Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Itt Magyarországon biztonságba...

Itt Magyarországon biztonságban vagyunk a sorkatonaságtól?

Figyelt kérdés

Manfred Weber sorkatonaságot akar Európában. Több országban be is vezették


[link]


Én nagyon félek, hogy katonának kell mennem. Én egy gyenge fiú vagyok, nekem nem való ez.



máj. 22. 16:23
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
70%

20#

Valószínűleg megedződnél, és az iskalatársaid se mernének veled többet pimaszkodni.

máj. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
74%

Egyszerű, nekiugrasz mindenkinek aki csúnyán néz réd. Elismered hogy te kezdeményezted a balhét, kapsz egy hét fogdát. Ott leöltöd az első őrt meleg teával és egyből kapsz magánzárkát. Ott meg nem tudnak sem bactatni sem kiközösíteni. Pár ilyen rendbontás után keresnek a tisztek neked valami könyvtáros vagy hasonló beosztást csak hogy rend legyen és meg van oldva a nagy probléma.

Egyébként ha attól félsz hogy lehúzzák az alsónacit akkor ne vedd fel. Meg fognak lepődni. Ha cicámnak szólítod a tiszteket és kedvesemnek a feljebbvalókat akkor nagyon gyorsan kerülni fog mindenki :)

máj. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
A sorkatonák nemzetiségétől és megszabott feladataitól függ.
máj. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Nem hinném. A fideszes riogatástól eltekintve azért gondolkodnak a sorkatonaság bevezetésén, mert attól tartanak, egy esetleges háború esetén a saját országukat nem tudnák megvédeni. Az se véletlen, hogy német politikusok kezdenek ilyenen agyalni. Merkel idején lezüllesztették a Bundeswehrt is, őleg egy Ursula von der Leyen nevű védelmi miniszter asszony vezetésével. A mai kormány azt se tudja, hogy hozza helyre, amit Kohl hátbaszúrója elrontott.

A napokban olvastam egy elemzést arról, hogy néhány éve már azt hitték, a tömeghadseregek ideje leáldozott. Az orosz-ukrán háború rácáfolt erre. Tehát elképzelhető, hogy pár éven belül visszajön a sorkatonaság.

Kérdező, ne aggódj. Ha annyira gyenge vagy testileg-lelkileg, maximum polgári szolgálatra fognak beosztani. Esetleg alkalmatlannak leszel minősítve. Ha ennyire szorongsz, valószínűleg van valami zavarod ezen a téren. Menj el pszichiáterhez. Ha bekerül az EESZT-be, hogy mentális beteg voltál valaha is, nem adnak a kezedbe fegyvert (amúgy hivatásosok is ezért nem mernek depresszióval orvoshoz menni, mert az pályamódosítással járna). Nem arra biztatlak, hogy mivel játszd majd ki a törvényi kötelességedet, hanem az a gyanúm, tényleg beteg vagy. Ha fiatalon ennyire szorongsz, az már kóros. Ettől függetlenül valóban jó lenne neked elsősorban lelkileg erősödni, mert az a civil életben is jó, valamint a nőknek se kellenek a picsogó, nyápic "férfiak". Amúgy a fiatalok közt sok hozzád hasonló akad, de ez a szülők hibája. Az elmúlt 20 évben a gyerekeket, a fiúkat is a széltől is óvták, aminek az lett a következménye sok fiatalembernél, ami nálad is van.

máj. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

#24

Járok pszichiáterhez, szedek gyógyszert, erős depressziós és kényszerbeteg vagyok.


Akkor már mindenképpen alkalmatlan leszek?

máj. 23. 22:17
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen. A katonai szolgálat fegyveres szolgálatot jelent. Aki az életében bármikor kezelés alatt állt, nem lehet katona. Ugyanis veszélyt jelenthet a pszichés instabilitás és a fegyver kombinációja. A kiképzést se bírná a súlyos depressziós, mert azzal nem ritkán az ágyból alig bírnak kikelni, de legalábbis csökken a munkabírás.

Ne aggódj, tuti alkalmatlan leszel. Amúgy jobbulást, a pszichiátered biztos tud rajtad lelkileg erősíteni, boldog életet élhetsz majd. A problémáid gyógyíthatóak, csak légy türelmes, ne hagyd abba a terápiát.

máj. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

"néhány éve már azt hitték, a tömeghadseregek ideje leáldozott. "


Le bizony, miért, mit gondoltál?

máj. 24. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
69%
A francnak olvasol riogató álhíreket.
máj. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Nyugi, kiderült, a Fidesz kiforgatta Weber szavait:

[link]

jún. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!