Mennyi lenne a korrekt?
Szerinted a mai Magyar Honvédség hivatásos/szerződéses részénél legalább pár év tapasztalattal napjainkban nagyjából mennyi lenne a korrekt bérezés? (Nettó összeg, napjainkbeli forint árfolyamon, tehát folyamatosan az inf-hoz igazítva.)
Én a következőket gondolom:
őrmester szint, azaz altiszti rendfokozat alatt- havi egy millió,
őrmestertől a különféle zászlósokig- havi másfél millió körül
hadnagy, főhadnagy, százados- havi másfél millió körül
őrnagytól az ezredesig- havi 1,75 millió körül
tábornoki kar- havi 1,8/2 millió körül.
Ezen megoldással nem lenne probléma a legrátermettebb, legintelligensebb, legiskolázottabb, legalkalmasabb fiatalok elhódítása a civil szakterületek, vállalatok elől és végül is a távlatokat nézve megérné, mert nagyon lecsökkenne az elvándorlás, a pályaelhagyás. A kormány és az ország számára stabilabb, minőségileg jobb hadsereget eredményezne.
Mennyire egyezik a véleményetek ezzel a gondolattal?
# 10
" Egy katonának a hibás, nonszensz, elcseszett és a rossz parancsot is követnie kell, mert nem reszortja megítélni az utasítás miértjeit. Ha a vezérkar feláldoz egy szakaszt (de akár egy dandárt is) nehogy már a stratégiát felülbíráló taknyos miatt ne érje el a nagyobb célt a művelet, mert őkelme jobban tudja. "
Normális hadseregekben az olyan parancsnokokat gyorsan leváltják, akik eszetlenül áldozzák fel katonák óriási tömegeit.
Mind az Amerikai, mind a Szovjet Hadsereg részt vett valódi háborúkban, és próbálták minimalizálni a saját veszteségeket, nem pedig az elcseszett parancshoz az utolsó betűig ragaszkodni.
És rosszabbnál rosszabb cuccokkal boldogítani őket, és közben elvárni a fényes győzelmet.
Politikailag az adott háború megkérdőjelezhető, amit sajnos kell követni, azonban a végrehajtását már szakszerűen, és jól csinálják, nem pedig fejjel a falnak módszerrel.
" Szerinted annó a sorkatonai szolgálat alatt puszta perverzióból szivatták a kis honvédet? Túrót. Az egész arról szólt, hogy ha azt mondják neki "ugrik" akkor ugrik akkor is ha szakadék van előtte."
Nem tudom, hogy Magyarországon mi volt a sorkatonaság célja, de normális helyen a sorkatonákat nem harcoló állománynak veszik. Az Amerikai, és a Szovjet Hadsereg az értelmesebb is volt, mint a Néphadsereg annó.
A sorállomány másfél év alatt éleslövészeten 30 db lőszert használt el, alkalmatlan fegyverrel, ez a kiképzést / szolgálatot előírók hibája volt.
Az ilyen állomány legfeljebb gaznyűvésre volt alkalmas a bázison, eleve a többség nem akart katona lenni, de muszáj volt. Utálták a sereget és ott sunnyogott ahol tudott.
# 12
Ami Ukrajnában van, azt nem jó egy hagyományos, "tankönyvi" háborúhoz venni.
Pl. az USA a nagyságrendekkel gyengébb Irakba 500,000 katonával ment, abból 50,000 volt a harcoló, a többi, a 450,000 az meg hadtápos, és egyéb feladatköröket ellátó nem harcoló volt.
Ezzel szemben az oroszok 180,000 emberrel mentek, abban eleve volt minden, elitebb egységek szép számmal, csecsenek, zsoldosok, meg kelet-ukrajnai toborzottak.
Akkor az oroszok a téli sártengeres időszakban indították meg az offenzívájukat.
Rendre futottak üzemanyaghiányba.
A logisztikai konvojok biztosítását sem szervezték meg.
Soroljam a hibáikat ?
