Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Orosz ukrán háborúban 2 vagy...

Orosz ukrán háborúban 2 vagy 3 műszakban dolgoznak a katonák?

Figyelt kérdés
Akik elől vannak és harcolnak.
jan. 14. 03:43
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Teljes munkaidőben, egy műszakban, 8.00 órától 16.00 óráig tart a munkaidő. Könnyű fizikai munkáról van szó, egy kis lövöldözés, gránát dobálás. Fél óra az ebédszünet, a túlórát fizetik. Nagyon odafigyelnek a dolgozók biztonságára, a munkavédelmi szabályok betartására.
jan. 14. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy háborút folyamatosan vívnak a lehetséges összes vonalon. A váltások rendjére kihat a végrehajtandó feladat nehézsége, - fizikai, szellemi igénybevétel, - a rendelkezésre álló technika és élőerő minősége, száma.

Teljesen más egy depó őrzésvédelme, mint fizikálisan, folyamatosan figyelni egy átlagosan 2-300 méteres távolságban figyelni a teljes látóhatáron az ellenséges mozgást és szükség esetén fellépni.

A durvább helyeken szerintem 3-4 óra lehet a váltások közötti idő, de ha nincs létszám, akkor teljesen mindegy, hogy mit szervezel.

jan. 14. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
7%
Az ukrán katonák átlag 4 óráig élnek a fronton, szóval még egy teljes műszakban sem.
jan. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

Frontvonalban 0-24-ben "dolgozol", ott ha nem harcolsz, lankad az éberséged akkor nem kirúg a főnököd hanem meghalsz. A háború éjjel-nappal folyik, sőt sokszor direkt éjszaka/hajnalban indítják a támadásokat (amikor lankad a figyelem), s a logisztikai műveleteket is inkább éjszaka végzik (nehezebb kiszúrni a járműveket - infra- és hőkamera nincs minden felderítő eszközön, s korátozottabb a látótávolságuk is mint nappal a szimpla vizuális észlelésnek). Az oroszok sem véletlenül éjjel indítják a rakéta és dróntámadásokat (vizuálisan a csöves légvédelem kevésbé hatékony éjjel).

Az első vonalban nem műszak van, hanem váltás. Kirendelik 3-6-12-15-x napra az alegységet és jön a váltás amikor jön. A fronton lévő egység folyamatos szolgálatot lát el, 4-6-8 óránként cserélgetve egymást a lőállásban, megfigyelési pontokon. Azzal, hogy ha támadás van akkor mindenki spurizik a lőállásába.

jan. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%
* az első vonalban lévő csere nem azt jelenti, hogy addig hátra lehet menni, hanem annyit, hogy addig a bunkerbe, megerősített pontra vissza lehet menni pihenni. A bunker, megerősített védelmi pont attól még ugyanúgy kint van a frontvonalban, futóárokkal összekötve a lőállásokkal.
jan. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 PMC Wagner ***** válasza:
84%
általában 3 műszak, vészhelyzet esetén ez több. de igyekeznek rotálni az embereket. 3 hét után 2 két szabadság van. Olyan hogy 0-24 ben valaki a fronton lenne az maximum akkor fordul elő ha a hadsereg logisztikai képessége összeomlott a helyszínen. Ott már krva nagy gebsz van és jobb ha megadják magukat
jan. 15. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!