Olvastam, hogy mikor először találkoztak össze Jsz 2-esek és Királytigrisek 10 vs.14 arányban harcoltak, és 10 királytigris semmisült meg, vagy lett harcképtelen. Hogy lehet ez?
És a Jsz 2-es annyival mozgékonyabb volt?
Meg nekem még mindig az a bökkenő, hogy 2 kilóméterről képes átütni a Jsz 2-es páncélzatát a legvastagabb ponton is.
Amihez még nagy mozgékonyság sem kell. Csak áll, és bevárja a tankokat. Persze lehet, hogy 2000 méteren még eltéveszti a célt. De nem probléma. Rálőhet újra 1500, 1000, 500 méteren újra, és előbb-utóbb csak eltalálja, amíg -szemből- még 500 méteren is biztonságban volt.
Tehát egy tank vs. tank összecsapásban, hacsak nem meglepetésszerűen, lesállásból oldalba kapják, akkor kényelmesen lődözheti kilométerekről is ki a legnagyobb szovjet monstrumokat, mire azok egyáltalán a közelébe érnének.
Ráadásul oldalról is volt 80 mm páncéljuk, ami annyi, mint a Pz IV-esek legvastagabb frontpáncélja.
Vagy a Párducok homlokpáncélja a testen. Szintén nem túl vékony.
A szovjetek több Királytigrist is zsákmányoltak, melyeket később teszteknek vetettek alá.
Röviden összefoglalva az idetartozó dolgokat:
Megbízhatatlan motor és hajtómű, valamint a túlságosan bonyolult mechanikai alkatrészek miatt gyakori a lerobbanás/meghibásodás.
A páncélzat és a hegesztések minősége és kidolgozottsága sokkal rosszabb, mint a Párducon és a Tigrisen, néhány közvetlen találat után elkezd széttöredezni.
Bár a homlokpáncélzatot nem, de a torony elejét a JSZ-2 A-19 -es lövege 1000 méter távolságból át tudta lőni.
Ebből is látszódik, hogy az összecsapások nem mindig követik a papírformát... Néhány tucat jó tank még nem lesz harckocsi zászlóalj... Mert minden tankban vannak emberek... És az ilyen egységek annyit érnek, amennyit a kezelőszemélyzetük... Ha valakinek a birtokában van a megfelelő tudás, és a lehetőségekhez mérten jól alkalmazza a taktikákat/stratégiákat, akkor hátrányos helyzetből is jobban tud kijönni... Aztán ott van még a szerencse is... Fontos, mert bejöhet... Igaz erre nem lehet rájátszani, de akkor is...
Ha csak a számokat nézzük, akkor szerintem Gaugamélánál senki nem tett volna Nagy Sándor győzelmére... Mert számtanilag esélytelenek voltak... De a tudás, a kiképzés, hogy ki mennyire bírja a nyomást elviselni, mennyire tud hideg fejjel gondolkodni... Ez a győzelem kulcsa...
Köszönöm az információkat!
Gaugaméla azért nem jó példa, mert ott a perzsák nem voltak minőségi fölényben is. De egyébként igazad van.
Egyébiránt viszont a szovjet páncélosok kiképezettség se volt mesteri.
Hát épp ez a kérdés, szóval nem tudom:)
De azt igen, hogy sokszor maguk a szerelők vitték a gyárból egyenesen a frontra a harckocsikat. Ezért nem voltak kezdetben sikeresek a T-34-esek, mert a kezelőik kiképzetlen gyári munkások voltak.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!