Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A magyar katonai kiadásokból...

A magyar katonai kiadásokból mennyire ütőképes drónhadsereget lehetne létrehozni? A itteni környezeti adottságok tökéletesen alkalmasak lennének drón hadviselésre?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy nem lenne hadseregünk, és lenne 10 évünk felépíteni egyet. Lancet féle drónokból. Mi is letudnánk gyártani, az oroszoknak ez 35 ezer dollárból jön ki. Mondjuk lehetne 10 ezer darab pancéltörő változat, és 200 ezer darab repeszromboló az élőerő leküzdésére. Többnyire síkság az országunk, ilyen terepen a felvonuló hadsereg könnyű célpontot nyújtana. A kiképzés pedig úgy történne, hogy kifejlesztenének egy szimulációs szoftvert, és a diákok ezzel "játszanának" órákon. Mindenkinek lenne egy alapszintű "kiképzés", aztán érettségi után a legtehetségesebbeket kiválasztanák, és jó pénzért havi x összegű óraszámra köteleznék őket.

A szárazföld megvan oldva, csak a légvédelemre kéne egy kisebb csapatot fenntartani. Feltétlenül szükségesek számunkra a vadászgépek? Fejlett radarrendszerrel és légvédelmi rakétákkal + néhány 100 fős személyzettel nem lehetne megoldani?


febr. 4. 22:09
 1/4 anonim ***** válasza:

A drónok szrepe fel fog értékelődni a XXI. században, de azért nem annyira, hogy kiszorítsa az összes többi fegyvernemet. A célpontokat azonosítani kell, nem raknak céltáblát a fejük felé, hogy na gyere ide lőj már. S nem cövekel le egy helyben sem megvárva, amíg észlelik, kiadják a tűzparancsot a támadására és a nyílt semmi közepén csendben megvárja amíg egy drón (vagy tüzérségi lövedék) a nyakába hullik.

Olyan apróságokról nem is beszélve, hogy tagolt terepen, városi harcban sokszor 50 méterre sincs az ellenség.

S persze nyilvánvalóan a támadók sose hallottak még drónokról, nem tesznek ellenintézkedéseket, nincs csapatlégvédelmük se.

febr. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Légvédelem... igen nagyon fontos, hogy legyen földi légvédelem IS. Meg csapatlégvédelem IS, meg középhatótávolságú IS, meg korai felderítő, OTH radarok IS.

A földi légvédelemmel az apró bibi, hogy korlátozott a hatótávolsága. Alacsonyan közelítő célpontnál pláne, a tereptárgyak árnyékoló hatása miatt. Egy adott pont védelmére nagyon jó, de a repülőgép nem egy helyben lebeg, kvázi egy bárhova, gyorsan eljutó mobil légi rakétaindító állomás.

Pár száz fő... egy rakétás üteg személyzete nem csak két fő kezelőszemélyzetből áll, hanem műszakisok, karbantartók, kezelők, híradósok tömege, összehangolt munkája. Száz fő 5-6 üteg üzemben tartására lenne elég, az ország légvédelmére aligha.

febr. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
91%

Az egyoldalú felhasználásra kihegyezett haderő nem ér semmit!

Komplexen kell gondolkodni, - a fegyvernemek arányát jól megválogatva és egymással kombinálva előrébb vagy, mint azzal, hogy korlátozottan felhasználható fegyverzetet állítasz ki nagy tömegben.

febr. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A hadviselés egy macska-egér harc! Amennyiben felbukkan egy új eszköz a hadviselésben, a lehető legrövidebb időn belül megjelenik ugyanazon az arcvonalon az ellenszere. Adalék az egészhez, hogy a modern háborúkban minden folyamatos mozgásban van, - letűnt már a megerősített fix harcálláspontok kora, csak ott üzemeltetnek ilyet, ahol nagyon indokolt, mert eszméletlen költségeket emészt fel csak egyetlen egy ilyen üzemeltetése is.

A drón sok mindenre jó, de önmagában csak egy félkarú óriás.

Harcászati, hadászati felderítésre, csapatlégvédelem támogatására, rádióelektronikai tevékenységre, elektronikai harcra kiváló választás, de a szemben álló fél is megtesz mindent annak érdekébe, hogy használhatatlanná tegye, ellehetetlenítse a felderítő, speciális támadásokra kihegyezett tevékenységeket. Minden kihívásra komplex válaszlépéseket kell kigondolni, megtervezni és megvalósítani, mert a háborúkban súlyos árat fizet, aki téved! Felejtősek a klasszikusan értelmezhető "szuronyos rohamok", a karácsony együtt ünneplése az ellenséges lövészárokban - és hasonlók, - korunk háborúi nem a lovagiasságról szólnak, hanem arról, hogy bármi áron nyerni!

A szemben álló felek földön, vízen, levegőben, űrben, föld alatti vezetékes kapcsolatokon, kibertérben, politikában, gazdaságban, - mindenhol - ott és úgy tesznek egymás alá, ahol és ahogyan csak lehetséges és az internet korában egy könnyebb/nehezebb hazudozni, nem működik, hogy lezársz egy körzetet így vagy úgy egy olyan világban, ahol a szemben jövő gépkocsiból is lekamerázhat bárki! Pénzügyileg sem egyszerű kihívás egy modern háborút finanszírozni!

Nem olyan egyszerű a történet, mint azt sokan gondolnák!

febr. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!