Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha az ukránok elfoglalják...

Ha az ukránok elfoglalják Kurszkt, Putyin hajlandó lesz békét kötni és kivonulni Ukrajnából?

Figyelt kérdés

aug. 10. 01:28
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
#10 úgy tudtak behatolni, hogy jelentősebb erőket vontak össze az ukránok egy gyengén védett frontszakaszra ahol a ruszkik nem vártak támadást.
aug. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Nem lesz hajlandó csak több áldozat lesz szerintem :(
aug. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

"Én azt nem tudom hogy tudtak behatolni??Nem védik a határt?"

Védik a határt, de nem pár migráns akart átszökni, hanem egy erős támadás érte az országot. A határokat nem úgy kell elképzelni hogy a front részei. Pl. valamelyik híroldalon olvastam a napokban, hogy egyre több ukrán menekült megy vissza Ukrajnába Oroszországból. Működnek a határátkelők, az ember odamegy, ellenőrzik, és átlép, miközben 100km-rel arrébb lövi egymást a két oldal. Nincsenek lezárt, megerősített határok, nincs aktív harc a határ többi részén. Nem is számítottak ilyen támadásra az oroszok.

Egyébként árnyalja a dolgot, hogy az ukránok főleg kisebb településeket foglaltak el, és sokkal inkább végeznek felderítő akciókat, mint teljes támadásokat. Nagyjából azt csinálják mint az oroszok tették 2022-ben, néhány járművel előreroboknak 1-2 települést, kitűzik a zászlót és mennek tovább. A 8. falu határában meg lőnek egy szelfit, hogy már elfoglaltak 8 települést, miközben sem érdemi harc nem volt a területért, sem stratégiai fontossága nincs az elfoglalt falvaknak. Az oroszok meg néha elkapnak egy-egy ilyen jármű párost, és töltik fel őket a telegramra hogy nézzétek, csak meghalni jönnek ide, ma is szétlőttünk 6 NATO páncélost, meg itt van 20 hulla mellettük.

Az ukránok nem tudnak jelentős mennyiségű erőforrást átcsoportosítani, mert nincs miből, az oroszok meg nem akarják megállítani a Donyecki offenzívát, mert nagyon megindultak. Csak az elmúlt 2 napban 5 települést foglaltak el, és az ottani településeken nem áthajtani kell, hanem komolyan meg kel értük küzdeni.

A Kurszki offenzíva lassan el fog halni, ahogy az orosz erősítések beszivárognak a térségbe. Ma olvastam hogy Kalinyingrádból is csoportosítanak át egységeket Kurszkba, azok sem fél nap alatt lesznek ott, hanem majd egy hét múlva vetik be őket. Oroszország távolabbi régióiból ugyanúgy több nap mire átcsoportosítanak, addig a jelentéktelen falvakat meg hagyják elfoglalni, úgysem számít semmit az a pár védtelen település.

aug. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!