Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az USA-ban hogyan fogadta a...

Az USA-ban hogyan fogadta a közvélemény amikor Európában kitört a második világháború?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy '41-ig hivatalosan nem léptek be, de már előtte is nagyon sok támogatást adtak a briteknek és valamennyit a szovjeteknek is. Amikor '39-ben a britek és a franciák hadat üzentek Hitlernek, az USA-ban mi volt a reakció? Az amerikai átlagpolgárt érdekelte a német agresszió?

szept. 23. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Zömmel háború-ellenesek voltak, azt mondták, ez az európaiak ügye, oldják meg maguk. Szállítmányokkal segítettek azért.
szept. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

Az amerikaiakat nem Lengyelország, Franciaország, meg Anglia sorsa érdekelte, hanem a Hitler vs. Sztálin meccs



[link]

szept. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 kürasszír ***** válasza:
58%

# 2


Ez nem igaz.


Hiszen az USA elsősorban a briteket támogatta hadianyag és fegyverszállítmányokkal, nem a szovjeteket.


A londoni amerikai nagykövet már 1938-ban nyíltan megmondta Ribbentropnak, hogy az USA nem hagyja magára a briteket egy brit-német háború esetén, gazdasági erejét a rendelkezésükre bocsátja, majd megfelelő időpontban maga is belép a háborúba a németek ellen.

szept. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Jeffrey Spender ***** válasza:

# Kürasszír


Angliának volt jónéhány amerikai fegyvere, de attól még az ilyen P-51-es Mustang-okat, P-47-es Thunderbolt-okat, sok más amerikai repülőt, és az M4-es Sherman-t azokat csak 1942-től kapták meg.


1942-re meg már réges - rég túl voltak az Angliai csatán, és társain, azokat meg vérezve, és törött bordákkal, de a britek nyerték meg önerőből.



A P-51-es Mustang első üzemeltetője a Brit Királyi Légierő lett, és nem az Amerikai Légierő.


Ha működőképes harckocsit szerettek volna az angolok, akkor a Sherman-t kérvényezték, ami saját tervezés volt, az nem működött valami jól ...

szept. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ahogy fent is írják, az USA közvéleménye nagyon háborúellenes volt a háború kitörésekor. Még élt bennük az I. Vh. réme (s az onnan visszatérő koporsók, sebesültek, traumák - amiket elmeséltek hazatérve). A "nem a mi dolgunk", maradjunk ki ebből" elvét vallotta az egyszeri amerikai állampolgárok többsége. A maradjunk ki-t úgy értették, hogy katonákat nem akartak küldeni, de hadianyagot igen (az nem fájt az egyszeri állampolgárnak).

Ez volt a japánok stratégiai hibája is! Azt hitték ez örökre így marad, s savanyú arccal látták, hogy PH után egy szemvillanás alatt változott az amerikai közvélemény, hirtelen bosszúszomjassá vált.

szept. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!