Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hol mondta Putyin hogy 3 nap...

Hol mondta Putyin hogy 3 nap alatt elfoglalja Ukrajnát?

Figyelt kérdés
Sokan mondják ezt, de sehol nem találtam a forrást, pedig ha volt ilyen,kellene egy geop témához

szept. 7. 13:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
26%
Sehol nem mondta, ez egy utólagos kitaláció az amerikai trolloktól.
szept. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
68%
Nem tudom, hogy mondta-e, de az orosz katonák ennyi napra kaptak ellátmányt az invázió kezdetén. Nem volt további bekalkulált utánpótlás ellátmányból, legyen szó élelemről, üzemanyagról vagy lőszerről. Ezért is akadt meg nagyban az invázió a kezdeti pár nap után. Üzemanyag és étel nélkül sok csapat visszavonult járműveit hátrahagyva.
szept. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 meszike91 ***** válasza:
30%
Konkrétan a ruszolfil kommentelőktől olvastam nem egy helyen hogy putyin 3 nap után Kijevben vacsorázna.
szept. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
31%
#3 Szóval elismered, hogy nem Putyin mondta.
szept. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 meszike91 ***** válasza:
78%

ma 13:42


Nem állítottam hogy putyin mondott vagy sem ilyent.

szept. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Jò, hát én kommentelőktől azt is olvastam már, hogy megvolt nekik az összes szépségkirálynő, de én hivatalos forrást keresek az orosz elnöktől, merthogy ezt tényként kezelik
szept. 7. 13:54
 7/22 anonim ***** válasza:
86%

"Nem tudom, hogy mondta-e, de az orosz katonák ennyi napra kaptak ellátmányt az invázió kezdetén"

Most is ennyi napra, vagy még kevesebbre kapnak ellátmányt az orosz és az ukrán katonák is. Napi rotáció van, senki nem fog egy heti vagy 2 heti ellátmányt cipelni magával, teljesen felesleges. Lőszerből néhány tárat visznek magukkal, nincs náluk 20 ezer lőszer. Vízből is néhány litert kapnak, aztán később megy nekik utánpótlás. Harckocsi ékek után sem robog 4 tartálykocsi, idővel ha visszavonulnak, vagy ha elérték a célt, kapnak üzemanyagot, lőszert, stb.

Az utánpótlás nem volt jól megszervezve, de a kettő nem függ össze, mert ha 3 nap alatt megdöntik a kormányt, a katonáknak akkor is kell az ellátmány.

Tény, hogy Putyin egy gyors hadműveletre és az ukrán kormány megdöntésére számított, de nem 3 nap alatt és nem az utánpótlás hiánya volt a probléma, hanem az ukránok váratlan ellenállása. Oroszország szinte a teljes Donbaszt ellenállás nélkül elfoglalta, Herszonban egy puskalövés nem volt, bementek az orosz katonák és kész. Egyedül Mariupolnál volt jelentősebb ellenállás az Azov miatt, azon kívül a donbaszi partvidék egészét nagyon gyorsan, minimális ellenállás mellett foglalták el az oroszok. Az ország másik felében viszont ellenálltak az ukránok, a betörő orosz konvojokat megtámadták, az utánpótlási útvonalakat lőtték, Kijevet megerősítették, stb. Emiatt a terv már össze is dőlt, világossá vált hogy nem lesz kormányváltás.

Itt volt egy tárgyalási folyamat, aminek eredményeként Oroszország elvonult Kijev alól, de ezen Ukrajna felbátorodott és ellentámadásba kezdett. Azóta az oroszok berendezkedtek egy hosszan tartó háborúra, amit viszont ők fognak nyerni.

szept. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 PMC Wagner ***** válasza:
69%
2014 ben hangzott el ilyesmi a szájából hogy ha akarná két héten belül kievben vacsorázna. A Három napos dolog egyébként nyugati ujságíróktól ered
szept. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
52%

Az a szép az ilyen modern autokratikus rendszerekben, hogy nagyon ügyesen kettéválasztják a dolgokat a felelősségvállalás szempontjából. A legtöbb esetben nem az autokrata mondja ki a tutit, hanem a rendszer által fenntartott médiagépezet fossa ezeket magából 7/24, majd miután a sok ismétlődés miatt az emberek agyába égett akkor már hivatkozhat erre a főni. Ha mégsem jön be akkor rá lehet fogni a sleppre, mint régen is: a jó cár és a gonosz bojárok.

Így történik minden üzlet, így tört ki a háború ( Putyin sosem támadott, tőle mindig csak a független népköztársaságok kértek katonai segítséget ) és így van ez a "mikor mondta" dologgal kapcsolatban is. Ő sosem mondja, kimondja helyette más.


És akkor lehet oldalakon át azon vitatkozni, hogy ha a Putyin által létrehozott és általa közvetlenül irányított emberek által vezetett Rosszija Szegodnya 7/24-ben tolta ezt akkor azt valójában Putyin utasítására tették az ő üzenetét közölve vagy önállóan... :D

szept. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
26%

"Három napos dolog egyébként nyugati ujságíróktól ered"


Margarita Szimonya vagy Szolovjov a Rosszija 1-en nyugati újságírónak számít? Ne már :D

szept. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!