Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A tartalékos katonák most...

A tartalékos katonák most mennek árvízkor a gátra, vagy nem mennek?

Figyelt kérdés

Jan. 1. óta vagyok tartalékos katona, és fegyveres objektumőr.

Amikor felszereltünk, akkor azt mondták, hogy minket nem visznek a gátra, mert akkor az objektumot ki nem tudjuk őrizni.

A katonáknak azt mondták, hogy nekik már nem kell a gátra menni, mert itt vannak a tartalékosok, de már vannak ki vannak jelölve minden alakulatból azok, akik mennek.

A hadügyminiszter hivatalosan azt mondta, hogy a tartalékosok a gátra mennek, a főnökeink pedig azt, hogy nem megyünk.

Az is igaz, hogy békeidőben nem is vezényelhet a HM, mert nem katonák vagyunk, de rendkívüli állapot esetén automatikusan átvesz a HM, akkor már kiküldhetnek.

Ugyanakkor minden napra esik valami agyament változtatás.

Mire tippeltek, vajon megyünk-e gátra?


2011. febr. 27. 21:29
 1/3 vzs ***** válasza:
100%

én, katonaként nem tippelek.

inkább leírom, hogy mi a hivatalos álláspont.

te önkéntes védelmi tartalékos vagy, te nem mész árvízre.

van/lesz egy másik fajta tartalékos, az önkéntes védelmi tartalékos, ő nem őrködik veled, de megy árvízre. kb ennyi

2011. febr. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ez a "hivatalos" álláspont, de azok a tartalékosok, a "műveleti" tartalékosok még sehol sincsenek, de a Hende Csaba hadügyminiszter úr ma is büszkén mondta, hogy már van kétezer tartalékos, akiket az árvíznél is belehet vetni, és milyen jó, hogy ilyen többcélú az alakulat, mert így olcsó, hatékony, stb.

Kíváncsi leszek.

2011. febr. 27. 22:56
 3/3 vzs ***** válasza:
100%

értem az álláspontod, de egy dolog amit mondanak, kirakatnak, egy másik dolog, amit megtehetnek a szerződésed alapján. és hadügyminiszter helyett kérlek írj honvédelmi minisztert.


melyik laktanyában vagy?

2011. febr. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!