Törökországnak ez sikerülhet ?
#1
Spanyolok ? Van hordozójuk is
Nem sikerülhet, mivel nem elégséges hozzá a török gazdaság ereje, így nem tudnának megfinanszírozni egy, a jelenleginél nagyobb flottát.
A Fekete-tengeren vívott háború pont arra is világított rá, hogy kicsi tengereken nincs értelme túl nagy felszíni egységeket mozgatni mivel a partvidékről cirkálórakétákkal, légi- és tengeri drónokkal a terület nagy része lefedhető. S bár a Földközi-tenger nagyobb mint a Fekete-tenger, de nem annyira hú de nagy tenger az óceánokhoz és a cirkálórakéták, drónok egyre növekvő hatótávolságához képest.
# 1
IDÉZLEK: "Hát ez azért nem egy nagy célkitűzés, lévén hogy a Földközi-tengeren az olaszokon kívül senkinek nincs modern flottája."
NEM IGAZ.
Spanyolország és Franciaország is élvonalbeli, modern haditengerészetekkel rendelkezik. Mindkettőnek nemzetközi szinten komoly hadihajó-építő ipara van.
# 1
Törökország haditengerészetének legnagyobb fejlesztési projektje, a 27 500 tonnás TCG Anadolu helikopter-hordozó deszanthajó spanyol közreműködéssel, a spanyol Juan Carlos I repülőgép-hordozó mintájára épült (a török hajónak nincsenek repülőgépei, mert az USA megtagadta az F-35 eladását, eredetileg 10 db F-25-öst üzemeltetett volna).
Ausztrália két könnyű repülőgép-hordozója, az HMAS Canberra és az HMAS Australia is spanyol segítséggel, részben Spanyolországban, a spnyol Juan Carlos I mintájára épült.
Ausztrália modern rombolói (HMAS Hobart, HMAS Sydney, HMAS Birsbane) a spanyol Alvaro de Bazán osztály exportváltozatai.
# 4
IDÉZLEK: "A Fekete-tengeren vívott háború pont arra is világított rá, hogy kicsi tengereken nincs értelme túl nagy felszíni egységeket mozgatni mivel a partvidékről cirkálórakétákkal, légi- és tengeri drónokkal a terület nagy része lefedhető. S bár a Földközi-tenger nagyobb mint a Fekete-tenger, de nem annyira hú de nagy tenger az óceánokhoz és a cirkálórakéták, drónok egyre növekvő hatótávolságához képest."
RÉSZBEN IGAZAD VAN, RÉSZBEN NINCS.
Az orosz flotta fő problémája a fekete-tengeren, hogy nagy flottabázisai az ukrán drónok, rakéták és robotrepülőgépek hatósugarán belül vannak.
A legtöbb orosz hadihajót a kikötőjében süllyesztették, vagy rongálták meg az ukránok, nem a nyílt tengeren.
A Moszkva rakétás cirkáló, a zászlóshajó kivétel, de bizonyítottan tt nem voltak bekapcsolva a hajófedélzeti légvédelmi rendszerek, tehát kapitális mulasztás történt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!