Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A középkori haditechnikában,...

A középkori haditechnikában, valóban használtak ilyen fegyvereket?

Figyelt kérdés
[link]

aug. 27. 15:26
A kérdező szavazást indított:
igen
nem, ez csak fikció
16 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A középkoriak is próbáltak úgymond "gépfegyvereket" csinálni, hogy gyorsabban kilőhessenek több nyílvesszőt, de ez elég fikciós eszköz.

Legalábbis eddig nem láttam ilyet, pedig bejártam már pár ország hadtörténeti múzeumát

aug. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy, ez csak Bollywood.
aug. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezt a király haditechnikát kuksi!


https://www.youtube.com/watch?v=sDte-axR9l8

aug. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ő a vitorlásra gondolt
aug. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 PMC Wagner ***** válasza:
keleten voltak ilyesmik. Hwacha például
aug. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 kürtőskalácska ***** válasza:
Hát az fix hogy gondolkoztak ilyesmin ( azt viszont nem tudom volt is-e ilyen)
aug. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Többszörös, fix nyílkilövőket igen, de csak várakban "mutiban". Harctéren nem cipelték feleslegesen. Tovább tartott megtölteni, mint az íjászoknak leadni pár gyors lövést.

Katapultot is használtak, de szintén nem harctéren hanem várostromnál a falak bontásához. A katapult nehéz, kicsi a lőtávolsága, macerás kezelni.

A vitorlás bigyó totális fikció.

Pajzsokból összeállt zárt alakzatokat használtak (ilyen volt szinte az összes gyalogsági hadrend), de nem ilyen fikciós formában.

Harci szekereket szintén használtak, de nem ilyen fantazmagória pörgettyűs kaszákkal.

S ahogy fent is írják ez Bollywood, erőteljesebb túlzásokkal mint a korabeli westernek ahol a főhős egy colttal töltés nélkül 100-at lő és persze mindig pontosan, s már egy lábsérülésnél is azonnal holtan zuhan össze a gonosz támadó.

aug. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!