Nem Fura Putyin logikája? Az a vágya, hogy NATO ország ne legyen határos vele. Na de ha sikerülne elfoglalnia Ukrajnát, akkor NATO országgal lenne határos.
Figyelt kérdés
2024. márc. 6. 20:24
1/22 anonim válasza:
Nem erre vágyik, hanem arra hogy az egyébként erőforrásokban gazdag, stratégiailag kulcsfontosságú helyen lévő, jelenős oroszajkú lakossággal rendelkező Ukrajna ismét ruszki befolyási övezet legyen. Erről szól a cécó nem holmi csatlakozásokról.
2/22 anonim válasza:
Ha nem sikerül elfoglalnia, akkor is határos lesz vele.
3/22 anonim válasza:
Oroszország nem fogja annektálni Ukrajnát, csak az amerikai bábkormányt takarítja el Kijevből.
4/22 anonim válasza:
Nem akarja egész Ukrajnát elfoglalni. Mellesleg ő csak Ukrajna NATO-tagságát ellenzi, a finnek (szintén szomszédos állam) csatlakozása nem zavarja.
5/22 anonim válasza:
#3 ja hogy a saját oroszbarát bábkormányát rakja a helyére 😂
6/22 anonim válasza:
Ahogy az egyes mondja. Annyival egészíteném ki, hogy a nyugat sem a demográciaszólásszabadság miatt szeretné Ukrajnát, hanem ugyanzon ok miatt mint Putyin. :P
7/22 anonim válasza:
Nem. Teljes katonai megszállás, az ország (Ukrajna) demilitarizálása. Az ukránoknak elvenni a kedvüket a háborúskodástól. Ukrajna teljes területét nem akarja magához csatolni, csak azokat a részeket ahol jelentős orosz kisebbség él. Zelenszkij helyett egy oroszbarát kormányt akar látni Kijevben.
8/22 anonim válasza:
A távolság számít. Egyszer majdnem kitört a III.vh, mert a ruszkik rakétákat telepítettek Washingtontól 1800 km-re, és ez annyira felizgatta az amcsikat, hogy perceken múlott, hogy nem nyomták meg a piros gombot. Akkor megoldódott úgy az ügy, hogy a ruszkik elpaterolták Kubából a rakétáikat. Ha Ukrajna NATO tag lett volna, akkor az amcsik Moszkvától 500 km-re telepíthették volna rakétáikat, persze az USA szerint ezt Moszkvának el kellene tűrnie.
9/22 Szolovjov válasza:
A ballisztikus rakéták korában szerintem már olyan mindegy hogy pár ezer km-rel errébb, vagy arrébb van-e az agresszor NATO. Az atomhordozó tengeralattjárók is kint vannak biztosítékul.
10/22 anonim válasza:
#9 Már hogy lenne mindegy a távolság. Ha a rakéta az indítástól számítottan 10 percen belül célba ér, akkor automatizálni kell a válaszcsapást, mert ha belevesszük az emberi tényezőt is az ellenreakcióba, akkor nem jön ki a matek. Ez a hidegháborúban végül oda vezetett, hogy az amcsik kénytelenek voltak leszerelni a pershing II rakétáikat, ugyan így a ruszkik is az analógját. Ez az időszak volt a hidegháború legsötétebb korszaka, a 80-as évek közepe.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!