Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A legendák harcosai tényleg...

A legendák harcosai tényleg léteztek vagy csak kitalálták őket?

Figyelt kérdés

Elsősorban Achilles-re, Siegfried-re vagy Mijamoto Muszasi-ra gondoltam. Tudom, hogy nem léteznek sebezhetetlen és legyőzhetetlen emberek, de kiváló harcosok ilyen néven, vagy olyanok, akikről mintázták őket, igen.

Tud valaki róluk valami bővebbet?


2010. dec. 2. 18:04
 1/3 anonim ***** válasza:
83%

Egyenként be kell szépen írogatni a google-be és kiderül, hogy melyikkel mi a helyzet. A japán hős pl. létezett:

[link]

2010. dec. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyeseknek lehet alapja, de biztos nem mindegyiknek.

Pl. Akhileusz: Volt egy görög harcos, aki olyan jól tudott harcolni, hogy senki nem tudta megsebesíteni. Emiatt mindenki róla beszélt és még a halála után is megmaradt a híre. A századok során pedig a történet eltorzult. Az emberek meg akarták magyarázni, hogy miért volt ilyen jó és ők miért nem.

Magyarázat: Mert ő egy istennő fia, aki megfürdette őt az élet vízében, hogy sebezhetetlen legyen.


Ezt csak én találom ki, de valami hasonlók lehetnek.


De lehetnek, sőt, biztos vannak olyanok is, akiket csak kitaláltak. Az eszménykép megtestesítésére.

Pl. "a legyőzhetetlen harcos". De ez így túl távoli és megközelíthetetlen. Akkor legyen neve is! Legyen a neve Akhileusz!

És mit csinált ez az Akhileusz? Mi bizonyítja, hogy legyőzhetetlen volt?

És akkor már jönnek a történetek, amihez hasonló lehet, hogy valakivel valamikor valahol megtörtént, de az is lehet, hogy a mesélő csak falból mondja, hogy úgy tűnjön fel, mintha tudna valamit, amit mások nem.

Így születnek a legendák.


Lehet, hogy élt egyszer egy Akhileusz nevű görög, aki nagyon jól harcolt, de nem volt sebezhetetlen. De az is lehet, hogy maga az alakja is csak kitaláció.

Ezt már sosem fogjuk megtudni.

2010. dec. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
59%

Én nem ismerek más legendát, csak a MAGYAROK mondáit/legendáit!

És azok 90%-a igaz!

2010. dec. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!