Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A magyar néphadseregben mely...

A magyar néphadseregben mely laktanyák voltak a kemény helyek, illetve melyek voltak lazább helyek a sorkatonáknak?

Figyelt kérdés

Én nem voltam már katona, csak meséltek az idősebbek, volt, aki pl. Lentin szolgált, az állítólag kemény volt, de pl. egy másik a Kőris-hegyen a radartoronynál, ők meg állandóan részegek voltak.

Mi döntötte el, hogy egy laktanya mennyire volt kemény fegyelmi szempontból?



jún. 4. 12:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek az volt kemény, ahol szolgált, és az volt az üdülő, ahol nem szolgált :)
jún. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Kiemelten kemény volt Lenti, Nagykanizsán a Dózsa György laktanya, Nagyatád, ott volt a futkosó.

Tapolcán a harckocsisoknál is nehéz volt.De általában a lövész, gépesített lövész alakulatok voltak kemények. A "nyulak ",mert így hívták őket a seregben, mert állandóan futottak a mezőn,gyakorlatoztak.

jún. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Apám parancsnoki sofőr volt 😆

Arany élete volt 😆

jún. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én már nem voltam katona. Apám határőr volt az osztrák határon, annyira nem szerette.
jún. 4. 14:20
 5/9 anonim ***** válasza:
Lentiről én is azt hallottam gyerekkoromban, hogy kemény hely.
jún. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőlépcsős laktanyák kemények voltak, plusz prsztízsből a budaörsi Petőfi-laktanya is kemény volt, vagyis inkább szopatós. Például Szfváron egymással szemben volt az első lépcsős Nagy Sándor laktanya, meg a Münich Ferenc laktanya. Az egyik volt kb Sztálingrád ostroma, a másik meg egy Bora-borai nyaralás.
jún. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Első lépcsős laktanyákban orrba-szájba nyomták az ott szolgálók a hadműveleti szolgálatokat. Könnyebb volt begyűjteni egy fenyítést ilyen helyeken, tény, de ha megcsinálta az ember normálisan a dolgát, akkor járt is haza, mint a gép. Főleg a légvédelemre és a Zalában diszlokált páncélos/gépesített lövész alakulatokra volt ez jellemző. Bár nem néphadsereg, de a határőrségnél is mindent komolyan vettek - a belügyi alárendeltség alatt. Oda nem is soroztak "politikailag megbízhatatlan elemeket"...
jún. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Öregapám művezető volt egy gépgyárban, és így kötelezően párttagnak kellett lennie. Nem nagyon foglalkozott vele, de gondolom apám azért lett határőr a vasfüggönynél, mert "megbízható családból" való volt.
jún. 4. 20:52
 9/9 anonim ***** válasza:
Ahogy fent is írták az un. első lépcsős laktanyák, illetve egyes "speciális" helyek. Szolnokon több laktanya is volt, ami kemény volt az a 88. Bercsényi állománya (a mélységi felderítők), de ott rang, elismerés volt szolgálni. Azon belül meg nagyon szóródott, tömény szívás volt pl. a díszszázad, egész nap folyamatos gyakorlatozás, ezerszer megcsinálni ugyanazt nap mint nap, gyakorolni hogy kell majd díszőrségben órákig állni mozdulatlanul a tűző napon/hóban/esőben stb.
jún. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!