Már a Nyugat sőt az ukránok is elkönyvelték, hogy veszíteni fognak az oroszok ellen. Akkor velünk mi lesz? Hiszen mi is Gorbacsovi utódállam vagyunk?
Egy előző cikkben már arról is szó volt, hogy az USA szerint is veszíteni fog Ukrajna a háborúban, sok sikert kíván neki hogy minél tovább tudják tartani a hiányos támogatásokkal. Erre meg most az ukrán tábornokok is elismerik, hogy hosszútávon veszíteni fognak így, az orosz medve így előbb-utóbb bekebelezi őket a létszám- és anyagi, technológiai előnyeik miatt.
Tehát már nem kérdés, hogy az orosz-ukrán háborút Oroszország fogja megnyerni Vladimir Putin vezetésével. De utána mi lesz? Hiszen Putin leszögezte, hogy nekik nem elég Ukrajna, ők vissza szeretnék állítani a Gorbacsov által elkövetett történelmi hibát, visszaállítani a NATO-t a 90-es határaik előttire.
Előbb utóbb nekünk is menni kell, minket is besoroznak?
"Hiszen Putin leszögezte, hogy nekik nem elég Ukrajna, ők vissza szeretnék állítani a Gorbacsov által elkövetett történelmi hibát, visszaállítani a NATO-t a 90-es határaik előttire."
Ezt mikor mondta? Maga Stoltenberg is annyit mond, akinek gondolom van némi rálátása a dolgokra, hogy egyrészt ne terjeszkedjen tovább a NATO, másrészt, hogy a '97 óta csatlakozott NATO tagállamokból legyen eltávolítva a katonai infrakstruktúra (passz hogy ez pontosan mit jelent ebben a kontextusban... nem, nem azt, hogy ezek az országok ne legyenek többé NATO tagok).
Kérdező
Az oroszoknak most egy valós célja van - nem elveszteni ezt a háborút, hanem úgy befejezni, hogy azt a saját népük és a világ előtt győzelemként lehessen beállítani.
Ha most a nyugat kifogy a fegyverből, pénzből amit Ukrajnának adhat - ahogy 2 éve is látható volt, hogy meg fog történni - az csak annyit jelent, hogy a háborút valamiféle állóháború vagy fegyverszünet követi. A NATO már felvette a balti államokat tagnak, a NATO közelebb került Moszkvához, nem távolabb. Azzal kell beérniük, hogy elmondhatják, nem az ukrán-orosz határon lesz a NATO és próbálnak majd nem beszélni arról, hogy viszont a finn-orosz határon és mellette viszont ott van már.
Az oroszoknak most a hadseregüket kell rendbe tenni, fejleszteni és Európa helyett az ázsiai térséggel kell kapcsolatokat erősíteni. Nem fognak tovább háborúzni és nem fognak Európába bevonulni, mert minek tennék?
Európa előbb utóbb rá fog döbbenni, hogy az orosz nyersanyagokra szükség van. Aztán majd egyszerűbb olyan kereskedelmi szerződéseket kötni amik függő viszonyban tartják az európai országokat, mint háborúzni.
Ennyi biztonsági garanciát akart Oroszország 2021 decemberében szerződésben az USA-tól
TERVEZET
"Szerződés az Orosz Föderáció és az Amerikai Egyesült Államok között a biztonsági garanciákról
Az Orosz Föderáció és az Amerikai Egyesült Államok, a továbbiakban: felek,
Az Egyesült Nemzetek Alapokmányában, az Egyesült Nemzetek Alapokmányával összhangban az államok közötti baráti kapcsolatokra és együttműködésre vonatkozó nemzetközi jog elveinek nyilatkozatában foglalt elvektől vezérelve.1970, az Európai Biztonsági és Együttműködési Konferencia 1975. évi Helsinki Záróokmánya, valamint a nemzetközi viták békés rendezésére vonatkozó 1982. évi manilai nyilatkozat, az 1999. évi európai biztonsági charta, a kölcsönös kapcsolatokról szóló alapító okirat, Együttműködés és biztonság Oroszország és az Észak-atlanti Szerződés Szervezete között, 1997;
emlékeztetve arra, hogy kölcsönös, valamint általában nemzetközi kapcsolataikban elfogadhatatlan az erőszak alkalmazása vagy az erőszakkal való fenyegetés bármilyen más módon, amely összeegyeztethetetlen az Egyesült Nemzetek Alapokmányának céljaival és elveivel;
az Egyesült Nemzetek Biztonsági Tanácsa szerepének támogatása, amelynek elsődleges feladata a nemzetközi béke és biztonság fenntartása;
Felismerve annak szükségességét, hogy egyesíteni kell erőiket a modern biztonsági kihívásokra és fenyegetésekre való hatékony válaszadás érdekében a globalizált és kölcsönösen függő világban;
a belügyekbe való be nem avatkozás elvének szigorú betartásán alapul, beleértve az alkotmányellenes hatalomváltást szorgalmazó szervezetek, csoportok és egyének támogatásának megtagadását, valamint minden olyan intézkedést, amely az egyik szerződő fél politikai vagy társadalmi rendszerének megváltoztatását célozza. ;
szem előtt tartva a meglévő, hatékony és azonnal elindított interakciós mechanizmusok fejlesztését vagy további hatékony és azonnal elindított interakciós mechanizmusok létrehozását a felmerülő problémás kérdések és nézeteltérések kölcsönös tiszteletén és egymás biztonsági érdekeinek és aggodalmainak elismerésén alapuló konstruktív párbeszéd útján történő megoldására, valamint a kihívásokra és aggodalmakra adekvát válaszok kidolgozására. fenyegetések a biztonság területén ;
törekedni kell a felek közötti katonai konfrontáció és fegyveres konfliktus elkerülésére, és annak felismerése, hogy a köztük lévő közvetlen katonai összecsapás nukleáris fegyverek alkalmazásához vezethet, aminek messzemenő következményei lennének;
