A nácik a "csodafegyver-projektek" felkarolása (és gigantikus pénzek beleölése) nélkül tovább húzhatták volna 1945 májusánál?
Szerintem a Csodafegyverek nem menthették volna meg a németek szénáját.
Itt
- az elnagyolt haditervek,
- a hadászat politikai ideológiával megfertőzése
- az ellenfél mélységes lenézése,
- a túl sokat akart a szarka,
- és az elvileg szövik közötti együttműködési képtelenség
okozta a németek összes problémáját.
Nem.
A harmadik birodalomnak nem is a pénz volt ami kevés volt. Lehet 10 trilliárd birodalmi márkád ha nem jutsz acélhoz, volframhoz, rézhez, gumihoz, üzemanyaghoz.
A német technológiai fejlesztések nagyon előre mutatóak voltak, ennek egy része kényszer volt. Pl a mustangok nem érték utol a ta-152 eseket, ebbe az a vicc hogy a az amcsik 105 ös üzemanyagot használtak, a németek 95-öst.
Amikor a németek megtámadták a szovjeteket tulajdonképpen vesztettek, csak egy idióta harcol több fronton ha nem feltétlenül muszáj. Akkor lett volna esélyük a németeknek ha 1940 ben már 1970-80 as évek technológiáit tudják használni, addig sok lúd disznót győz.
#13
Ez mind szép, csak a Ta-152-ből mennyi volt bevethető állapotban?
Ha teljesen más irányba indulnak a haderő-fejlesztéssel és csak a sikeres, hatékonyan gyártható fegyverekbe ölik az erőforrásokat ÉS az értelmetlen támadásokat (ld. 2. Ardenneki offenzíva) hanyagolják akkor pár hónappal tovább tudták volna valószínűleg húzni.
Nyerni akkor sem tudtak volna, mert nem ezen múlott. A Szövetségesek + SZU többszörös erőforrás fölénye így is úgy is legyűrte volna a németeket.
Ami a fejlesztéseket illeti... hát az meg már csak olyan mint a puding, a próbája az evés. Előre a tervezőasztalról sosem látszik, hogy majd a gyakorlatban melyik konstrukció, irányvonal lesz sikeres. Ha már a tervezőasztalon látszódna, akkor el sem kezdik. A KFI tevékenység olyan, hogy 10 ígéretes fejlesztésből 9 zsákutca / gazdaságtalan lesz és majd ebből 1 fut be ami használható is a gyakorlatban.
Ha már a nukleáris fegyvereknél tartunk. Az elején nem tudta senki meg lehet-e gazdaságosan valósítani, mekkora lesz a hatóerő (ez a gyakorlati "kiégési" arányon múlik), mennyire lesz bonyolult, mennyire lesz gyártható. Az anekdoták szerint Groves - aki egy pragmatikus mérnök volt - kérdezte a tudósokat mennyi lesz a hatóerő, a választ 10-es nagyságrendben adták meg. Amire totál kifakadt, hogy nem lehet úgy tervezni, hogy nem tudni havi 0.3, 3, vagy 30 bombát lehet legyártani.
Ennek ellenére az USA ölte a Manhattan projektbe a pénzt - s busásan bejött. Megjegyzem, az USA-nak is bőven volt olyan fejlesztési iránya ami később zsákutcának bizonyult. A különbség, hogy az USA-nak bőven volt pénze, erőforrása akár 50 zsákutca projektre is, míg a németeknek meg nem.
13 as vagyok
14-15 látom megfogtátok a lényeget.
A xarból is tudtak várat építeni, de a háború végére már a xar is elfogyott.....
#18
Leginkább a Führernek nem kellett volna világhódító álmokat szövögetnie..
Ha Hitler nem élte volna túl az első világháborút, lett volna valaki más, aki szintén abban a történelmi környezetben élt volna, ne járta volna végig egy hasonló politikai pályát és mindez ne vezetett volna ugyanolyan radikalizálódáshoz, és végső soron faji törvényekhez, meg világháborúhoz ? És népirtásokhoz ?
Hitleren kívül is voltak sokak mások, akik vagy ideológiai alapon teljesen megháborodtak, mások meg szimpla hataloméhségből voltak benn az NSDAP-ben, és fontos tartóoszlopok volt, nem pedig Hitler volt szólóban a párt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!