A II.Világháborúban ha Ludendorff vezette volna Németországot akkor a németek győztek volna?
A németek akkor győztek volna, ha az országok felét nem támadták volna meg. Ott van pl. az USA, meg se bökték a németeket, nekik a japánokkal volt bajuk. Tudom, paktum meg egyezmények, de akkor is, mi a tökömnek kellett hadat üzenni az USA-nak? Teljesen felesleges volt, és ezzel brutális mennyiségű hadianyagot és élőerőt vontak be az európai frontra.
A Szovjetuniót sem kellett volna megtámadni, amíg nyugaton Angliát nem győzték le. Minek kellett ennyire sietni? Persze a szovjeteket célszerű volt minél előbb elkapni, de 1-2 évet még várhattak volna, 2 év alatt meg azért le lehetett volna győzni a briteket, főleg ha nincs keleti front.
Szóval akkor lettek volna előrébb a németek ha nem hiszik magukat felsőbbrendűnek és nem mennek neki mindenkinek aki rossz szemmel néz rájuk :D
# 2
Bocs, de nincs igazad.
Ribbentrop későbbi német külügyminisztert még londoni nagyköveti tisztsége (1936-1938) idején figyelmeztette a londoni amerikai nagykövet, hogy ha Németország ismét kirobbantana egy általános európai háborút, abba Nagy-Britannia oldalán az USA a neki megfelelő időpontban mindenképpen be fog avatkozni.
Az USA már 1940-től a britek rendelkezésére bocsátotta ipari kapacitását, 1941-től pedig már hitelre is szállított fegyvert és hadianyagot a briteknek. Tehát már az Amerikának szóló német hadüzenet előtt is teljesen nyilvánvaló volt, az USA kinek az oldalán áll.
Roosevelt elnök mindenképpen hadba lépett volna a britek oldalán, csak az ürügyre és az alkalomra vált. Az USA hadserege már 1940-től erőltetett ütemben készült a totális háborúra, melyben fő ellenségként Németországot azonosították.
Britek:
Nagy-Britannia Németország számára gyakorlatilag legyőzhetetlen ellenfél volt. A britek legyőzéséhez, mivel Nagy-Britannia szigetország masszív német haditengerészeti és légi erőfölényre lett volna szükség. De nemcsak a német haditengerészet volt összehasonlíthatatlanul gyengébb, mint a brit, de 1941-re a brit légierő is sokkal erősebbé vált a németnél, tekintve, hogy a brit repülőgépgyártó ipari kapacitás messze nagyobb volt, a II. világháború idején, mint a német.
BRIT-NÉMET REPÜLŐGÉPGYÁRTÁS 1939-1942:
1939
Brit: 7940 db
Német: 8295 db
1940:
Brit: 15 049 db
Német: 10 826 db
1941:
Brit: 20 094 db
Német: 11 776 db
1942:
Brit: 23 672 db
Német: 15 596 db
# 6
Megpróbálták az I. és a II. világháborúban is, egyikben sem sikerült.
A gyarmati népek vezetői közül kevés volt olyan hülye, hogy Hitlerrel, vagy a japánokkal álljon össze, akik nyilvánvalóan sokkal rosszabbul bántak volna velük, mint a britek.
"ha Németország ismét kirobbantana egy általános európai háborút, abba Nagy-Britannia oldalán az USA a neki megfelelő időpontban mindenképpen be fog avatkozni"
De mégsem léptek hadba. A történelmet ne hamisítsuk már meg, a németek ellen csak az után harcolt amerikai katona, hogy maguk a németek hadat üzentek az USA-nak. Hiheted azt, hogy az USA ettől függetlenül is belépett volna a háborúba, 45-ben, vagy 50-ben, vagy 60-ban, de ez puszta találgatás, pontosan annyi valóságalapja van amennyi a 2. válaszomnak. Lehet különböző véleményünk, hiszen ezek alternatív valóságok, sokféleképpen történhetett volna, de csak azért ne böfögd már be hogy "nincs igazad" mert épp máshogy gondolom, mint te.
Egyébként a britekkel sem értünk egyet, másképp is alakulhattak volna a dolgok, ha a német hadvezetés nem kapkodja el a háborút. Abban remélem azért egyetértünk, hogy Németországnak több esélye lett volna, ha nem támadnak meg egyszerre mindenkit, hanem egyszerre csak egy ellenfélre koncentrálnak.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!