Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A II.Világháborúban ha Ludendo...

A II.Világháborúban ha Ludendorff vezette volna Németországot akkor a németek győztek volna?

Figyelt kérdés
okt. 27. 20:37
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
11 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Ha német hadvezetésben 500 Napóleon-Einstein klón ült volna akkor sem. Többszörös volt a Szövetségesek + SZU erőforrás fölénye, élőerőben, nyersanyagokban, kőolajban, ipari kapacitásban, egyszóval mindenben is. Kis túlzással ha teljesen rááll az USA is a hadigazdálkodásra, nem csak "félszívvel" (a belföldi fogyasztás ugyanúgy ment tovább gyakorlatilag változatlan volumenben) akkor a ruszkikkal együtt több tankot tudtak volna gyártani mint a németek kerékpárt.
okt. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%

A németek akkor győztek volna, ha az országok felét nem támadták volna meg. Ott van pl. az USA, meg se bökték a németeket, nekik a japánokkal volt bajuk. Tudom, paktum meg egyezmények, de akkor is, mi a tökömnek kellett hadat üzenni az USA-nak? Teljesen felesleges volt, és ezzel brutális mennyiségű hadianyagot és élőerőt vontak be az európai frontra.

A Szovjetuniót sem kellett volna megtámadni, amíg nyugaton Angliát nem győzték le. Minek kellett ennyire sietni? Persze a szovjeteket célszerű volt minél előbb elkapni, de 1-2 évet még várhattak volna, 2 év alatt meg azért le lehetett volna győzni a briteket, főleg ha nincs keleti front.

Szóval akkor lettek volna előrébb a németek ha nem hiszik magukat felsőbbrendűnek és nem mennek neki mindenkinek aki rossz szemmel néz rájuk :D

okt. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
2-es: a briteket nem nagyon tudták volna legyőzni, a Brit-szigetek megszállása teljesen esélytelen volt, a bombázókampány pedig szintén csúfott mondott 1941-re, nem tudták egyszerűen folytatni. Arról nem is beszélve, hogy ha tovább vártak volna a Szovjetunió megszállásával, akkor azok csak mégerősebbek lettek volna.
okt. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%
Egy esetben győzhettek volna a németek: ha én vezettem volna a seregeiket az esztétika-művészettörténet diplomámmal. (Másra úgy se jó).
okt. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 kürasszír ***** válasza:
67%

# 2


Bocs, de nincs igazad.


Ribbentrop későbbi német külügyminisztert még londoni nagyköveti tisztsége (1936-1938) idején figyelmeztette a londoni amerikai nagykövet, hogy ha Németország ismét kirobbantana egy általános európai háborút, abba Nagy-Britannia oldalán az USA a neki megfelelő időpontban mindenképpen be fog avatkozni.


Az USA már 1940-től a britek rendelkezésére bocsátotta ipari kapacitását, 1941-től pedig már hitelre is szállított fegyvert és hadianyagot a briteknek. Tehát már az Amerikának szóló német hadüzenet előtt is teljesen nyilvánvaló volt, az USA kinek az oldalán áll.


Roosevelt elnök mindenképpen hadba lépett volna a britek oldalán, csak az ürügyre és az alkalomra vált. Az USA hadserege már 1940-től erőltetett ütemben készült a totális háborúra, melyben fő ellenségként Németországot azonosították.


Britek:


Nagy-Britannia Németország számára gyakorlatilag legyőzhetetlen ellenfél volt. A britek legyőzéséhez, mivel Nagy-Britannia szigetország masszív német haditengerészeti és légi erőfölényre lett volna szükség. De nemcsak a német haditengerészet volt összehasonlíthatatlanul gyengébb, mint a brit, de 1941-re a brit légierő is sokkal erősebbé vált a németnél, tekintve, hogy a brit repülőgépgyártó ipari kapacitás messze nagyobb volt, a II. világháború idején, mint a német.


