Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Azokban az országokban ahol...

Azokban az országokban ahol még van sorkatonaság, a nőknek miért nem kell szolgálni?

Figyelt kérdés
Én azt hittem a jogok kötelességgel is járnak! (És tudom hogy Izraelben pl. kell nekik is, de gondolom ha nem háborúznának folyton a palesztinok ellen, ott se kéne)
2010. dec. 16. 18:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Észak-Koreában van.


Férfiaknak 5 év, nőknek 3 év.

2010. dec. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Jó, Észak-korea ugye nem az emberi jogokról ismert, de még ott is megússzák kevesebbel.
2010. dec. 16. 19:00
 3/19 anonim ***** válasza:
24%
Miért kell a nőknek egyáltalán szolgálni? És a férfiaknak? Miért van szükség a katonaság nevű baromságra?
2010. dec. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Teljesen egyet értek veled. De most igazából a kérdés nem erről szól, hanem arról hogy miért nincs egyenlőség a férfiak és a nők között.
2010. dec. 16. 19:12
 5/19 anonim ***** válasza:
84%

19:09 Hülyeséget ne beszélj már!


A hadsereg elengedhetetlen feltétele, illetve tartozéka a szuverén államnak. A szuverenitás feltétele, hogy önálló hadsereggel rendelkezzen egy állam. A hadsereg felállítása egy állam kialakulásánál az első események egyike. Szükséges egy olyan hadsereg, amely az adott állam vezetőinek, polgárainak, lakosainak népeinek irányítása alatt van. Egy hadsereg pedig az adott kornak megfelelő színvonalú fegyvernemi kultúrákkal kell, hogy rendelkezzen.


A szuverenitáson kívül a katonaság alkotmányos kötelezettsége a haza védelme, katasztrófák elhárításában való, és esetleges rendvédelmi feladatokban való részvétel. Nem utolsó sorban pedig haderő nélkül pusztán a lakosság száma, az ország mérete nem jelent semmit, mint hatalmi tényező. Egy nemzetközi szerződést nem lehet előnyösen megkötni, abban az esetben ha nincs hatalmi eszköz a háttérben: azaz, hadsereg nélkül.

2010. dec. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
95%

Hogy a kérdésre is választ adjak, Azért mert nők.

Gyengébb testalkatúak, más temperamentumúak.

2010. dec. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
36%
Ha minden ember legalább olyan értelmes és toleráns lenne, mint pl. én, akkor nem lenne háború. És fegyverekre sem lenne szükség. A katasztrófavédelmet pedig meg lehetne szervezni puskák nélkül is. Erre gondoltam feljebb.
2010. dec. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%

"Ha minden ember legalább olyan értelmes"


Ajj de el van szállva valaki magától.


"akkor nem lenne háború. És fegyverekre sem lenne szükség."


A hadsereg nem csak a háború eszköze, hanem hatalmi tényező.

A háborúkat nem az intolerancia robbantja ki.


Ha mindenki olyan lenne, mint te, már nem létezne emberiség.

2010. dec. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

"Ha minden ember legalább olyan értelmes és toleráns lenne, mint pl. én, akkor nem lenne háború."


Nem hiszem, hogy egy olyan ember, aki mondjuk 50 millió ember sorsa felett rendelkezik, az megengedhetné magának azt a pacifista hozzáállást, amit te csinálsz.


Úgy látom, hogy neked fogalmad sincs arról, hogy milyen lehet egy államot elkormányozni, megvédeni azt. Mert amíg csak az államoknak az 1/10 része militarista a többi 9/10-del szemben, addig az az 1/10-ed rész le fogja rohanni és megsemmisíteni a többit, mert megtehetik, mivel azok nem képesek megvédeni magukat.


Aki nem harcol, az elbukik. Ilyen egyszerű.

2010. dec. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
76%

Na, megint egy értelmes egyenjogúsági kérdés "Ha egyenjogúság van, akkor a nőkből is legyen katona!"


Kérdem én: akkor mégis ki a fene neveli a gyereket, ha anyu és apu is elmegy két évre katonának???

2010. dec. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!