# 12
A 90-es években mindvégig az Orosz Hadseregben olyan állapotok uralkodtak, hogy hónapokkal voltak elmaradva a fizetéseknél. És voltak, akik nem kapták meg az illetménytáblázat szerinti teljes fizut. Teljes leépítés/leépülés volt évekig. Alakulatok, bázisok szűntek meg egyik napról a másikra. A kannibalizáció mindennapos volt. A technikák a szabad ég alatt rohadtak. A tervező cégek, gyárak kizárólag külföldre dolgoztak.
És közben a rakétagyáras, meg hadihajós maffia elpofátlanodtak.
Még 2008-ban, a Grúz balhé idején is ilyen állapotok uralkodtak.
Felszerelték a Krími Orosz Helyőrséget, meg a Szíriai Kontingensüket a legújabb, és legmodernebb cuccokkal, és jó képességű katonákkal, ami nemzetközileg is megállja a helyét, meg ugye a Tupoljevek, és a robotrepülők jelentette stratégiai csapásmérő képesség, de ez csak egy nagyon vékony szeletet jelentett az egész tortából.
És ez a trend még 2014 után sem változott, normális körülmények között tarthatatlan az ilyesmi, de nem, sikerült szőnyeg alá söpörniük a problémákat.
Kellett hozzá egy 2022, hogy újonnan szervezzék a hadseregüket, és addig mindenféle szedett-vedett segédhaddal élnek.
Az Ukrajnában menetelnél az volt az elképzelés, hogy csak szórványos ellenállás lesz a szélsőjobbos szabadcsapatok, az SzBU, meg a hadsereg egy - egy alakulatának a részéről, és ez alapján még Kijev is sétagalopp lesz.
Ez az elképzelés részben bejött Dél-Ukrajnában, Melitopolt hátsólépcsős konvojjal érték el veszteségek nélkül, és Herszont is, ami a Dnyeper jobb oldalán fekszik, azonban Kijevnél, Csernyigovnál, Szuminál, és Harkovnál csúnyán felsültek a harcolók is.
# 12
Az minek számít, hogy a térképen kijelölik, hogy A-ból B-be el kell jutni, megindulnak, de különböző okok miatt vagy sártengerbe kerülnek, vagy kifogy az üzemanyag, és megfeneklenek ?
Ugye nem parancsmegtagadás ?
A kiskatonák a hülyék, vagy az, aki kitalálta a műveletet ?
#13, 14, 15
Nem baj ha bem érted, gondolom, fiatal vagy még. Javaslom ugyan azt, mint fentebb: tanulni!
# 16-os
Szabad kérdeznem, hány éves vagy ?
Én 30 vagyok, és katona vagyok.
Amúgy ez a háború is jó példa a kreativitásra.
A háború előttről az oroszok a drónok terén is durván elmaradtak. Megtörtént a háború, gyorsan felismerték a jelentőségüket, és ahogy lehetett, gyorsan be is pótolták, fél év múltán háromféle drónnal is előrukkoltak, most egy negyedik kategóriájuk is van, tehát alkalmazkodtak a megváltozott harctéri körülményekhez.
Vagy a Glonasszos bombázás is.
De hát te kreativitás-ellenes vagy, meg a rossz parancs is parancs, és ragaszkodni kell a betűhöz, ha az csak kudarcokhoz vezet a továbbiakban is.
Az oroszok a kreativitás jegyében találták fel a kompozit harckocsi páncélzatot, a 60-as években, mondom ezt a 10-es / 16-os válaszolónak, aki vélhetően idős, és volt is sorkatona.
A Magyar Néphadsereg a Szovjet Hadsereghez, de még a Csehszlovák Néphadsereghez képest is mélységesen alacsony színvonalú gittegylet volt.
Azért a hadiipari kreativitás más dolog, mint a csapatoknál harcolók kreatív gondolkodásának támogatása. Ami a ?N-et illeti, általában sok volt vele a gond, de itt-ott akadtak komolyabb helyek, felkészült szakemberek. Tény, hogy a tisztikar átlagos része sok kívánnivalót hagyott maga után. De pl. a légierő a hatvanas-hetvenes évektől (ismereteim szerint) egy komolyabb világ volt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!