Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hitler eredetileg nem akart...

Hitler eredetileg nem akart háborúzni a franciákkal és a britekkel?

Figyelt kérdés

Több ilyen elméletet is olvastam, hogy igazából őt, magát is meglepetésként érte, hogy a nyugati hatalmak hadat üzentek miután lerohanta Lengyelországot. Ő eredetileg kelet felé akart terjeszkedni és nyilván Lengyelország útjában állt, de Nyugat-Európával nem foglalkozott volna, ezért nem is álltak nagyszámban hadosztályok a francia határon.

A Szovjetuniót megtámadni szerintem mindenképp kamikaze akció volt, teljesen egyértelmű, hogy rendkívüli módon alábecsülték az ország gazdasági, ipari kapacitásait, valamint a terepviszonyok is felkészületlenül érték a német hadsereget. Az igaz, hogy a légierejük könnyen és gyorsan átvette a hatalmat a levegőben, de annyi emberük nem volt, hogy akkora területet elfoglaljanak, ráadásul kontroll alatt is tudják tartani.

Azt elhiszem, hogy a briteket békén hagyta volna, viszont nem gondolnám, hogy az ősellenség franciákkal ne akart volna elbánni, rengeteg sérelem halmozódott fel ellenük az első világháborúban és dokumentálva van, hogy előkerestette azt a vasúti kocsit, amiben a németek aláírták a békeszerződést 20 évvel korábban.



szept. 4. 22:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%

Nem akart. Ribbentrop a külügyminisztere arról győzte meg őt a háború előtt hogy a franciák és az angolok nem fognak támadni, igazából Hitler a Szovjetúnióval akart harcolni és magával a mélyen utált kommunizmussal a Szovjet területeket meg Németország jövendőbeni életterének tekintette.

Az hogy Ribbentrop a szovjet dimplomatával Molotovval megkötötte a Lengyelország felosztásában megegyező paktumot az csak arra volt biztosítéknak jó hogy ha a Franciák és az Angolok mégis támadnának ahogyan azt tették is akkor ne kelljen két frontos háborúban harcolni a Szövetségesekkel és a Szovjetúnióval is, de a Szovjetúnió jövőbeni megtámadása mindig is tervben volt és miután a németek legyőzték a franciákat 1941 nyarán bele is kezdtek a Szovjetúnió elfoglalásának a kísérletébe.

szept. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

Idővel lehet hogy akart volna, de a franciák és a britek gyorsabbak voltak. Hitlernek az lett volna jó, ha a szovjeteket minél előbb meg tudja támadni, mert minél többet várt, annál nehezebb dolga volt.

Hitlernek az lett volna az optimális, ha a norvégokat sem kell megszállni, hanem nyugodtan, csendben lehet importálni a nyersanyagokat, ezt a franciák, britek csendben végignézik, Hitler felosztja Lengyelországot, majd megtámadja a szovjeteket. Ha így történik, nincs USA támogatás sem a Szovjetuniónak és a németek valószínű le is győzik a szovjeteket. De nem így lett, a franciák előbb besokalltak a lengyelek megtámadásánál (igaz, gyorsan ráfáztak).

Sokat mond az is, hogy a britek legyőzésével sem foglalkozott, pedig partraszállhatot volna ha nagyon akar, de sokkal fontosabb volt neki a szovjetek megtámadása még úgy is, hogy a másik oldalon még ott volt a brit haderő. Nem akart ő akkor foglalkozni a britekkel, csak zavarták Hitlert, neki a szovjetekre és a nagy keleti területekre fájt a foga.

szept. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
Az angolokkal nem akart de a franciáktól revansot vett ,elősször a nyugati demokráciákkal akart végezni és utána fordulni kelet felé és leszámolni a vörösökkel.
szept. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
30%

Ezek csak hazugságok róla, hogy szeretett háborúzni, ahogy az, hogy egy heréje volt...

Egyesek szerint nem akart háborút. Ha a lengyelek visszaadják a lopott területeket, és esetleg nem irtanak ki német falvakat, nincs háború. Meglepte a hadüzenet. Onnan muszáj volt háborúzni, Anglia nem akart békét, mert győzni akart bármi áron. Hitler rohadtul nem akart velük harcolni. Anglia miatt bejött az usa, hogy megvédje az angoloknak adott kölcsönöket, a SZU pedig végig arra várt hogy kimerüljön majd Németország, és akkor támadja meg, ezért Hitler tkp. kényszerpályán volt.

