Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Egy Kína Tajvan háború durvább...

Egy Kína Tajvan háború durvább lenne mint az ukrajnai?

Figyelt kérdés
jan. 12. 02:57
1 2
 11/17 Jeffrey Spender ***** válasza:
39%

# Kürasszír


Az USA-nak van-e jogalapja a konfliktusba beavatkozásba ?

jan. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 kürasszír ***** válasza:
76%

# 11


Az USA kellő erővel, nem nemzetközi jogi alappal rendelkezik a beavatkozáshoz.

jan. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Jeffrey Spender ***** válasza:
42%

Kürasszír, és akkor mi van ?


Az USA-nak most Ukrajna, vagy Tajvan a fontosabb ?


Hogy adnák el otthon a háborút ?


És mi van, ha Kína kivár ?

jan. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 kretens ***** válasza:
36%
Az usa sem vállalna be Tajvanért egy nukleáris háborút.Én elhiszem hogy szuper flottája van az usa-nak de egy szünet nélküli kinai rakétazápor ellen nincs védelem azon a vidéken.A kinai nukleáris töltetel ellátott tengeralattjárók szintén jelen vannak a csendes oceánon mint az usa bármely tengeralattjárója a föld oceánjain.Kina területén szintén van tetemes mennyiségü fejlett kornak megfelelő légvédelmi rendszerek melyek lemészárolnák az usa légi flottáját ha megpróbálnának kinába behatolni.A lényeg az hogy az usa ott a távol keleten nem rúgna labdában az otthon lévő kina ellen.
jan. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
43%
Ha Kína megtámadja Tajvant, akkor őszintén és teljes szímvemmel azt kívánom hogy Hszi Csi-Ping és a többi kommunista féreg öregkorukban ágyhoz kötötten, magatehetlenül, valami borzalmas betegségben és a legszönyűbb fájdalmak közt haljanak meg.
jan. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Jeffrey Spender ***** válasza:
75%

Tajvan szigetét nagyrészt hegyvidékek tarkítják, önmagában korlátozva a közlekedést, másrészt bombabiztos helyszíneket kínálva a kisüzemi haditermeléshez, elméletben lehetne a hadianyagot és járműveket is tárolni és mellesleg földalatti főhadiszállásokat és bunkereket is tucatjával kialakítani.


Kevés a síkság.


Minimális a partraszállásra alkalmas hely Tajvan szigetén. A Nyugati part vagy kiépített part, vagy hatalmas vizes területek vannak strand mögött, akár tavak, akár -szerintem- szisztematikusan oda koncentrált halastó / rizsföld kombók képében. A Keleti parton meg meredek sziklaszirtek merednek a magasba.


Lényegében csak Északnyugat-Tajvanon vannak olyan hosszabb strandok, amikről fel lehet fejlődni a szárazföld irányába komolyabb akadályok nélkül. Valószínűleg itt, Tajpej előterében fog megtörténni, ha megtörténik.


És a monszun éghajlat a trópusi viharokkal, a tájfunokkal megint nem a támadóknak kedvezne.



Nem 200 ezer, hanem 1 milliós hadsereggel kellene partot érni, vagy legalábbis 5 napon belül kirakodni a "hozzávaló" nehézfegyverzettel együtt. Ja és előtte több hónapos, teljesen zárt tengeri blokádot tartani, mert egy-egy bomba / hajó elleni rakéta / torpedó / akna / tüzérségi lövedék önmagában százak halálát okozhatja.


Sok műszaki járműre lesz szükségük a hídfőben. Hídvetőkre, kotrógépekre, munkagépekre. És jellemzője lesz a hídfő kiépítésének szerintem a nagyarányú gyalogos partratétele, akiknek át kell majd verekedniük magukat az első kilométereken, hogy mögöttük megindulhasson a hídfő kiépítése és gépesített erők nagyobb arányú partratétele.


Nagyon nem lesz egyszerű, bármilyen látványos is a sok hadgyakorlat a kétéltű járművekkel egy teljesen más képe lesz ennek a valóságban ahogy nézem a célba vehetető part adottságait. A beásott, és mozgó bokornak kidíszített harckocsik is tudnak besegíteni a védekezésben, ugyanis a támadó fél kétéltűekkel támad, amelyek papírpáncélosok.


És a rakétatüzérség is az országuk közepéről kényelmesen bombázhatja a partraszállókat.



A tajvani partraszállás véres mészárlás lenne, nem pedig nehéz, de sikeres partraszálló művelet. Kis túlzással oda veszne a expedíciós erők legjava. Olyan győzelem lenne ez, ami után Kínának jó ideig tartózkodnia kell majd az erőkivetítéstől egyszerű szükségből: nem lesz meg hozzá az ereje.

jan. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
65%
De gyerekek, értsétek már meg, hogx Tajvan sorsa nem azon múlik, hogy milyen körülmények között zajlana egy partraszállással végrehajtott megszállás. Ez nagypolitikai szinten fog eldőlni, egészen pontosan akkor, amikor Kína úgy látja, hogy az USA megrendült annyira, hogy nem merné vállalni a beavatkozást. Ez pedig bármikor bekövetkezhet, és jobban függ az amerikai belpolitikai helyzettől, mint a tajvani választásoktól. Arról nem is beszélve, hogy a kínai komcsik sem segghülyék. Elképesztő bomlasztó munkát végeznek a tajvani belpolitikában hosszú idő óta és ha a tajvaniak is felfogják, hogy eljött a pillanat amikor Amerika nem tudja már vállalni a katonai elrettentést a térségben, harc nélkül valósul meg de facto is az Egy Kína.
jan. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!