Melyik a világ legjobb tankja?
Ha több jó van és így nem lehet határozottan eldönteni akkor az esélyeseket szeretném... És ha valaki tudja akkor leírhatná a legjobb magyar tankot is.
Előre is köszi(:
Legerősebb páncélzatú és tűzerejű: Challenger 2 (ugyanakkor kicsit lassú a tűzgyorsasága, elég nehéz és kicsit lomha)
Legjobb mobilitású: T-80U
Legjobb aktív védelmi berendezések: T-90 (Shtora-1), ZTZ-99
Leginkább fejleszthető, legtöbb fejlesztési potenciál: ZTZ-99 (modulárisan cserélhető a páncélzata)
A összképességei alapján a legjobb: Leopard-2A5/A6/A7 (egy igazi slágercikk, talán a legjobb befektetés).
Helló Walter, ez most nem az én kérdésem volt:D
Az enyémek egyébként ezek:
- "Skodák és a Turánok a T-34/76-os korai változatokkal szemben."
- "Mit számítanak ezek a kis fém lapocskák a torony körül?"
- "(Nimród, Toldi, Turán, Csaba, Zrínyi) van még?"
- "Miért hagyták el a JSz-3 tank gyártását?"
- "A T-72-esek vettek részt komoly, MBT-k elleni harcban, Irakon kívül?"
Mostantól onnan ismersz majd meg, hogy beírom a nevedet a kérdésbe, ha én kérdezem!:)
Egyébként Merkaváról mi a véleményed? Szerintem nagyon jó a kialakítása, szépen eltérítheti a lövedékeket, és futurisztikus a kinézete. Én rájuk szavaznék.
Ha nemcsak a mai tankok közül választunk akkor ajánlom neked ezt a vidit: http://www.youtube.com/watch?v=cvrZrb6hN4M&feature=related
Külföldi felmérés alapján a szakértők szerint a világ legjobb tankja a T-34. Kétségkívül remek harckocsi. Walter-nek: Remek amiket írtál, de sztem a Challenger-2-est nem lehet a legerősebbnek nevezni sztem mivel az eredeti 120mm-es L30 típusú huzagolt ágyút ugyanarra a 120mm-es Rheinmetall L55 típusú ágyúra cserélték le mint a Leopárd2-esben így tűzerőben nem erősebb. Páncélzatban meg nehéz megmondani mert nagyon sok adat titkosított és ami adatokat csak ismerünk az max csak 15-20% lehet az alpján meg következtetéseken nem lehet levonni.
"...de sztem a Challenger-2-est nem lehet a legerősebbnek nevezni sztem mivel az eredeti 120mm-es L30 típusú huzagolt ágyút ugyanarra a 120mm-es Rheinmetall L55 típusú ágyúra cserélték le mint a Leopárd2-esben..."
Igen, volt erre kísérlet, ezt egyetlen harckocsin hajtották csak végre. Végül elálltak a tervtől, mert egy teljesen új tornyot kellett volna építeni, mert a lőszernek nem lett volna hely (a sima csövű NATO löveghez való 120mm-es lőszer egybeszerelt, míg brit huzagolt 120mm-es osztott). Eredetileg azért akartak átállni, mert a NATO 120mm-es lőszer olcsóbb, mint a brit 120mm. Új tornyok gyártása pedig jóval többe került volna, mint amennyit spóroltak volna vele. Úgyhogy maradt a Challiken a huzagolt 120-as.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!