Miért gondolkodnak tankokban ?
Zajlanak is az különféle aktív drón és rakéta elhárító rendszerek fejlesztései a tankokra. Minidig volt egy ilyen kötélhúzás a tankok védelme és a tankok elleni fegyverek közt. Hol ez, hol az került előnybe. Most épp a tankelhárító fegyverek.
A másik aspektus, hogy bár nagy tankcsaták a jövőben valószínűleg tényleg nem lesznek, ellenben a gyalogság, az élőerő megóvása csak egyre jobban felértékelődik. Ez pedig páncélozott járműveket kíván. Innentől nem olyan könnyű meghúzni a határt a tank és a páncélozott csapatszállító vagy épp gyalogság támogató harcjárművek közt. Pl az Izraeli Merkava csapatszállításra is alkalmas.
A háborút nem lehet a levegőből vagy a távolból megnyerni. Oda kell menni, és a gyalogságot ki kell pucolni a városokból, elfoglalandó területről a földi csapatoknak. Ez viszont nagyon veszélyes feladat, egy páncélozott járműben/járművel támogatva is. Csupasz seggel, gyalogosan meg még sokkal inkább az.
#4
Nem az önjárólöveg ?
# 5
Kérdező, önjáró löveg alatt mit értesz ? A tüzérségi eszközt ? Mert a tüzérségi eszközök egyik fajtáját nevezik önjáró lövegnek.
#5 lövegnek hívják az "ágyút" akkor is tüzérségi eszköz, akkor is harckocsiágyú (löveg).
Az önjáró löveg amit Jeffrey is ír, egy tüzérségi eszköz amit ráapplikálnak egy saját kerekekkel/lánctalppal bíró platformra - azaz önerőből tud pozíciót váltani (a másik típusa a vontatott).
Rohamlöveg meg már nem nagyon van rendszerben (a rohamlöveg egy páncéltörő ágyú önhordó platformra szerelve).
# 7
A rohamlöveg az az első világháború újdonsága lett volna, csak lekéste.
A II. világháborúra értelmetlenné vált, mert az adott harckocsihoz, mint a Pz IV-eshez lehetett málházni bevetéstől függően páncéltörő, kumulatív, és romboló lőszereket / lövedékeket.
A StuG-szériát is használták mind épületrombolásra, mind harckocsik ellen.
Az alapkérdésre visszatérve
Az UAV-k, és a drón alapú irányított lőszerek nem csak a harckocsikra, hanem minden járműre veszélyt jelentenek, ilyen alapon felesleges az önjáró tüzérség, a csapatszállítók, és még a sokféle és millió dolláros légvédelmi eszközzel is elbánnak.
A Bayraktar is mennyi 9K37-es Buk légvédelmi komplexumot, meg Pancirt szedett ki.
És a Lancet is nagyon jó hatásfokkal bevethető az IRIS-T, a NASAMS, és a Patriot ellen is.
Akkor most ezek a légvédelmi rendszerek is milliókért fejlesztett kacatok, amik lebőgnek élesben ?
https://www.youtube.com/watch?v=9ckTxqAm0NU
A Lancet az alapjáraton hatékony eszköz, azonban állóháborúban különösen hatékonnyá válik. Ha dinamikusan változnának a frontvonalak, akkor visszaesne a hype-ja.
A XX. század fegyverei a harckocsi és a repülőgép volt, a XXI. századé a drón. Ettől még nem fog kimenni a többi fegyverrendszer sem a "divatból". Az I. Vh. idején az automata fegyverek, a tüzérség képezték a legfontosabb fegyverrendszereket, s attól hogy a II. Vh-ban a harckocsi volt a perdöntő eszköz még a tüzérség, automata fegyverek is megmaradtak.
A harckocsik is ezt a pályát járják be. A drón lesz az elsőszámú harceszköz, de attól még harckocsikra IS szükség van! Pont úgy, mint a lövészek egyéni fegyvereire, vagy éppen kézigránátokra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!