Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Vajon egy mai kb. átlag...

Vajon egy mai kb. átlag okostelefonnak vagy egy laptopnak mennyi időbe telne feltörni az enigma rejtjelezett szövegét?

Figyelt kérdés

máj. 22. 22:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Azért az OTP-t is (és egyéb bankokat is) feltörték már párszor, csak ezt jó magyar szokás szerint soha nem kötik a népek orrára, hanem "rendszerfrissítés" (igen, kedden délután 12:42-től, persze). Aztán szokott még lenni "váratlan áramszünet", amit 6-8 órán keresztül nem tudtak rendbehozni, nem X városban, hanem mind a 93K km2-en + külföldről sem volt elérhető az OTP oldala. Forrás: 15 éven át ott IT-ként ott dolgozó bátyám.


Szerintem a MI térnyerésével mindenképpen egyre kisebb az esély a feltörhetetlenségre (és most nem a nyilvános, bárki által használható MI-kre gondolok)

máj. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Itt az OTP nem egy bank, hanem egy technológia One-Time Pad Itt valódi véletlenszám generátorral (pl pénzfeldobás) nagyon drágán állítanak elő egy hosszú bitsorozatot, ami legalább olyan hosszú, mint a titkosítandó szöveg. Ezt a kulcsot kapja meg a küldő is és a fogadó is. A titkosítandó szöveg minden byte-ját kizáró-vagy kapcsolatba hozzák a kulcs hozzá tartozó byte-jával. Ha betartják, hogy egy kulcsot egyszer használnak, akkor a technológia elvileg is feltörhetetlen. (ha a kulcs nem szivárog ki és a véletlen szám generátor valóban véletlen bitsorozatot állít elő)

Ez a módszer annyira nehezen használható, hogy viszonylag ritkán használják.

máj. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Értem, bocsánat. Nem én vagyok az IT-s, hanem a bátyám.

Bocsánatot kérek amiért félreértettem.

máj. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nincs gond. Én voltam trehány, ezt az első hozzászolásba kellett volna írnom.
máj. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!