Hitler miért nem akarta Svájcot is a Harmadik Birodalom részévé tenni, ahogy Ausztriát?
Dehogynem, ugyanolyan németek. Történelmi okai vannak, hogy külön ország. Régen volt a Német-Római Birodalom, ami nem volt egységes, szétbomlott sok-sok kis államra.
Poroszország és Ausztria volt a két legerősebb német állam, a végén ők ketten harcoltak azért, hogy ki hozza létre a német egységet. Ausztria nagynémet egységet akart, laza államszövetséggel, Poroszország egy kisebb, de egységes Németországot akart a Habsburgok kizárásával. Végül a poroszok győztek és porosz vezetéssel jött létre a Német Császárság, a Habsburgok pedig megtartották a korábbi területeiket, Ausztriát, Csehországot, Magyarországot stb..
De lényegében ugyan úgy németek ők is.
"A döntő érv Svájc békén hagyása mellett végül az volt, hogy így jár jól mindenki. A semleges ország az összes harcoló féllel kereskedhetett, amivel mindenki jól járt. Az élelmiszerből és különféle nyersanyagokból behozatalra szoruló Svájc például nem halt éhen. Vásároltak egy kisebb flottát, aminek a segítségével kereskedhettek a szövetségesekkel; a szállítmányokat Vichy-Franciaországon keresztül vonatok szállították az országba, amelyeknek a biztonságát a nácik szavatolták. A svájciak fő értéke a különféle precíziós műszerek voltak, amelyekre minden harcoló félnek szüksége volt, illetve a bankok. A bankok, amelyek szemrebbenés nélkül megvették a náciktól a fél Európából összerabolt aranyat, hogy aztán az így kapott pénzzel a németek nyersanyagot és élelmet vásárolhassanak semleges országoktól, például Törökországtól. A szövetségeseknek ez persze nem tetszett, de egészen 1943-ig nem nagyon voltak olyan pozícióban, hogy nyomást tudtak volna gyakorolni a svájci-német kapcsolatok visszafogása érdekében - meg hát örültek, hogy az ő svájci bankokban tartott pénzük is biztonságban van. A németek pedig még afelett is szemet hunytak, hogy Svájc százezernyi menekültet, köztük több tízezer zsidót fogadott be a háború alatt.
A hét hat napján a németekkel dolgozunk, de a hetediken a szövetségesekért imádkozunk.
- szólt a népszerű svájci mondás akkoriban."
Tervezte a megszállását 1940-ben de elhalasztotta utána már meg nem volt rá alkalma.
Tannenbaum hadművelet (magyarul:Fenyőfa hadművelet)
Hmmm... Svájc, az egy külön kategória itt Európában, mint pl. Baszkföld. Annyira sokszínű, és vegyes, hogy még a Római-Birodalom hatása is meg van itt-ott. A középkorban A frankok, germánok, és Itália népei harcoltak a területért. Egy ideig a Habsburgok uralták, de a svájciak legyőzték őket. Baromi sokat harcoltak a függetlenségükért. Az őslakos Kelták, frankok, germánok, szlávok, és minden más népből való emberek EGYütt! Nem véletlenül van testőrségben a Vatikánban svájci gyalogság...
Hitler azért nem támadta meg Svájcot, mert jónazabb elmék lebeszélték róla. Bele tört volna bicskája...
Svájc kb. 500 évvel Európa előtt jár.
Svájc jól kiképzett, jól felszerelt hadsereggel rendelkezett (ma is). A sok hegy miatt a földi csapatok mozgatása nehézkes, ha egy hidat, v. alagutat felrobbantanak, óriási kerülőt kell tenni. Az akkori technika mellett a légierőnek is komoly gondot jelentettek volna a hegyek. Fölöslegesen sok erőt kötött volna le, miközben a svájciak a német vonatokat átengedték, ill. a Vichy-Franciaországon keresztül könnyen megkerülhető volt.
Végül, de nem utolsó sorban a svájci bank teljes aranykészletét még időben kimenekítették az USÁ-ba, így már kevésbé érte volna meg a valószínűleg jelentős ember-, és anyagáldozat. A svájci preciziós gépeket nem tudta volna bárki kezelni, tehát egy jól szervezett sztrájk mellett a svájci iparral se mentek volna sokra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!