BRIT-NÉMET REPÜLŐGÉPGYÁRTÁS 1939-1942:


1939

Brit: 7940 db

Német: 8295 db


1940:

Brit: 15 049 db

Német: 10 826 db


1941:

Brit: 20 094 db

Német: 11 776 db


1942:

Brit: 23 672 db

Német: 15 596 db

okt. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A briteket inkább azzal lehetett volna megszorongatni, ha függetlenségi harcokat robbantottak vagy támogattak volna a brit gyarmatokon. Ez viszont nem fért össze a felsőbbrendűség tudatukkal.
okt. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 kürasszír ***** válasza:
100%

# 6


Megpróbálták az I. és a II. világháborúban is, egyikben sem sikerült.


A gyarmati népek vezetői közül kevés volt olyan hülye, hogy Hitlerrel, vagy a japánokkal álljon össze, akik nyilvánvalóan sokkal rosszabbul bántak volna velük, mint a britek.

okt. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"ha Németország ismét kirobbantana egy általános európai háborút, abba Nagy-Britannia oldalán az USA a neki megfelelő időpontban mindenképpen be fog avatkozni"

De mégsem léptek hadba. A történelmet ne hamisítsuk már meg, a németek ellen csak az után harcolt amerikai katona, hogy maguk a németek hadat üzentek az USA-nak. Hiheted azt, hogy az USA ettől függetlenül is belépett volna a háborúba, 45-ben, vagy 50-ben, vagy 60-ban, de ez puszta találgatás, pontosan annyi valóságalapja van amennyi a 2. válaszomnak. Lehet különböző véleményünk, hiszen ezek alternatív valóságok, sokféleképpen történhetett volna, de csak azért ne böfögd már be hogy "nincs igazad" mert épp máshogy gondolom, mint te.

Egyébként a britekkel sem értünk egyet, másképp is alakulhattak volna a dolgok, ha a német hadvezetés nem kapkodja el a háborút. Abban remélem azért egyetértünk, hogy Németországnak több esélye lett volna, ha nem támadnak meg egyszerre mindenkit, hanem egyszerre csak egy ellenfélre koncentrálnak.

okt. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#6 próbálkoztak vele, de az akkori operatív eszközök ehhez édeskevesek voltak. Egy forradalom kívülről történő kirobbantásához effektív támogatás (pénz és különösen fegyverek, ellátmány) is kell. Azt meg nem tudták volna a németek célba juttatni. S az angol titkosszolgálat sem tétlenkedett, az átdobott német ügynököket sorban kapcsolták le.
okt. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 kretens ***** válasza:
Szerintem sokat lehetne még azon vitatkozni hogy Németországnak vajon miért is kellet háborúznia.Az első világháború után teljesen padlóra került.A 29-es világválság még tetézte ezt.Ki gondolta volna akkor a harmincas évek elején hogy egy gazdasági csőd szélén lévő ország képes lesz egy valóban veszélyes ütőképes hadsereget létrehozni?Nem árt az akkori időkből egy összehasonlitás.Anglia és Franciaország gyakorlatilag a föld nevü bolygó felét birtokolta a gyarmataik lévén.Korlátlan nyersanyagforrás állt a rendelkezésükre.Németországnak a rurh-vidéki szénbányákon kivül nem volt semmilye.Kőolajból és vasércből behozatalra szorult.hitler hatalomra jutásakor a Német hadsereg jelentéktelen erőt képviselt.Alig pár év alatt mégis hogy sikerült nekik egy olyan hadsereget létrehozni ami valós veszélyt jelentett az akkori világra?Ez még a jelenlegi kor technikájával is hosszabb időbe tellene.Aki képes józanul gondolkodni az észre veszi hogy 1935-1939-ig tehát abban a négy évben valami nem e világi dolgok történek mert ennyi idő alatt az akkori technikával nem lehet felfegyverezni kiképezni öt és fél millió embert plusz tartalékba még három millió embernek megfelelő kézifegyvert és lőszert előállitani.
okt. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!