Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogy is volt ez akkor a...

Hogy is volt ez akkor a sorkatonaságban az öregek és kopaszok között? Előbbiek parancsolhattak utóbbiaknak?

Figyelt kérdés
Mert egyfelől azt hallom, hogy az öregek rangban nem álltak a kopaszok fölött, csak egyszerűen régebb óta ott voltak, és már nem volt annyi feladatuk, mint a kezdetekkor. De másfelől meg hallok olyan sztorikat, hogy így meg úgy szívatták a kopaszokat, meg csicskáztatták őket. Most akkor egy öreg fel volt jogosítva arra, hogy a kopaszt utasíthassa valamire, parancsoljon neki, vagy nem?🤔

okt. 20. 11:41
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

10: Ez az első 6 hónaposokat extrán szívató ismerősöm (nem véletlen, hogy nem havert írok) is egy elég cingár gyerek volt, mindamellett piás link és bunkó. Nehéz elképzelnem, hogy pont őt felhatalmazták volna arra, hogy más katonákra ügyeljen és utasítsa őket. Vagy ez teljesen random ment, hogy kit neveznek ki? Nem nézték a tulajdonságait?


Jogos lenne a kérdés, hogy miért nem kérdeztem rá ezekre a dolgokra akkoriban tőlük, amikor mesélték őket. Egyrészt azért, mert akkoriban nem annyira érdekelt, sőt herótom volt a katonatémáktól. És inkább azon voltam rajta, hogy megússzam, találjanak alkalmatlannak. Másrészt annyira nem voltak közeli ismerősök, inkább a haverjaim haverjai, nekik mesélték, csak én is ott voltam.

tegnapelőtt 11:19
 12/13 anonim ***** válasza:
Sorkatonáéknál mindenki masszív alkesz volt
tegnapelőtt 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Csillagot (tisztesi fokozatot) azok kaptak, akiket már a sorozás utáni napokban erre jelöltek ki. Ilyenkor nagyjából kiválasztották mindenféle területre a frissen bevonultakat és az alapján kapták a kiképzést. Én pl határvadász voltam. Amikor vége lett a kiképzésnek, akkor a kiképzőbázisról mindenki elkerült a szolgálati helyére, ez lehetett laktanyán belül is, vagy egész más városban is. Ott keveredtek először a régebb óta bent lévőkkel, ott lettek kopaszok, meg voltak az öregek. Tehát volt pl kopasz tisztes is, aki elvileg minden sima sorkatona felett áll, az öregeknek is adhat utasítást, de ugye a másik oldalon meg ott van az, hogy egy kopasz ne ugasson egy öregnek, szóval ezt ügyesen kellett megoldani, hogy ne legyen nézeteltérés. Az öregek szivatták a kopaszokat, leginkább ilyen általános hülyeségek voltak, de valakire külön rá is szálltak. Meg semmiféle szabály nem volt arra vonatkozóan, hogy a takrítási, meg ilyesmi munkákat a kopaszoknak kell végezni, de a gyakorlatban az öregek ezt próbálták minél jobban áthárítani.
tegnapelőtt 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!