Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi lenne Amerikával ha kilépne...

Mi lenne Amerikával ha kilépne a NATO-bol? (Azt tudom hogy a NATOnak azaz EU-nak rossz lenne) De mi lenne az Usának.?

Figyelt kérdés
Jól jönne amerikának ha kilépne? Hiszen ő Európai haderő nélkül is megtudnà védeni magát.
tegnap 17:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
12%
Semmi.
tegnap 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Amerikának van egy csomó katonai támaszpontja Európában, állomásoznak itt csatahajók -legutóbb, asszem pont Izraelnek mentek segiteni-, van egy csomó fegyverraktára és még kitudja, mennyi infrastruktúrája, amiről nem tudunk. Én ezt nem nevezném semminek.

Ez az őrült, ha ezt meglépi, az mindenkinek rossz lesz, nekik is, hiába van bivalyerős hadseregük, ha itt nincsenek otthon.

tegnap 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A befolyása csökkenne a világban, aztán ennyi. Európa megszívná, jobban mint fordított esetben.
tegnap 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%

az erőprojekciós képességük némileg csökkenne, bár annyira azért nem, mert most is rendszeresen belefutnak abba, hogy bizonyos (NATO tag) országok nem engedik át a légterükön a katonai gépeket.

ezen felül az előre jelző rendszerük is gyöngülne, bár az kérdés, hogy ha nem érdekli őket Európa, akkor számítana-e egyáltalán.


mondjuk, ha Európát elengedik, de "cserébe" berántják Grönlandot, akkor az nettó plusz lenne mind az oroszok, mind a kínaiak ellen.

tegnap 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
Az amerikai sereg megszállóként van Európában, mint ahogy a világban szétszórt számtalan támaszpontjuk is a feltétlen hegemóniát szolgálja a többi nép felett. Ha már Európa egy értéktelen kifosztott nulla lesz, akkor kikotródnak az amcsik innen is, hülye aki egy üres páncéltermet őriz. Ezért is pedzegeti hogy kivonhatja a csapatait innen. Ez az egész mentalitás onnan származik, hogy az USA nem egy prosperáló nemzetállam, hanem egy kőkemény üzleti vállalkozás, Trump hozzáállása a dolgokhoz példázza ezt a legjobban.
tegnap 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
40%
Amerika a termékeit nagy részben Európába tudja exportálni, ha katonailag kivonulnak azzal nem csak katonai de gazdasági lépéselőnyt is biztosítanak Kínának és Oroszországnak. Trump ezzel a húzásával hogy kilépéssel fenyegeti és a védelmi kiadások növelésére szólítja fel az európai tagokat, csak az amerikai fegyveripart akarja feldobni. Esze ágában sincs innen kivonulni, hadsereg nélkül nincs gazdasági gyarmat sem és ezt Trump is tudja.
tegnap 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 kürasszír ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Az USA szuperhatalmi állása a NATO nélkül meginogna.


Az USA a NATO nélkül jelentősen meggyengülne, pont most, amikor Trump a Kínával való konfrontálódásra készül.


Az európai NATO tagállamok kb. 370 milliárd dollárt költenek évente a haderejükre, jelentős részben amerikai fegyverzetet vásárolva. Ez sokkal több, mint amennyit akár Kína, akár Oroszország költ.


Valószínűleg Trump a verbális ámokfutásával azt akarja elérni, hogy a többi NATO tagállam jelentősen felemelje a védelmi költségvetését és még több amerikai fegyverzetet vásároljon, így közvetve megerősítve az USA pozícióját Kínával szemben.

tegnap 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 kürasszír ***** válasza:
100%

# 4


IDÉZLEK: "mondjuk, ha Európát elengedik, de "cserébe" berántják Grönlandot, akkor az nettó plusz lenne mind az oroszok, mind a kínaiak ellen."


Az európai NATO tagállamok több, mint évi 370 milliárd dollárt költenek a haderejükre.


Ez a 370 milliárd dollár jóval több, mint amit Kína, vagy Oroszország költ katonai kiadásokra.


Hol érne többet Grönland alig 4,3 milliárd dolláros teljes GDP-je, mint az európai NATO tagállamok évi 370 milliárd dolláros hadi kiadása az USA számára?

tegnap 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%

#5:


Grönland stratégiailag két szempontból is nagyon jó helyen van.


1. a Kínából az USA keleti partja felé (New York, Washington DC stb.) indított interkontinentális rakéták útjában van. ráadásul annyira "közel" van Kínához, hogy egy ide telepített elhárító rendszer még azelőtt támadná a rakétákat, hogy azok többszörös robbanófejei leválnának, aminek előnyét remélem nem kell ecsetelni.


2. Grönlandról "oldalba lehet támadni" Oroszországot. az orosz védelmi rendszerek elsősorban egy Európából induló támadásra vannak kihegyezve. Oroszország fő iparterületei Európa felől jól védettek, köszönhetően annak is, hogy kellő távolságra vannak Európától, így többlépcsős, mélységi védelmet lehetett kiépíteni. Grönland felől jóval gyengébb a védelem, ráadásul mélységi védelem kiépítésre földterület se nagyon van.


(ne térképben gondolkozz, hanem földgömbben)


Európa egyébként azért gazdag, mert van egy USA nevű szövetségese, aki az elmúlt évtizedekben kikényszerítette a jórészt Európának kedvező gazdasági szabályok betartását. ha ez a szövetség elveszik, Európára nehéz napok jönnek, mert nyersanyagból és energiaforrásból nem áll túl jól, a népessége pedig rohamosan öregszik.

tegnap 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, meg tudná magát védeni, de könnyebb a védekezés ha van szövetségesed, mintsem egy potenciális ellenfeled. S gazdaságilag nagyon szorosan összekapcsolódik az USA és az EU - ld. fegyvervásárlások. Ha kicsúszik a markai közül, akkor könnyen lehet a jövőben valamelyik fontos stratégiai kérdésben azt látja majd, hogy a másik oldalon tanyázik.
tegnap 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!