Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Milyen katonának lenni?

Milyen katonának lenni?

Figyelt kérdés

Hogyan megy a jelenkezés az állásra kb mennyit keresnek és mit is csinálnak. Kapnak felszerelést vagy ön költségesen kell beszerezni.

Nagyon érdekelne milyen a nemek aránya vannak e női katonák?



ápr. 20. 11:41
1 2
 1/14 PMC Wagner ***** válasza:
100%
A nemek aránya nagyjából mint egy kórházban az ápolóknál.
ápr. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Normál91 ***** válasza:
100%

Teljesen emberfüggő. Valaki megtalálja benne a számításait, valaki meg teljesen csalódik az egészben. Minden a személyes beállítottságodon, elszántságodon, motiváltságodon múlik.


Nekem életem egyik legjobb döntése volt, persze vannak árnyoldalai de összességében csak előre vitt az életben, és remélem így is marad.


Jelentkezni a toborzó irodában tudsz, ha megfelelsz az ott támasztott követelményeknek beírnak egy alapkiképzésre, ha azt is abszolválod akkor megkapod a szerződésed az adott alakulattal. Ha van elképzelésed mit szeretnél csinálni adhatok tanácsot hova érdemes menni.


Az is alakulat függő ki milyen alapfelszerelést kap, sőt alakulaton belül a beosztás is számít. Kapsz is felszerelést, meg vehetsz is. Nekünk a kutya sem szól ha a saját magad vásárolt cuccal mész ki a gyaktérre, máshol nem biztos hogy jó szemmel nézik.


Az hogy mennyit keresel meg beosztás illetve rendfokozat kérdése, a legalja kb 300 nettó ha jól emlékszek, de vannak még ezen felül támogatások amiket érdemes igénybe venni.


A nők aránya meg hát.. ha fiú vagy nem ott akarsz becsajozni hidd el, ha meg lány akkor ne aggódj tudsz majd válogatni bőven

ápr. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Lány vagyok azért érdekelne hogy lenne e más nő is rajtam kívül.

Olvastam hogy vannak erre külön iskolák is de ha nincs olyan végzettségem az sem baj ugye?

Továbbá érdekelne hogy biztosítanak e szállást vagy azt magadnak kell megoldani

ápr. 21. 07:37
 4/14 Senior Séf ***** válasza:
100%
Aki szereti, ha mindig megmondják neki,hogy mit csináljon, annak bejöhet. Én rühelltem 45 éve.
ápr. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Normál91 ***** válasza:
45 éve más világ volt. Ez már inkább egy munkahely, aki szeret másokkal dolgozni az jól érzi magát, aki inkább egyedül intézi a dolgait annak meg borzalom. Meg persze ha arra vágysz hogy értéket teremts, kreatívkodj akkor sem biztos hogy ez a legmegfelelöbb hely.
ápr. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Normál91 ***** válasza:

A nők aránya függ hogy milyen alakulathoz kerülsz. Egy harcoló alakulatnál kevesebb a nő mint egy olyan helyen ahol kiszolgálók vannak.


Semmilyen iskolai végzettséget nem igényel, a 8 általános a minimum.


Szállást kötelesek biztosítani, de ne lepődj meg ha 5en vagytok egy körletben, a körülmények laktanyánként eltérőek.


Viszont támogatják az albérletet is

ápr. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Madcow válasza:
Szar de legalabb dolgozni nem kell csak szopatnak Neha
ápr. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Kiképzés után gondolom kapnak szolgálati fegyvert de milyet?

Szabad napok milyen gyakorisággal vannak? Tudom hogy nem kell hozzá végzettség se vannak erre külön szakok is nem? De ha nincs külön végzettség akkor a fizetés is sokkal alacsonyabb lesz esetleg lesz valami megkülönböztetés(le nézés) hogy ő egyetemet végzett én még nem?

És bár hülyén fog hangzani a kérdés de attól még elhagyhatom az országot ugye?

ápr. 28. 16:29
 9/14 Normál91 ***** válasza:

Szolgálati fegyver nem jàr. A fegyverszobában remélhetőleg lesz egy cz bren 2-es ami a nevedre lesz írva, de az csak akkor lesz nálad ha gyakorlatozol, vagy bàrmi màs olyan feladatot látsz el amihez kell fegyver. Pisztoly P-09 van, a többit nem sorolom fel most.


Szabadnapot akkor veszel ki amikor szeretnél/illetve nem ütközik semmilyen szolgálati érdekbe mert akkor felülbírálhatják a kérelmedet, de rendszerint ha szólsz előre el szoktak engedni. Nyàron van egy hosszabb szabi is, és karácsony környékén is. Ehhez jöhet hozzá, huzamosabb kihelyezések után szolgálat mentesség is.


Igen a fizud jelentősen kevesebb ha nincsen szakirányú végzettséged amit a honvédség is tudna kamatoztatni, és ezzel egy időben magasabb beosztàsba helyezni.


Senki nem néz le senkit, illetve elhagyhatod az országot is, de ha hosszabb időre mész azt előre be kell jelentened

ápr. 29. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
De akkor milyen munkát is végeznek pontosan tehát van kiképzés vannak gyakorlatok és még mi? Küldetések vagy járőrözés mikre kell számítani?
ápr. 29. 09:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!