Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ahhoz, hogy zászlós legyen az...

Ahhoz, hogy zászlós legyen az ember elég csak érettségivel rendelkeznie?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy az őrmester az tiszthelyettes, és azt is, hogy a hadnagynak már kell főiskola. De a zászlósnak elég csak érettségi?

Csak az válaszoljon, aki 100%-ig biztos abban, hogy tudja. Fontos.


2009. márc. 24. 15:40
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Na de mégis melyik testületnél? Honvéd, rendőr pénzügyőr vagy büntetésvégrehajtás? Mert nem mindegy.
2009. márc. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pénzügyőrségnél. Arra lennék konkrétan kíváncsi, ahhoz, hogy valaki zászlósi rangot kapjon, elegendő e az érettségi? Vagy már feltétel a főiskola? Tudom, hogy melyik rang mit takar, csak ez az egy homályos.
2009. márc. 24. 16:04
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A zászlósnak nem követelmény a főiskolai végzettség.
2009. márc. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

Pl. nézd meg, hogy kiket keresnek itt: [link]


Középiskolai végzettségűeknek is ajánlanak pozíciókat.

2009. márc. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, elég.
2009. márc. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem főiskolai végzettségem van, de nem szakirányú (tehát nem jogi vagy közgazdasági vagy számviteli vagy környezetvédelmi stb.) Azért vagyok zászlós, mert van főiskolai diplomám. Csak egy érettségivel is be lehet kerülni a pénzügyőrséghez, de akkor csak őrmesterként kezdhetsz. A főiskolai diploma sem garancia azonban arra, hogy zászlósként vesznek fel, csak több rá az esélyed. Legalábbis a déli régióban. Északon ez nem divat.
2009. ápr. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy elég én is az vok xd
2010. febr. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Érettségi nélkül is vehetsz zászlót.
2010. márc. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!