Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha az oroszok (vagy bárki)...

Ha az oroszok (vagy bárki) megtámadna egy NATO-s országot, pl. Magyarországot, akkor hogy döntené el azt a NATO hogy ki harcoljon az első sorokban?

Figyelt kérdés

A legtöbb ember elképzelése az, hogyha az oroszok megtámadnának minket akkor mivel NATO tagország vagyunk, azon nyomban minden NATO ország idevezényelné a teljes haderejét és kegyetlenül visszavernék azonnal az oroszokat.

Ez az elképzelés. Csak nem biztos hogy ez egyenlő a valósággal is. Mert hogy döntenék el azt hogy ki harcoljon a frontvonal első sorában? Mert ez nagyon nem mind1. Nem mind1 egy háborúban, hogy holnap az első sorba mész-e harcolni szemtől szembe az ellenséggel, vagy valahol a háttérben táborozol és kúrogatod a kiszolgáltatott helyi nőket. Nagyon nem ugyanaz a kettő.

Ukrajnában is ez van, hogy ütik verik egymást azért hogy kinek kelljen valóban az oroszokkal szembe menni harcolni és valószínűleg meghalni, és ki az akinek ne kelljen. Erről a verekedésektől (verésektől) konkrétan videót is láttam, nem a levegőbe beszélek.

Tehát akkor végső soron ha Oroszország megtámadna mondjuk minket, akkor ki döntené el, hol, és mennyi idő alatt, hogy pontosan kik jöjjenek ide harcolni és honnan mennyien, és kik álljanak a frontvonalra ténylegesen a ruszkik ellen? Van erre egy pontosan meghatározott protokoll, amiket nem lehet kiskapukon keresztül megszegni?


2023. dec. 10. 15:49
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ahogy a #6-os is leírja, ha kollektív védelem van akkor az adott egységnél nem azt nézik hogy milyen nemzetiségű, hanem hogy mennyire bevethető, mennyire felel meg az adott harcfeladat végrehajtásának. S kollektív parancsnokság van - azaz az egységes (koalíciós) parancsnokság döntése alá rendelik az összes, az adott területen harcoló haderőt, az hangolja össze a műveleteket. Így nyilvánvalóan a megtámadott ország "megy előre" - mivel ő van már eleve helyben. A NATO erők, erősítésként kisegítik a szükséges mértékig.

#9 a NATO-nak rengeteg un. gyors reagálású egysége van, ami akár 48 órán belül bevethető. Ha valahol élesedni látszik bármilyen helyet akkor folyamatosan csoportosítanak át a térségbe (vagy annak közelébe) további erőket. Szállítás: a gyorsreagálású erőknek saját (légi v. szárazföldi) kapacitása van, de a főerőket nyilvánvalóan vasúton szállítják. Nem egy nagy mutatvány, a nehéztechnika méretei, formája eleve úgy van tervezve, hogy a standard, szabványos vasúti szállítóeszközökön elférjen.

Papírmunka és döntések: a terv már az elméleti fenyegetettség esetén megszületik, hamarabb minthogy 0,1% százalék esély felmerüljön. Ha mégis bekövetkezik a krach akkor szinte automatikus mechanizmusok mentén zajlik minden, nem húzzák hónapokig. A NATO nem egy EU ahol 100 szinte fegyvertelen rendőr átdobásán évekig vitáznak a tagállamok 😂

2023. dec. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

"A NATO nem egy EU ahol 100 szinte fegyvertelen rendőr átdobásán évekig vitáznak a tagállamok 😂"

Pedig nekem valahol van egy olyan érzésem, hogy ha Mo.-t megtámadnák a ruszkik, akkor a magyar férfiak mennének a front élére megdögleni, a NATO egységek jönnének ugyan szép lassan, de főleg csak kúrni a nőinket.. valójában nem védenének a ruszkik ellen, csak épp annyira hogy még itt tartsák a frontvonalat Kelet-Európában.

2023. dec. 10. 23:00
 13/13 anonim ***** válasza:
A hivatásos NATO haderő és a magyar hadsereg.
2023. dec. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!