Itt van pl. a keleti élettér, ez csak 41től jött a retorikába, ürügyként, valójában a németek nem akartak -40 fokban élni Moszkvában, értèktelen földeken.

szept. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
21%
4 vagyok, csigaevők, ánglusok 39ben először támadtak, az usa támadott volna 42ben, de addig is de facto már hadban állt, a szu talán hetekkel a Barbarossa után támadott volna...
szept. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 kürasszír ***** válasza:
64%

# 2



A sikeres angliai német partraszállásnak 1940-1941-ben két feltétele volt:

1.) Teljes német légi fölény.

2.) Teljes német haditengerészeti fölény.

Ezek közül konkrétan egyik sem állt a németek rendelkezésére, vagyis semmi realitása sem volt az angliai inváziónak, ezt több német tábornok, valamint Raeder és Dönitz tengernagyok visszaemlékezései is megerősítik. A brit haditengerészet ereje legalább hétszerese volt a németnek.

A német légi fölény kivívása sem volt reális, mert a brit hadiipar sokkal több repülőgépet gyártott 1940-1941-ben, mint a német::

REPÜLŐGÉPGYÁRTÁS 1940-1941:

1940

Brit: 15 049 db

Német: 10 826 db

1941

Brit: 20 094 db

Német: 11 776 db

szept. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 kürasszír ***** válasza:
77%

# 4



Miféle ellopott területek?

Azokat a területeket csak 1772-1795 között, Lengyelország három felosztása során csatolták a Porosz Királysághoz. Azt megelőzően több, mint 800 éven át lengyel területek voltak.

Továbbá azoknak a területeknek a lakossága még az 1871-1918 közötti német birodalmi népszámlálások szerint is lengyel etnikai többségű volt, a németek csak kisebbséget alkottak.



Továbbá a britek és a franciák hivatalosa és nyíltan garanciát vállaltak Lengyelországért, azaz tudatták a németekkel, hogy Lengyelország megtámadása azonnali brit-francia hadüzenetet jelent Németországnak. Így is lett, tehát Hitler eléggé ostoba volt, ha nem számított rá.

szept. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"Ezek közül konkrétan egyik sem állt a németek rendelkezésére, vagyis semmi realitása sem volt az angliai inváziónak"

Persze hogy nem volt, azért írtam azt hogy ha nagyon akart volna, partraszállhatott volna, de helyette a Szovjetuniót támadták meg. Ha nem a szovjeteket támadják, hanem egy brit partraszállást készítenek elő, néhány éven belül megtehették volna.

De nem a partraszállást akarták előkészíteni és nem akartak arra vesztegetni még néhány évet, hanem egyből mentek a szovjeteknek. Ebből következtettem arra, hogy valószínűleg előbbi kevésbé volt fontos célpont.

szept. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
37%
7, valóban lengyel twrületek lehettek azok korábban, de azért sok német volt ott akkor már, és nem olyan nagy dolog lemondani azokról a lengyeleknek, a lakosság sokkal jobban élt mint Lengyelben. Egyébként ilyen esetekben sokan a jobb életet választják. Voltak népszavazások néhol, és leesett az álluk a győzteseknek, hogy mennyi szláv akart Németben élni.
szept. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Lengyelország lerohanásakor nagyon nem akart volna, mivel a német haderő le volt kötve keleten. 8 azaz nyolc tartalékos hadosztály várta az esetleges francia támadást, s rettegett a kétfrontos háborútól.

Folyamatosan kereste a britekkel a kiegyezés lehetőségét, de akkora a britek belátták, hogy Hitler szava, ígéretei egy lyukas garast sem érnek. Mert minden alkalommal (ld. Bécsi döntések után), minden egyes status quó, nemzetközi megállapodás felrúgása után azt ígérte hogy "ááá ez az utolsó becsszó", de utána kis idővel máris előállt egy újabb követeléssel.

szept. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!