újólag megerősítve, hogy egy nukleáris háborúnak nem lehetnek nyertesei, és soha nem szabad megvívni ellene, és elismerve, hogy minden erőfeszítést meg kell tenni annak érdekében, hogy megakadályozzák egy ilyen háború kockázatát az atomfegyverrel rendelkező államok között;
megerősítve kötelezettségeit a Szovjet Szocialista Köztársaságok Uniója és az Amerikai Egyesült Államok között 1971. szeptember 30-án az atomháború kockázatának csökkentését célzó intézkedésekről szóló megállapodás, a Szovjet Szocialista Köztársaságok Uniója kormánya és a Szovjetunió kormánya között létrejött megállapodás értelmében. az Amerikai Egyesült Államok a nyílt tengeren és a felette lévő légtérben bekövetkező események megelőzéséről szóló, 1972. május 25-i megállapodást a Szovjet Szocialista Köztársaságok Uniója és az Amerikai Egyesült Államok között a nukleáris kockázatcsökkentő központok létrehozásáról. 1987. szeptember 15., valamint a Szovjet Szocialista Köztársaságok Uniója és az Amerikai Egyesült Államok között a veszélyes katonai tevékenységek megelőzéséről szóló, június 12-i megállapodás1989;
a következőkben állapodtak meg:
1. cikk
A felek az oszthatatlan és egyenlő biztonság, a másik biztonságának sértetlensége elve alapján lépnek kapcsolatba egymással, és a következő célok érdekében:
ne tegyen vagy végezzen a másik Fél biztonságát befolyásoló intézkedést, ne vegyen részt azokban és ne segítse azokat;
nem hajtanak végre olyan biztonsági intézkedéseket, amelyeket a felek önállóan vagy nemzetközi szervezet, katonai szövetség vagy koalíció keretében hoztak, és amelyek aláássák a másik fél alapvető biztonsági érdekeit.
2. cikk
A Felek biztosítják, hogy minden olyan nemzetközi szervezet, katonai szövetség vagy koalíció, amelyben legalább az egyik fél részt vesz, betartja az Egyesült Nemzetek Alapokmányában foglalt elveket.
3. cikk
A Felek nem használják fel más államok területét a másik Fél elleni fegyveres támadás előkészítésére vagy végrehajtására, vagy más, a másik fél alapvető biztonsági érdekeit sértő cselekményre.
4. cikk
Az Amerikai Egyesült Államok vállalja, hogy kizárja az Észak-atlanti Szerződés Szervezetének további keleti irányú terjeszkedését, és megtagadja azon államok szövetségbe való felvételét, amelyek korábban a Szovjet Szocialista Köztársaságok Uniójának tagjai voltak.
Az Amerikai Egyesült Államok nem létesít katonai bázisokat olyan államok területén, amelyek korábban a Szovjet Szocialista Köztársaságok Uniójának tagjai voltak, és nem tagjai az Észak-atlanti Szerződés Szervezetének, és nem használják infrastruktúrájukat katonai tevékenységek végzésére, illetve nem fejlesztenek kétoldalú katonai tevékenységet. együttműködés velük.
5. cikk
A Felek tartózkodnak fegyveres erőik és fegyvereik bevetésétől, ideértve a nemzetközi szervezetek, katonai szövetségek vagy koalíciók kereteit is, olyan területeken, ahol a bevetést a másik fél veszélyezteti nemzetbiztonságára, kivéve az ilyen a felek nemzeti területein belüli telepítés.
A Felek tartózkodnak a nukleáris vagy nem nukleáris fegyverekre felszerelt nehézbombázók repülésétől és minden osztályba tartozó felszíni harcosok jelenlététől, beleértve a szövetségek, koalíciók és szervezetek kereteit is, a nemzeti légteren kívüli, illetve azon kívüli területeken. a nemzeti felségvizek, ahonnan a másik Fél területén lévő célpontokat érhetik el.
A felek párbeszédet folytatnak és együttműködnek a veszélyes katonai tevékenységek megelőzésére szolgáló mechanizmusok fejlesztése érdekében a nyílt tengeren és a fenti légtérben, beleértve a hadihajók és repülőgépek maximális megközelítési távolságának meghatározását.
6. cikk
A Felek vállalják, hogy nem telepítenek közepes és rövidebb hatótávolságú földi rakétákat nemzeti területükön kívülre, valamint nemzeti területük azon területeire, ahonnan az ilyen fegyverek képesek eltalálni a másik Fél nemzeti területén lévő célpontokat.
7. cikk
A Felek kizárják a nukleáris fegyverek nemzeti területen kívüli bevetését, és az e Szerződés hatálybalépésekor már bevett fegyvereket visszaküldik nemzeti területükre. A felek felszámolnak minden meglévő infrastruktúrát a nukleáris fegyverek nemzeti területükön kívüli telepítésére.
A Felek nem képeznek ki nukleáris fegyverrel nem rendelkező országok katonai személyzetét és civileket ilyen fegyverek használatára. A felek nem végeznek gyakorlatokat és általános célú erők kiképzését, beleértve a nukleáris fegyverek bevetésével kapcsolatos kísérleti forgatókönyveket.
8. cikk
Jelen Megállapodás az utolsó írásbeli értesítés kézhezvételének napján lép hatályba, miszerint a Felek elvégezték az ehhez szükséges belső eljárásokat.
Készült két példányban, mindegyik orosz és angol nyelven, mindkét szöveg egyaránt hiteles.
Az Orosz Föderáció számára
Az Amerikai Egyesült Államok számára"
forrás: Orosz Külügyminisztérium
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!