kicsi, halk, stb.
amikor észleled hogy jön akkor már csak annyi időd marad hogy vigyázzba vágd magad hogy könnyebb legyen berakni a koporsóba.
1-es, ez nagyok hülye válasz. Védekezés, az azt jelenti, hogy a fenyegetett ország
1. észreveszi, felderiti, hogy ellenséges drón érkezett
2. lelövi a drónt, mielőtt az lőni tudna.
A kérdés tehát az, hogy
1. miért olyan nehéz elektromos eszközökkel észrevenni a drónt, és pld megkülönböztetni a madaraktól,
2. ha madarakat le tudnak lőni, akkor a drónt miért nem.
Területet védeni nagyon nehéz drónok ellen, mert nem veszik észre. Ha adnak ki jelet, vagy fogadnak jelet, akkor könnyű őket lebuktatni, de ezek előre programozottak. A Vörös tengeren a hutik a nagy matematika és fizika tudásukkal előre kiszámolják, hol lesz a hajó jó előre, és így küldik a drónjaikat a hajókra. Ha jól számoltak, a drónok optikai rendszerei pont ott fogják találni a hajót, ahol lennie kell, és becsapódik. Ha a hajó nem úgy mozog, vagy nem olyan a sebessége, akkor aktívan be kell avatkozni a drón repülésébe, új pozíciót adva nekik, de ezt a GPS korrekciót a hadihajók azonnal látják, és lelövik a drónt. Szerencsére ma már nem nagyon lövöldöznek, már nincs mivel és nincs is mire lőni.
Ukrajna jó nagy területileg, nehéz védekezni. Sokszor vizuális észleléssel védekeznek, tehát a paraszt ott ücsörög, gyakran nők, és ha látják a drónt, akkor ólomesővel próbálják eltalálni. A másik hatékonyabb módszer (néha) a jelzavaró rendszerek. Az Abrams tankokat mind drónok semmisítették meg, és ezek tele voltak pakolva minden jelzavaró berendezéssel, nem működött egyszer sem.
A megoldás talán az izraeli rendszer lesz. Az új lézerfegyverük kifejezett drónok ellen jó. És ezeket tesztelik az MRAP járműveiken is, tehát van hordozható verzió is, a nagy lézer pedig jövőre áll szolgálatba. Fénysebességgel működik, szóval gyorsabb mint a lerakétázás. Ráadásul 1 eszközre gyakran 2 elfogó rakétát indítanak, ami kb 100 millió forintot jelent (1 rakéta 50M). Most ezeket a rakétákat lövöldözik tízezerszámra. A lézerfegyver egyetlen lövésének ára kb 500 Ft. Tehát egyetlen elfogó rakéta árából 100ezerszer lehet lőni a lézerrel.
Így kerek a sztori. Izrael hozta be a harcászatba a drónháborút 1973-ban, és most talán ők is találták meg az ellenszerüket ezzel a lézeresdivel.
Ahogy a #7-es is írta, mert nagyon alacsonyan repülnek, a felszíni tereptárgyak akadályozzák az észlelését, bemérését. Egyébként is nagyon kicsi a radarkeresztmetszetük. A drónok önállóan, előre programozott pályán repülnek, műholdas GPS/GLONASS jelek alapján korrigálják a pályájukat.
#9 azok a harctéri drónok, ahol nem teljes a légvédelmi lefedettség (vagy egyáltalán nincs).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!