Küldhetne hazánk katonákat Kárpátaljára NATO-tagként?
Ha úgyis tervezik egyes nyugati vezetők, hogy NATO csapatokat kell küldeni Ukrajnába, akkor Magyarország küldhetne egységeket Kárpátaljára, hivatkozva pl. az ottani magyarság és magyar emlékek védelmére, majd felügyeletük mellett lebonyolíthatná az 1991-es népszavazásra való hivatkozással azon terület magyar anyaországhoz történő visszacsatolását?
Vagy ha már menni kell, akkor nem szólhatunk bele, hogy Ukrajna mely részébe óhajtjuk küldeni csapatainkat?
#21.: Reméljük, ez elkerülhető.
Arra azért kíváncsi vagyok, hogy a NATO hogy állna emberanyaggal egy ilyen konfliktus esetén? Mert gondolom a nyugati országokban is a társadalom nagy része nem olyan militánsan nevelt, mint Oroszországban.
Akkor a háború gerincét az atomtöltetű rakétákkal vívott adok-kapok adná?
Reméljük, ez nem következik be.
Franciaországban a nép 76 %-a ellenzi az orosz - ukrán háborúba való becsatlakozást. Eddig csak elvétve tüntetett a nép, de ha majd bejelentik a hadiállapotot, akkor majd lesznek olyan tüntetések Párizsban, amihez képest 2006 ősze, vagy az Euromajdan semmiség.
A többi országnál nem ismert a népvélemény, de gyanítom, a németeknél is hasonlóan népszerűtlen az egész.
Az angolokról lövésem sincs.
Az USA-nak meg fél évbe is kerülne, mire mozgósítana, meg az USA-nak Oroszországon kívül van baja Szíriával, Iránnal, Észak-Koreával, és még Kínával is. Majd a világ öt pontján háborúzna az USA ?
Ami a hadseregek felszereltségét, és felkészültségét illeti, az Orosz Hadsereg súlyos veszteségekkel és hülyeségekkel kezdte a háborút, de arra az a magyarázat, hogy ők villámháborút képzeltek, jelképes ellenállással, nem pedig szabályos háborút.
Herszon városa, ami a Dnyeper jobb oldalán fekszik, az is minimális, elhanyagolható ellenállással hullott az ölükbe, ott veszteségek nélkül haladtak mélyen az "ukrán" területeken, még Melitipolnál is, csak Mariupol volt az egyetlen akadály.
Azért állt meg az orosz offenzíva Herszon után, mert erőket kellett elvonni Mariupol elfoglalására.
Azonban Kijev környékén ott előre felkészültek az ukránok, jó morállal bírtak, az az ukrán nacionalizmus fellegvára, vagy darázs / viperafészke.
Meg az Orosz Hadsereget az elmúlt 30 évben szétlopták.
De ha ez végzetes lett volna, akkor az Orosz Hadsereg összeomlott volna. Azonban nem történt. Az orosz politika lehetőségei széles skálán terjednek, a reguláris Orosz Hadsereg állományától kezdve a Kínából toborzottakig. Most épp az aljanépeket dobják háborúba, addig a reguláris Orosz Hadsereg felkészül a legrosszabbra.
Ha megtörténne egy háború, akkor a NATO oldalon Leopárd 2-es, Challenger 2-es, meg Leclerc harckocsikkal, EF Typhoon, és Dassault Rafale vadászrepülőkkel próbálkoznának harcba bocsájtkozni.
Orosz oldalon meg ezekre zúdulnának a Lancet drónok, a rakétatüzérség, a páncéltörő rakéták, és a robotrepülők.
Haditechnikailag a NATO harckocsik semmivel sem felsőbbrendűbbek, mint az oroszoké, sőt nagyon sok Leopárd 2-es ment tönkre a harcokban. A Challenger az meg abnormális talajnyomással bír, beleragad, és védettségre az 1990-ből való, vagyis 30 éves orosz páncéltörő rakéta is könnyen kilövi.
Az egyik francia tábornok azt mondta, hogy a Francia Hadsereget 3 - 4 nap alatt szétverné az Orosz Hadsereg. Hagyományos fegyverekkel. Ott Ukrajnában.
A Brit Hadsereg hasonló méretű, mint a Francia Hadsereg, vagyis 220 harckocsi, 150 vadászrepülő, ezek a drón + robotrepülő párossal simán elintézhetők. Orosz veszteség nélkül.
Az Orosz Hadsereg az hagyományos, más gépesített hadseregek ellen jó, a könnyűgyalogos hadviselés az, ami rosszul ment nekik.
Amúgy orosz részről csak akkor repülne az atom, ha Oroszországban a központi államhatalom, meg maga Oroszország területi egysége az összeomlás szélén állna, ezt ők maguk feketén - fehéren leírták a doktrínájukban, nem kívánnak azonnal az atomhoz nyúlni.
Az, hogy mégis a politikusok azzal dobálóznak, az csak puszta retorika.
A francia parlament jóváhagyta a kétoldalú biztonsági megállapodást Ukrajnával
Uh Oh! France Parliament APPROVES Bi-Lateral Security Agreement with Ukraine
World Hal Turner 2024. március 13.
