Mert a zsidók megszállták és kolónizálták Palesztinát a 20. században.
Az őslakosokat elüldözték, gettósították, lemészárolták. Ez a palesztinoknak nem tetszett és ezért bosszút álltak, erre jött megtorlás, majd megint bosszú majd megint megtorlás.
Most a zsidók az utolsó palesztint is el akarják üldözni úgy hogy elpusztítanak minden egyes lakóházat Gázában.
A palesztin őslakosok a jordánok, és irakiak. A gázai oldalon pedig egyiptomi bevándorlók. Ez nem Cionista álláspot, ez a hamasz vezetőjének álláspontja. A 20. század elején a palesztin szitokszó volt, annyira, hogy amikor a britek ezt a hivatalos nevet adták a mandátumnak, az arabok perre mentek, hogy miért adnak Palesztina nevet a területnek, miközben ennek a szónak abszolút 0 köze van az arabokhoz, sőt, maga a kifejezésnek még arab gyökerei sincsenek.
1903-ban még az volt a terv, hogy a Cionista állam Palesztin néven fog futni.
Szóval ennyire összetett ez a palesztinosdi.
Főleg ha azt nézzük, hogy a palesztinok ellenfelei az arabok voltak, nem a zsidók, az arabok akarták kiirtani őket. Assad mondta a palesztinoknak, hogy mi a fenét csinálnak, ők egy kamu nép, nem is léteznek. A PFSZ elnöke ezt elismerte, de azt mondta, hogy a palesztinok csak egy politikai párt akik csak a cionisták ellen küzdenek. A 80-as években , amikorra már túlvagyunk pár háborún, a szírek azt mondták, ők inkább Izraelt támogatják, mint a palesztinokat. Arafat megjárta a börtönt is...
(Sőt, az első Szír király szövetséget akart kötni a Cionistákkal, hogy létrehozzák az államukat, Izraelt, ha a franciákat segítenek elkergetni - nem jött létre, maga a szír királyság pár hónapot élt meg)
Tehát a palesztinság nagyon nem egyértelmű fogalom volt, a 80-as évek előtt, mint nép nem létezek, azelőtt pedig a fogalom a cionistákhoz állt közel.
Ezért inkább ez egy arab-zsidó konfliktus volt. Csak a modern korban beszélhetünk palesztin-zsidó konfliktusról. Ez az arab-zsidó vitának az evolúciója Tehát amikor a 20. századot nézzük, akkor itt nincs szó palesztinokról. Itt kőkeményen Szírekről van szó akik a térségben meghatározók voltak és ők voltak a régió magja, a meghatározó szereplői, akik diktáltak valamennyire.
De ha konkrét időpont kéne, akkor a 90-es éveket lehet mondani, ahol kezdődött a palesztin konfliktus. 1988-ig Júdea/Ciszjordánia/Nyugati Part - ki hogy hívja, Jordánia megszállt része volt. Majd lemondtak a területről a jordánok. És ha már nem tartahatták meg ők, akkor inkább legyen a palesztinoké, mint a zsidóké. És itt kezdődött a palesztin ügy támogatása (inkább szavakban)
Szóval azért vitáznak, mert az fontos hely mindenkinek. Vagy fontos hely lett. A Hamasz abban igazat mond, hogy oda be kellett vándorolni. Nyugat Róma bukása előtt +1M lakosság is volt. Aztán jöttek a bajok és az arabok és mindenkit elkergettek, az amúgy sem túl jó területről Tehát másfél évezred alatt a terület szinte lakatlan lett. Aztán 18. században ahogy megindulnak a zsidók, megindulnak az arabok is. 1400 év alatt 1 millióból lett 200 ezer (összesen), aztán 100-150 év alatt lett 15 millió, és pont fele-fele annyian.
Most miért van, vagy történelmileg? Utóbbit leírták fent.
Jelenleg meg azért, van mert a palesztin lakosság ugrásszerű növekedésével nem tudott lépést tartani a gazdasági fejlődésük. Ennek eredményeképpen brutális mélyszegénységben tengődik több százezer (millió) ember ami ideális táptalaja a szélsőséges nézeteknek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!