Kína vagy az EU miért nem dolgoz ki egy reális, megvalósítható béketervet az orosz-ukrán háborúra és kényszerítik ki, hogy Oroszország és Ukrajna is aláírja?
Tudod mi a béke? Figyelembe veszi a realitásokat? Ezt tudod mit jelent? Hogy Putyin nem fog kapitulálni a háborúból.
Kompromisszum kell a békéhez. Az ukrán parlament viszont hozott egy törvényt, hazaárulás Putyinnal tárgyalni. Nem lehet békét kötni, mert eltiltották magukat ettől.
Tehát a béke ukrán részről nem lehetséges, a saját törvényeik tiltják.
Mert nem érdekük.
Ilyen apróságok, mint az emberéletek vagy épp Ukrajna elnéptelenedése meg olyasmi ami az ukránokat kéne érdekelje, de valami csoda folytán ők se foglalkoznak ezzel.
A háború jelenlegi legnagyobb nyertese Kína, a nevető harmadik. Az ölébe pottyant az olcsó orosz földgáz, kőolaj, vidáman kereskedhet mindkét oldallal. Az EU meg csak pattogó utánfutó az USA által húzott szekér után.
Valódi béketervet az USA és a ruszkik zártajtós tárgyalásai akarnának hozni, de jelenleg egyik fél sem akar, fog engedni. Az USA-nak kényelmes, hogy kivéreztetik az oroszokat.
A háború veszélyes, sokba kerül.
A hidegháború is visszaveti a gazdasági fejlődést, igazán senkinek sem jó.
A javaslatom:
Kompromosszimus javaslatként például Kína, India, EU részéről felmerülhetne, hogy Oroszország visszavonja a csapatait, befejezi az agressziót, cserébe Ukrajna 50 évre semlegességet fogad, nem csatlakozik egy katonai tömbhöz sem, nem állomásozhatnak külföldi csapatok a területén, mint ahogy Ausztria is vállalta ezt cserébe a szovjet csapatok kivonásáért az első hidegháborúban.
Ukrajna visszakapja a Donbaszt Oroszországtól, cserébe az széleskörű autonómiát kap, speciális jogokat, ahogyan Kína is biztosította ezt, amikor visszakapták Hongkongot, Makaót a gyarmatosító nyugati hatalmaktól. A térség demilitarizált övezetté válik, nemzetközi békefenntartók érkeznek.
Ukrajna biztosítja a kisebbségi jogokat.
A Krími Köztársaság és Szevasztopol végső státuszát tárgyalásos úton rendezik a jövőben.
Oroszország biztosítja a kisebbségi jogokat. Itt végső kompromisszumos megoldás lehetne a demilitarizáció, közös szuverenitás (széleskörű autonómia mellett Oroszország és Ukrajna fennhatósága is érvényesülne a külpolitikában, közös terület) vagy a független országgá nyilvánítás (se nem Oroszország, se nem Ukrajna), ahogy Koszovóval is csinálták, ami úgy tűnik nem lehet sem Szerbia, sem Albánia.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!