Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Területvédelmi tartalékos...

Területvédelmi tartalékos szolgálat. Csak ámítás az egész?

Figyelt kérdés

Mindig is bennem volt az, hogy HIVATÁST akarok végezni, mentőzni, tanítani, rendőrnek elmenni, stb. viszont az előbb felsorolt 3 szakma sajnos pénzben ezt nem hálálja meg. 19 éves vagyok, most fogok egyetemre menni, mellette könyvelő gyakornokként dolgozok. Be kell vallanom, nem vagyok elégedett, hiányzik a hivatás érzet. Ezért tűnik kecsegtetőnek ez a tartalékos szolgálat, ami beteljesíthetné bennem ezt az érzést.


Viszont nem akarok tátott szájjal belerohanni abba a bizonyos erdőbe. Szerintetek megéri elmenni tartalékosnak? Nem "lehúzás" az egész? Hogy viszonyultok ehhez, mi a véleményetek róla?


Köszönöm a válaszotokat.



júl. 24. 19:57
 1/10 anonim ***** válasza:
33%

Most nem érdemes tartalékosnak, katonának menni. Mit is mondott erről az EU naggyjai : Micron, Tusk, Solc, Merkel : Európa béke kora lejárt. Atomfegyvereket is be kell vetni, ha szükséges. Európában a háború kora kezdődött el


Ukrajna pár napja ismét megfenyegetett. Nem garantálom, hogy nem jönnek nekünk. Eközben a nagy EU hallgat mélyen a fenyegetésről. Nem fognak megvédeni. Sőt ha megtámadna Ukrajna talán még nekik is segítenének.

júl. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor elkezdődik a NATO orosz totális háború mi valószínűleg kimaradunk de azonnal üzemanyag, áru és áram(emiatt az összes közmű) hiány fog fellépni. Emiatt bevezetik a statáriumot és kijárási tilalmat a rendőrséget segíteni fogja az újonnan felduzzasztott hadsereg is a közrend fenntartásában.
júl. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
32%
A nátisták évtizedek óta tervezik Oroszország megszállását csak hatalmas katonai erőfölénye miatt nem mertek neki menni. Most próbálják gyengíteni.
júl. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
#3 Ekkora hülyeséget is rég olvastam, pedig vannak itt érdekes dolgok. Méghogy hatalmas orosz katonai fölény... Röhögnöm kell.
júl. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kapsz bruttó 150 ezret kapásból, évente bruttó 600 ezret, ez nem túl nagy biznisz. Ország határon kívül is bevethetnek. A legnagyobb kockázat most az, hogy ha fegyverszünet lesz Ukrajnában, akkor EU békefenntartásra katonákat küld.

Magyarok is mennek, úgy eladva, hogy a Kárpátaljai magyarokat védik a szabotázs akcióktól, de közben meg ottani katonai célpontok közelébe telepítik őket, amiket fegyverszünet alatt is támadnak az oroszok szabotázs csoportokkal (jogilag nem orosz fegyveres erőhöz tartozó zsoldosokkal).


Egyedül csak annak előnyös az önkéntes tartalékosság, aki kiválóan be tud szervezni másokat is önkéntes tartalékosnak, mert fejenként bruttó 500 ezer forint a fejpénzt (akkor fizetik csak ha a személlyel a honvédség szerződést köt).

Kikupálódott romák most éppen úgy járják a kelet-magyaroszági szegény településeket ilyen srácokra vadászva, mint ahogy "modellmunkára" keresnek lányokat.

A duma, hogy menj a seregbe, önkéntes tartalékos szolgálatoból átvesznek szerződésesnek, ott kapásból havi nettó 600 ezret keresel (az tényleg ennyit kap, akit a nehézdandár harcjármű személyzetébe válogatnak).

[link]



[link]

júl. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Jeffrey Spender ***** válasza:
A jelen háborús helyzetben ellenjavallott katonának menni.
júl. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ne sajnald ezt a 'hivatast", sokan voltak igy mellettem, es szrgenyek ugy pofara estek, mikor megtapasztaltak a valosagot.

Nrkem rokon is katona akar lenni, en mindenkinek azt mondom, hogy legyen tartalekszakma, vagy vmi sokat ero diplomad, mert katona barmikor lehetsz.


De mint lattuk, barmikor utcara is kerulhetsz es akkor a katonai palyafutasoddal kitorolheted.

júl. 28. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Jeffrey Spender ***** válasza:

Ahhoz, hogy a seregben normálisan alkalmazzanak, ahhoz a következők kellenek:



1) végzettséghez mennyire passzol beosztás, vagy eleve a sereg


2) nem kötelesek állandóan bent tartani


3) kérvényezni kell a tényleges szolgálatot írásban a megjelölt katonai szervezet parancsnokságától


4) parancsnoki vagy személyügyi akarat nincs meg



Magyarországon a seregnek sok jövője nincs, az egész csak arra kell, hogy Brüsszelben felolvashassák, hogy megcsinálták a kiadott parancsokat, mint a kötelező létszámot, és elégedetten csettintsenek Stoltenbergék, és haverjaik

júl. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tegnap voltam szerződést aláírni. Már bánom, de letólom azt az 5 hetes kiképzést.

Bevallom őszintén én a pénz miatt mentem (és a többi 35 másik ember is), mert a toborzón elhintették, hogy a kiképzésen naponta bruttó 27 ezerrel leszek kifizette, illetve a kikepzés eltelte után egyszeri 150 ezer forintot adnak.

Közben persze gyorsan jogszabályt módosítottak, és tegnapi szerződésaláíráskor már úgy tették elém a papírt, hogy majd 6 hónap próbaidő után kapom meg azt a +150 ezer bruttót.

Tehát összességébe így-úgy elszórva megkapom, majd valamikor a pénzeket, de én egyben számítottam rá

Mondanom se kell, tegnap

össznépi zúgolódás volt az emberek között.


Ha nem a hivatástudat vonz, hanem csak a pénz miatt mennél, akkor NEM ÉRI MEG. Pláne, ha mellette civil munkahelyed van.

Mindenki felejtse el!

júl. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Kedves kérdező a kérdésedre a Redditen találtam egy frappáns visszakérdezést; "szerinted, ha megválasztják M.Petyát vagy egy kiemelkedő párttársát Bossnak és a jelenlegi "boss" mégsem lép le, akkor tömegoszlatásokra/lokális polgárháborúkra vajon kikkel lesz kiegészítve az erősen hiányos rendősrség?"
aug. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!