Netanjáhú erre játszik?
# 10
Kedves kérdező!
Javaslom olvass utána a Pearl Harbor sztorinak, mert tényszerűen nem igaz, hogy Roosevelt elnök direkt hagyta a japánoknak megtámadni a legfontosabb amerikai flottabázist, úgy, hogy az amerikai haditengerészet legnagyobb hadihajóinak egyharmada éppen abban a kikötőben volt, további két repülőgép-hordozó meg közvetlenül a támadó japán flottakötelék közelében teljesített feladatokat. Így csak a szerencsén múlt, hogy az amerikai haditengerészet akkori 24 db nagyméretű hadihajója közül 10 db nem vált a japánok áldozatává.
Az akkori legmodernebb csatahajók ott álltak Peral Harborban? (North C. és Washington) Válasz: nem.
A legfontosabb kategóriából, a repülőgép-hordozóból éppen hány db állt Pearl Harborban? Válasz: 0 db. Kérdés: mindez véletlen volt-e?
# 13 # 14
1.) 1941. december 7-én még nem a repülőgép-hordozó volt a legfontosabb hadihajó kategória, hanem a csatahajók mind az amerikai, mind a japán haditengerészet számára. A támadó japán flottakötelék repülőgépeinek prioritási sorrendje ezért: 1. csatahajók, 2. nehézcirkálók, 3. repülőgép-hordozók. Egyébként a japánok tudták, hogy egyetlen repülőgép-hordozó sincs Paerl Harbor-ban az amerikai Csendes-óceáni Flotta 3 db hordozója közül, de nem érdekelte őket, mert a fő célpont a 8 db csatahajó volt (a USS Colorado csatahajó Kaliforniában tartózkodott, javították éppen).
2.) A második legmodernebb csatahajók ("Big Five") közül viszont 4 db (USS Maryland, USS West Virginia, USS California, USS Tennessee) ott voltak Pearl Harbor-ban, 4 db régebbi csatahajó (USS Nevada, USS Oklahoma, USS Pennsylvania, USS Arizona) és számos nehézcirkáló, könnyűcirkáló és romboló, valamint kolosszális mennyiségű üzemanyagtartalék mellett.
3.) Továbbá 2 db nagy flotta repülőgép-hordozó, a USS Enterprise és a USS Lexington vagy Pearl Harbor közvetlen közelében, vagy a támadó japán flottakötelék haladási útvonala mellett látott el feladatokat. Csak a vakszerencsén múlott, hogy a USS Enterprise és a USS Lexington nem futott bele a támadó japán flottakötelékbe. Ez is cáfolja azt, hogy az amerikai vezetés tudott volna a készülő japán támadásról.
4.) A USS North Carolina és a USS Washington csatahajók az amerikai Atlanti-óceáni Flotta egységei voltak, a Pearl elleni japán támadáskor konkrétan a világ másik végén, az Atlanti-óceánon tartózkodtak a 3 db Mississippi-osztályú és a 2 db New York-osztályú csatahajóval együtt.
5.) A japánok egész egyszerűen becsapták az amerikai rádiófelderítést, ugyanis a támadó japán flottakötelék teljes rádiócsendben haladt Pearl Harbor felé. Közben a régi, leszerelt Szettszu csatahajó Tajvan mellett hajózva imitálta a 6 db támadásban részt vett nagy japán flotta repülőgép-hordozó, a Kaga, az Akagi, a Szorju, a Hirju, a Sokaku, a Dzuikaku és kísérete rádióforgalmazását. Vagyis a Szettszu megtévesztette az amerikai rádiófelderítést, akik azt hitték, a Pearl Harbor ellen bevetett 6 db nagy japán flotta repülőgép-hordozó és kísérete Tajvan mellett tartózkodik, több ezer kilométeres távolságban Pearl Harbortól.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!