Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Háborúkban miért alkalmazzák...

Háborúkban miért alkalmazzák azt a módszert, hogy a civil infrastruktúrákat is támadják?

Figyelt kérdés
Már régóta használják ezt, a világháborúban is például. De mi ezzel a támadó fél célja? Azt remélve hogy a civilek életét megnehezítve illetve lehetetlenné téve majd belülről döntik meg az ellenséges hatalmat?

2023. dec. 30. 08:54
1 2
 1/12 PMC Wagner ***** válasza:
63%
A valóság az hogy nem igazán van olyan hogy civil infrastruktúra az ugyan úgy van használva katonai célokra
2023. dec. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
47%

Kérdező, ez scak logika.

A katonai járművek az utakon közlekednek, ahogy a civilek. A járművekhez üzemanyag kell, azt is az utakon kell szállítani.

Áramot használ a hadsereg is, az a civilek hálózatán jut el oda hozzájuk is. Élelmiszerre szükségük van a katonáknak, ahhoz is kell a civil infrastruktúra, ahogy a fűtéshez, mindenhez.

Ahogy 1-es írta, nincs külön rendszer a hadseregnek vízellátásra, áramra, internet szolgáltatásra. Magát az infrastruktúrát támadják, ami ellátja a hadsereget is meg a civileket is. Ha nincs vasúti sin, nincs áramtermelés, nincs fűtés, nincs víz, nincsenek utak - akkor a hadsereg sem tud működni megfelelően.

Az ukránoknál a háború pont szokatlan volt abból a szempontból, hogy nem mentek rá az oroszok rögtön minden ilyen elpusztítására, pedig azzal sokkal kedvezőbb helyzetbe kerültek volna az ukránokkal szemben, akiknek a saját embereik ellátása is megoldandó probléma lett volna még a hadsereg ellátása mellé.

2023. dec. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
19%
#2 rámentek, de nyugati segítséggel az ukránok állták a sarat.
2023. dec. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

#3 Ahogy írtam "nem mentek rá az oroszok rögtön minden ilyen elpusztítására".

Kezdhették volna azzal, hogy lebombázzák az áramközpontokat, erőműveket, vasúti síneket, reptereket és minden hasonlót már az első héten amikor még Kijevet támadták. Nem tették meg.

Azóta persze hogy már másképp csinálják, de még most se megy olyan szinten ahogy más háborúkban megszokott volt.

2023. dec. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
28%
#4 akkor elég rossz a memóriád, pont ezzel kezdték.
2023. dec. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%
Polgári infrastruktúra támadásának céljai: megfélemlítés, terror, a polgári lakosság lázadásra való bíztatása, télen a fűtés szétbarmolása, folyamatos zargatás, hogy az embereknek ne legyen nyugtuk. Na és ezt hónapokon keresztül.
2023. dec. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a #6 írta: leginkább a megfélelemlítés és a terror miatt támadják kifejezetten a civil infrát, bár már régóta tudjuk hogy ennek nincs hatása a társadalomra szóval teljesen értelmetlen.


Fentebb sokan összemosság a dolgokat teljesne hibásan: van olyan infrastruktúra ami katonai szempontból fontos és van olyan ami lényegtelen. Pl: "Áramot használ a hadsereg is, az a civilek hálózatán jut el oda hozzájuk is" << tehát ha lekapcsoljuk az áramot akkor leáll a hadsereg és a világ egyik hadserege sem gondolt még erre a veszélyre? Én egy kicsit furcsállnám :D


Az olajfinomítók,közúti és vasúti hidak, vasúti csomópontok,repterek, fontos alagutak mind részei a katonai logisztikának is, ezek támadása "szükségszerű" háború idején. A kijevi távhőközpontnak pl semmilyen katonai szerepe nincs...


A világháborúban Drezdát és Hamburgot porig bombázták, majd megdöbbenve konstatálták hogy nem értek el vele semmit. A második világháborúban nyílt lehetőrég arra először, hogy hogy komplett nagyvásorokat pusztítsanak el majd és a tapasztalat: ez nem segít. Kb ettől a ponttól a civil lakosság katonai terrorizálása csak lőszerpazarlás.

Ha az elmúlt egy évben az oroszok a polgári célpontok ellen indított minden egyes ballisztikus- és cirkáló rakétát valamint Shahed drónt katonai célpontok ellen indítottak volna, lehet már rég nem így állna a háború ( ha mind betalál ).

2023. dec. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%

Katonai célra igénybe vett, kisajátított objektumokat támadnak általában.

Nem kitűzött célja semelyik fegyveresen konfrontálódó félnek sem, hogy az internet korában támadási alapokat biztosítson teljesen felesleges kegyetlenkedésekkel, pusztítással. Ha valaki egy vöröskereszttel tetején megjelölt épület tetejéről tüzel akármivel akárkire, akkor nem lehet mást tenni, mint viszonozni a tüzet, ill. felszámolni a tűzfészket. Sok esetben történik meg, hogy tudatosan élnek vissza nemzetközi egyezmények által oltalom alá vont objektumok státuszával, - oda telepítenek harcálláspontokat, hírközpontokat, parancsnokságokat, komolyabb tűzfészkeket, légvédelmi eszközöket, oda rejtenek el utánpótlást a háború folytatásához. Nyilvánvaló, hogy ezt a veled szemben álló fél nem fogja pesztrálni!

2023. dec. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ahogy fent is írják az infrastruktúra, avagy kimondottan a civil célpontok támadásának három oka van:

a) Demoralizáció. Van ahol ez bejött (ld. Koszovó, ill. Japán esetében is Hirsima, Nagaszaki adta az utolsó lökéseket), van ahol nem (London, Drezda stb.).

b) Nagyon sok infrastrukturális elem kettős célú. A közlekedési hálózatot a hadsereg is használja, a hadiipari üzemek is ugyanazokból az erőművekből kapják a villamos energiát, a katonai járművek ugyanabból a finomítóból stb. Illetve a II. Vh. idején amikor kevésbé voltak precíziósak a támadások akkor direktben a lakosságot is támadták - közte a munkásokat akik a gyárakban dolgoztak.

c) Erőforrások széthúzása. A városokat védeni kell - elvonja a légvédelmet a frontvonalról, érzékeny célpontoktól. A helyreállítás, a sebesültek kiemelése, ápolása szintén jelentősen megterheli az ellátórendszert, üzemanyag, emberek, járművek kellenek hozzá.

2023. dec. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
69%

" Japán esetében is Hirsima, Nagaszaki adta az utolsó lökéseket"

A japánok a két atom után folytatták volna, ott annak sokkal nagyobb súlya volt hogy a Szovjetunió is hadat üzent Japánnak augusztus 8-án, majd 9-én meg is támadta.

2023. dec. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!