Tajvan vagy Magyarország serege erősebb ?
Felszereslében talán van egy pici túlerejük, tehát nekünk van pár Leopárd, pár gripen, pár helikopter, pár tüzérség, ott ezekből több száz, vagy ezer mértékegységben vannak a fegyverek. De hát ilyen apróságra ki ad...
Nekik nincs NATO. És ami sokkal nagyobb baj, nincs szomszédja. A sziget nem önellátó, egy blokád és Taiwan elesik puskalövés nélkül. Kína talán erre gyúr, felpimpeli a hajók számát, ami jól működik, mert van 12-14 hajógyáruk, és önmagában 1-1 akkora, mint az USA összes gyára együtt. Ekkora túlerőben Kína közel otthon ezt meg is tudná tenni. És akkor hiába van 1000 tankjuk.
Nyilván nehezen összemérhetőek, de Tajvan ott van Kína fenyegetésének árnyékában sok évtizede, ezért bizonyos, hogy folyamatosan fejlesztették a haderejüket.
Létszámában lehet, hogy nem nagyobb, de nem is 14 éve kezdték el a szinte semmiből újraépíteni a hadseregüket, mint minálunk kellett a ballibes leépítések után. 2010 előtt még a laktanyák őrzését is külsős cégekre bízták, annyira mindent kiszedtek a honvédségből, elajándékozták a legalább mozogni képes eszközöket is és alig volt katona aki maradt azért a nagyon alacsony fizetésért.
Népességét tekintve is sokkal nagyobb és egy szigetország, tehát nyilván nem a szárazföldi hadserege nagy hanem a haditengerészete - ami nekünk meg egyáltalán nincs itt a szárazföld közepén. Ráadásul ahogy 2-es írta, ők nem tagjai egy nagy katonai szövetségnek, kénytelenek is voltak a maguk védelméről gondoskodni.
# 2
IDÉZLEK: "Nekik nincs NATO. És ami sokkal nagyobb baj, nincs szomszédja. A sziget nem önellátó, egy blokád és Taiwan elesik puskalövés nélkül. Kína talán erre gyúr, felpimpeli a hajók számát, ami jól működik, mert van 12-14 hajógyáruk, és önmagában 1-1 akkora, mint az USA összes gyára együtt. Ekkora túlerőben Kína közel otthon ezt meg is tudná tenni. És akkor hiába van 1000 tankjuk."
Összekevered a szezont a fazonnal.
Kína összes hajógyártó kapacitása valóban nagyobb.
Viszont itt a hajógyártó ipari kapacitás lényeges, amely az USA esetében sokkal nagyobb, mint Kínáé.
Jelenleg is durván dupla vízkiszorítású hadihajó épül az amerikai hajógyárakban Kínához képest.
Az amerikai haditengerészet is sokkal nagyobb, mint a kínai, az USA és szövetségesei pedig vagy négyszer nagyobb hadihajóállománnyal rendelkeznek, mint Kína.
A hajógyártó kapacitás a lényeges, még szerencse. Ez Kínánál 232x nagyobb!!! Jelenleg nem épül dupla vízkiszorítású hajó. Sőt, semmi sem épül vagy csak alig. Kínánál épül évi 30 hajó. Amerikánál csökken, mert többet kell majd kivonni a forgalomból, amennyit építenek, ez ma is így van. Az amerikai haditengerészetében minden 2. hajó felújításra szorul.
Ami igaz, hogy az összes meglévő hajó vízkiszorításának az összege a duplája a kínainak. Csak ha pár év múlva a kínai haditengerészet 100%-kal növekszik, miközben az USA a jelenlegi szintet sem tartja, akkor hátrányban lesznek. És ez a 100% növekedés azt jelenti, hogy a vízkiszorításban is Kína 1. lesz, hajók számában pedig 2x annyi lesz Kínának. Az előrejelzések kb ezek. És olyan nagy változás nem lehet ezekben. És a méret nem is minden. És még egy hozzátevő, Kína ezeket a hajókat otthon akarja használni, vagy ahhoz közel. És kicsit egyszerűbb a logisztika akkor ha otthon vagy, mintha 15000km-re az otthonodról kell alkotni.
# 7
IDÉZLEK: „Jelenleg nem épül dupla vízkiszorítású hajó. Sőt, semmi sem épül vagy csak alig.”
Tényszerűen nem igaz az állításod, hogy az USA semmit, vagy csak alig épít hadihajókból, hiszen sokkal nagyobb volumenben épülnek új amerikai nyílttengeri hadihajók, mint kínaiak.
Az USA jelenleg 2 db szuper repülőgép-hordozót, 2 db közepes repülőgép-hordozót, 12 db nukleáris meghajtású vadásztengeralattjáró, 11 db rombolót, 6 db fregattot épít.
