Szerintetek az atombombának köszönhetjük, hogy nem tört kia a III. VH?
Valószínűen van benne szerepe, de mielőtt ezt vennénk csak alapul figyelembe kell venni enek a fegyvernek a sajátosságait.
Persze nagy rombolóerő és még járulékos hatások.
Ezek a tünetek.
Ha egy területet akarsz megszerezni alkalmatlan, mert csak a semmi lesz és hagyományos nem tiszta bombánál pár ezer évig lakhatatlan jelentős része.
Ha az ellenségeidet egyszerűen csak ki akarod irtani, morálisan nem elfogadott, nehezen lehetne kontrolálni magát a célszemélyeket és a csecsmőgyilkosság bizony nem jó népszerűségi tényező.
Marad fenyegető eszköz, de másik lényeges akadály a célbajuttatás.
Rengeteg mődja lehet akár a személyeses amber által célbajuttatottól a ballisztikus rakétákig, a tüzérségi lövedéktől a torpedókig, gyakorlatilag nagy kockázat és vélhetően nagy veszteség.
Egy tisztább fúziós bomba elég nagy méretekkel rendelkezik, és vélhetően az ellenfél mindent megtesz a esetleges pusztítás megakadályozására.
Onnan kezdve minden eszköz bevethető az ellenféllel szemben, legyen az vegyi, biológiai, vagy nukleáris.
Ez kölcsönös visszahúzó erő.
De a bevetést fontolgató döntéshozónak azzal is szembe kell hogy nézzen mi van ha bevetés nem sikeres és ugy állnak utánna már szemben egy olyan ellenséggel akit a kölcsönösség felruházott az ellencsapás kötelmével? Rengeteg eset lehetséges, igy az atomfegyverek csak az elrettentés vagy totális csapásmérő kategória.
De a világon azóta is vannak háborúk, kicsik és nagyok.
Hagyományos fegyverzettel, és az utóbbi időkben többnyire csakis kereskedelmi alapokon.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!