyjuk ezt a fideszes illegitim marhaságot, megszavazták a képviselőket/az más kérdés, hogy miért/, tehát legitim volt a Parlament.

2011. júl. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

12:11

"Mivel a Magyar Köztársaság /jövőre Magyarország/ jogutódja a Magyar Népköztársaság-nak, így érvényes.

És ha lehet kedves 1. válaszoló hagyjuk ezt a fideszes illegitim marhaságot, megszavazták a képviselőket/az más kérdés, hogy miért/, tehát legitim volt a Parlament."


Rosszul tudod: 1949-89 között minden illegitim volt, hiszen nem voltak szabad választások, a Fidesz az 1946-os köztársaságot tekinti jogutódnak.

Szerintem az is eléggé illegitim, mivel szovjet megszállás alatt történt a választás.

Igazán legitim kormány legutoljára 1944. március 15 előtt volt, de ez nagyon nem tetszik a baloldalnak. Jó volt uralkodni ellenzék nélkül, mi ?

Az eskünk nem kötelez, mert már nincs se Néphadsereg, se népköztársaság, de azért jó volt megtanulni a Kalasnyikov használatát, még jól jöhet.

2011. júl. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
érdekes, hogy az első válasz, meg a hozzá írt kommentem eltűnt
2011. júl. 10. 15:37
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, én írtam az első választ, valóban érdekes...
2011. júl. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De a rá írt válaszom is eltűnt, pedig nem volt egyikben sem olyasmi, ami miatt moderálni kéne, hmm... cenzúra?
2011. júl. 10. 21:58
 6/6 anonim ***** válasza:
miért? ma van ellenzék?
2011. aug. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!