A NATO úgy akar atomfegyvereket telepíteni Oroszország közelébe (Lengyelország), ahogy 62-ben a szovjetek Kubába, alig pár száz kilométerre az akkori USA partjaitól?
Akció-reakció.
A ruszkik belorussziába telepítették a NATO-t azaz minket is fenyegetve a nukleális fegyvereit. A Nato azaz mi is csak egyenlítünk a lengyelországba települnek ilyen fegyverek.
Nem bonyolult ez 2 agysejt felett.
#2
Ugyanazért, amiért az idióta fideszesek szerint az EU egy Mo.-tól független szervezet.
#10
Ha Amerikának nem fáj, akkor miért akarnak oda atomrakétákat telepíteni. Ezzel pont azt mondod, hogy nekik a helyzetük nem változott, így erre pont nem lenne okuk.
Akkor van értelme a döntésüknek, ha nekik ez fáj.
#11 Az a baj hogy a végén sosem tudjuk meg ki kezdte.
Első sorban az usa csinálta a problémát a majdani puccsal amit úgy hírlik ők támogattak. Majd egy nyugatbarát kormány hatalomra jutását segítették Janukovicsot elűzve.
De az is lehet hogy Janukovics hatalomra jutását meg az oroszok pénzelték mert ő hozzájuk volt kedves. Tehát lehet hogy az oroszok kezdték.
Az ukránok bacogatták a szakadár megyéket erre az oroszok elszakították a krimet. De kezdhetjük ott is hogy Hruscsov kissé részegen odaadta azt az ukránoknak. Mindenesetre oroszország ott bérelte a kikötőt a hadiflottájának és melegvizi támaszpontja máshol nincs. (mielőtt nekem estek, az usa is bérli kubától guantanamot)
Hogy ki kezdte azt soha nem fogjuk megtudni.
#12 Amerika azért akar oda atomrakétákat telepíteni hogy nyomást gyakoroljon az oroszokra. Csak hasra ütve, amerikából mondjuk 15 perc egy rakéta célbajutása és ugyanez igaz a válaszrakétákra is. Belaruszból lehet hogy három percel kevesebb. Viszont az usa-nak vannak európába telepítve atomfegyverei, azok így is mondjuk hat perc alatt elérik moszkvát. Lengyelből meg három perc alatt amire már kicsi az esély hogy tudnak reagálni.
Tudod amerika mindig jót akar, a demokráciát is tudta exportálni az arab országokba. Ki itta meg a levét? Na kihez megy a tengernyi menekült?
"Hogy ki kezdte azt soha nem fogjuk megtudni."
Nem is az a lényeg, a NATO mi vagyunk, tojok a ruszki érdekekre. Ukrajna egy ütköző zóna és ha arról van szó hogy NATO vagy ruszkibarát kormányzat van egyértelmű hogy a NATO barát kormányzat a mi érdekünk.
Lehet ezt cifrázni meg kozmetikázni, de ha lefejted két tőmondatra akkor eléggé egyszerű a szituáció. A ruszkiknak legyen jó? Vagy nekünk?
Aki azt mondja a ruszkiknak legyen jó, az kb 56-ban térdelt volna a ruszki tankok előtt és mutogatta volna hova lőjenek hogy minél több "ellenforradalmár" harapjon fűbe. Ezt kollaboránsnak, hazaárulónak, takonynak szokás nevezni.
#13
"Amerika azért akar oda atomrakétákat telepíteni hogy nyomást gyakoroljon az oroszokra"
Nem érted. Eddig is akartak nyomást gyakorolni, eddig is megtehették volna. Ha most nem változott semmi, ahogy ezt fentebb feltételezte valaki, mert Amerikának "nem fáj", akkor most se akarna EXTRA nyomást gyakorolni az előző állapothoz képest.
Eddig mindig úgy nézett ki a nyomás gyakorlás, hogy valamit csináltak az oroszok, ami nem tetszett Amerikának és akkor válaszolt erre valamit Amerika, pl. kitiltott 10 embert.
De, mégegyszer, ehhez az kell, hogy neki is fájjon.
"Tudod amerika mindig jót akar, a demokráciát is tudta exportálni az arab országokba."
Itt meg kifejezetten nem értem a panaszt. Milyen szomszéd országokat szeretnél? Olyat, mint mondjuk Észak-Korea? Mert ez egy opció, ha nem próbálja meg az EU vagy az USA befolyásolni más országok politikáját.
Afrikában Oroszország és Kína terjeszkedik, mert pénzből megvesz embereket. Ha nem lép semmit a nyugat, akkor az egész világ ellene lesz. Akárhogy nézzük, Amerika és az EU legjobb esetben is 1.5 milliárdnyi embert tömörít. Kínában egyedül van ennyi ember.
"Ki itta meg a levét? Na kihez megy a tengernyi menekült?"
Ezeknek akkor ez az eredménye, ha nem áll bele egy ország rendesen. USA katonai akciói mindig is megosztóak voltak, ami miatt sosem lehetett túl agresszív, de reálisan nézve, ha beleállhatna egy-egy ország rendbe tételébe, akkor azért ott elérhető lehet hosszútávú siker is.
#14
"Ukrajna egy ütköző zóna és ha arról van szó hogy NATO vagy ruszkibarát kormányzat van egyértelmű hogy a NATO barát kormányzat a mi érdekünk."
Egyébként Zelenszkij-t pont úgy választották meg eredetileg, hogy akartak újra jó kapcsolatot oroszokkal egyenlő felekként.
Csak aztán az oroszok fogták és emberszámba se vették őket, ezért nem sikerült a közeledés.
Amugy az meg van hogy Oroszország atomfegyverei ott vannak mindenhol a nato körül
Ha lehet orosz atomrakéta közela Lengyelekhez, akkor miért ne lehetne nato atom rakéta a Lengyel oldalon is?
Ezek ilyen kölcsönös dolgok ám...
Ez a háború eltart sokáig. Lesz piff-puff.
Akár atom is
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!