Emmanuel Macron francia elnök helyi idő szerint csütörtök este 20 óra körül sürgős beszédet intéz a nemzethez, hogy megvitassa az ukrajnai helyzetet. Erről a tegnap esti Hal Turner rádióműsorban számoltam be. A helyzet egyre rosszabb lesz...
A francia parlament jóváhagyta a francia elnök Ukrajnával kapcsolatos stratégiáját, és támogatta a Macron és Zelenszkij által aláírt Kétoldalú Biztonsági Megállapodást.
A Kétoldalú Biztonsági Megállapodás értelmében egy olyan ország, mint Franciaország, beleegyezhet abba, hogy aktív szolgálatban lévő katonai egységeit Ukrajnába küldje, ami elkülönülne és megkülönböztethető lenne egy NATO akciótól.
A baj az, hogy Oroszország már világossá tette, hogy ha külföldi katonai egységek lépnek be Ukrajnába, akkor azok legitim katonai célpontokká válnak / lesznek. Ez azt jelentené, hogy Orosz Hadsereg csapásokat mérne a francia egységekre, halott, és súlyosan sérült francia katonák lennének eredményképp.
FELTÉTELEZVE, hogy Franciaország katonai egységeket fog küldeni, mivel Franciaország az Ukrán Kormány engedélyével lépett be Ukrajnába, amikor Oroszország lecsap ezekre az egységekre, Franciaország visszafordulhat, és kifogást nyújthat be, hogy "Franciaországot megtámadta Oroszország"? Megpróbálhat-e Franciaország ezután hivatkozni a NATO-szerződés 5. cikkére, a "Kollektív önvédelemre"?
Oroszország már az Ukrajnán belüli Különleges Katonai Művelet kezdetétől fogva világossá tette, hogy ha a NATO az 5. cikkely szerinti kollektív önvédelmet hirdeti meg Oroszországgal szemben, "olyan háború lesz, amelyet senki sem nyerhet meg", ami nukleáris fegyverek alkalmazását jelentené a hadszíntéren.
Az, hogy a francia parlament jóváhagyta Macron Kétoldalú Biztonsági Megállapodását, szörnyű fejlemény. Ez az orosz-ukrán konfliktus kontrollálatlan eszkalálódásának előhírnöke, amely a világot a 3. világháborúba taszíthatja. Holnap. Amikor Macron felfedi terveit...
Hírszerzési források most azt mondják, hogy a francia aktív szolgálatban lévő katonai egységek Ukrajnába történő vezénylése mellett Lengyelország is szándékozik katonai egységeket küldeni, egy hasonló "Kétoldalú Biztonsági Megállapodás" keretében Ukrajnával. Hírszerzési források azt mondják, hogy Lengyelország az ukrán és a fehérorosz határ védelmére fogja küldeni katonáit, felszabadítva ezzel több tízezer ukrán katonát, hogy a frontvonalra menjenek.
Ha ez pontos információ - és úgy tűnik, hogy az -, akkor az is logikusnak tűnhet, hogy a francia katonákat Ukrajnába vezénylik, hogy biztosíták az ország más részét / a hátországot, ezáltal még több ukrán katonát szabadítanak fel a frontvonalra.
Alapvetően ez azt jelentené, hogy Franciaország és Lengyelország azt mondaná Ukrajnának, hogy mi megvédjük a határaitokat, és fenntartjuk a rendet a hátországban, amíg ti a frontra vezénylitek a korábban ott pihentetett katonáitokat, hogy harcoljanak Oroszország ellen. Ennek az a "hozzáadott előnye", hogy Franciaország és Lengyelország megpróbálja azt állítani, hogy ők nem "harcoló felek", és nem támadhatja meg őket Oroszország.
Ez egy olyan érv, amit gyanítom, hogy el fognak veszíteni.
Ami itt folyik, az csupán az ukrán katonáknak a frontvonalakon kívüli területeken történő helyettesítése, hogy azok az egységek az oroszok ellen mehessenek. Az egyszerű eredmény azonban több halott orosz kombattáns. Mint ilyen, kétlem, hogy Oroszország az ilyen típusú lépéseket a háborúban való "nem részvételnek" tekinti.
Ennyi volt.
Itt háború lesz, eldőlt, kész. Innentől tagadni sima önáltatás, vagy hazudozás / védése a védhetetlennek. Eldöntötték.
#26.: Azért várjuk meg, hogy valóban indulnak-e katonák Nyugatról Ukrajnába.
Amíg ez konkrétan nem következik be, addig Macronék csupán fenyegetőznek és kardot csörtetnek, hogy ráijesszenek Putyinékra.
Nem csak Macron-ék.
Charles Michel, Ursula von der Leyen, Boris Pistorius.
Akkor a lengyel hadügyminiszter is bejelentette egy 5,000 fős, közös lengyel - német egységet hoznak létre erre.
Blöffnek ez nagyon rossz.
Amennyiben meg komolyan gondolják, nincsenek tisztában a katonai lehetőségekkel.
Az Orosz Hadsereg kapcsán még az jut eszembe, hogy jelenleg csecseneket, grúz légiót, kazahokat, üzbégeket, burjátokat, mongolokat, sőt kínai önkénteseket toboroznak, és viselik a harcokat.
Az Orosz Hadsereg meg készül, és készül a NATO-val való összecsapásra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!