ÉPÜLŐ ÚJ AMERIKAI HADIHAJÓK 2024-BEN:
SZUPEER REPÜLŐGÉP-HORDOZÓ: 2 db épül
USS John F. Kennedy, USS Enterprise (100 000 tonnásak)
KÖZEPES REPÜLŐGÉP-HORDOZÓ: 2 db épük
USS Bougainville, USS Fallujah (45 500 tonnásak)
NUKLEÁRIS VADÁSZTENGERALATTJÁRÓ: 12 db épül
USS New Jersey, USS Massachusetts, USS Iowa, USS Idahoe, USS Arkansas, USS Utah, USS Oklahoma, USS Arizona, USS Barb, USS Tang, USS Wahoo, USS Silverside
ROMBOLÓ: 11 db épül
1 db Zumwalt osztályú romboló: USS Lyndon B. Johnson (15 600 tonnás)
10 db Arleigh Burke osztályú romboló: USS John Basilone, USS Harvey C. Barnum Jr, USS Louis H. Wilson Jr, USS Patrick Gallagher, USS Ted Stevens, USS Jeremiah Denton, USS William Charette, USS George M. Neal, USS Quentin Walsh, USS Sam Nunn (9900 tonnásak)
FREGATT: 6 db épül
Nehéz fregatt: USS Constellation (7200 tonnás)
LCS fregatt: 5 db épül: USS Nantucket, USS Beloit, USS Cleveland, USS Kingswille, USS Pierre (3500 tonnásak).
KÍNA EZZEL SZEMBEN:
Kína csak 1 db szuper repülőgép-hordozót (Fudzsian, 80 000 tonnás), 2 db nukleáris meghajtású vadásztengeralattjárót, 2 db hagyományos vadásztengeralattjárót, 4 db rombolót épít nyílttengeri hadműveletekre alkalmas hadihajók közül.
ÖSSZEGZÉS: nagyméretű, nyílttengeri hadműveletekre alkalmas hadihajókból az USA jelenleg is sokkal többet épít, mint Kína.
Az USA pedig 2 db szuper repülőgép-hordozót, 2 db közepes repülőgép-hordozót, 12 db nukleáris meghajtású vadásztengeralattjáró, 11 db rombolót, 6 db fregattot épít.
Kínában ellenben 1 db szuper repülőgép-hordozó (Fudzsian, 79 000 tonnás), 2 db nukleáris meghajtású vadásztengeralattjáró, 2 db hagyományos vadásztengeralattjáró, 4 db rombolót épül jelenleg nyílttengeri hadműveletekre alkalmas hadihajók közül.
# 9
Érveid nincsenek, csak egy megkérdőjelezhető szakmai színvonalú cikk, pedig megcáfoltalak, ugyanis minden egyes adatom a nagyszámú jelenleg épülő amerikai hadihajóról helyes.
Az USA jelenleg 2 db szuper repülőgép-hordozót, 2 db közepes repülőgép-hordozót, 12 db nukleáris meghajtású vadásztengeralattjáró, 11 db rombolót, 6 db fregattot épít. Vízkiszorításra sokkal többet, mint Kína. Kínában ellenben 1 db szuper repülőgép-hordozó, 2 db nukleáris meghajtású vadásztengeralattjáró, 2 db hagyományos vadásztengeralattjáró, 4 db rombolót épül jelenleg nyílttengeri hadműveletekre alkalmas hadihajók közül.
Az US Navy hivatalos Naval Vessel Register-e tartalmazza az összes aktív és épülő hadihajót. LÁSD: [link]
De más lehetőség is van:
ÉPÜLŐ SZUPER REPÜLŐGÉP-HORDOZÓK: 2 db
ÉPÜLŐ KÖZEPES REPÜLŐGÉP-HORDOZÓK: 2 db
ÉPÜLŐ NUKLEÁRIS VADÁSZTENGERALATTJÁRÓK: 12 db
ÉPÜLŐ ROMBOLÓK: 11 db
ÉPÜLŐ FREGATTOK: 6 db
IDÉZLEK: „Jelenleg nem épül dupla vízkiszorítású hajó. Sőt, semmi sem épül vagy csak alig.”
Ez az alaptalan állításod a fent írtakkal szénné lett cáfolva.
Hiszen USA jelenleg 2 db szuper repülőgép-hordozót, 2 db közepes repülőgép-hordozót, 12 db nukleáris meghajtású vadásztengeralattjáró, 11 db rombolót, 6 db fregattot épít.
Jelenleg 33 db nagyméretű, nyílttengeri hadihajó áll építés alatt az Egyesült Államokban, összesen 542 500 tonna vízkiszorítással.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!