Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szíria és Izrael, Ukrajna és...

Szíria és Izrael, Ukrajna és Oroszország miért nem kötnek békét, mint korábban Egyiptom-Izrael, Jordánia-Izrael, Németország-Oroszország, Finnország-Oroszország?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy megvannak a történelmi sérelmek, ellentétek, háborús áldozatok, veszteségek, elveszített területek, de vannak ilyen példák, amikor belátják a politikusok, hogy ezeken túl kell lépni, jobb lehet a megbékélés, mindkét országnak ez lehet inkább az érdeke.

2023. nov. 1. 14:04
 1/8 Alex Fly ***** válasza:
30%
Lehet, de a békekötéshez két fél kell. És ha sem Szíria, sem Oroszország nem hajlandó erre, akkor nem lesz békekötés.
2023. nov. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal nehezebb békét kötni olyanoknak, akik 4000 éve utálják egymást. Az orosz-ukrán helyzetnek is vége lesz egyszer, ha nem is békével, de előbb utóbb csillapodni fognak. Német és Oroszország között sem volt olyan nagy gyűlölet. Merkel nénivel túl jóba is került Oroszország, aminek ma issza a levét a gazdasága, az ezelőtti kancellár pedig Putyin barátja volt. És nagyon fontos, hogy még nem ment el minden józan eszünk, alapjában véve a kontinens kulturált, kultúrember könnyebben tárgyal.


A közel keleten semmi nincs meg ezekből.

Egyiptom okos volt. 3x harcoltak a zsidók ellen, mind a 3-at csúnyán bebukták, elvesztettek egy csomó területet. Jobbnak látták békét kötni és inkább nem kekeckedni Izraellel, persze cserébe visszakapták a területeiket. win-win szitu.


Jordánia is békét akart kötni Ciszjordániért cserébe. Ebbe nem mentek bele. Aztán jött Amerika és segített, elengedte Jordánia tartozásait, és békét kötöttek cserébe.

- Viszont ez még nem jelent hosszú békét. Jordánia lakosságának jelentős része palesztin. A másik része meg nem hivatalos palesztin és sok a szír is. A vezetés mérsékelt, viszont a következő kormányok lehetnek rosszabbak a nép miatt.


Szíria és Izrael között is lett majdnem béke. Izrael visszaadta volna a területeket (Golán), ahogy Egyiptomnak is a béke érdekében (Sínai félszigetet). Viszont a Kinneret tavat másnéven Genezáreti tó másnéven Tibériás tenger másnéven Galileai-tengerről (sok neve van) nem tudtak megegyezni. Izrael ragaszkodott ahhoz, hogy a víz izraeli felügyelet alatt maradjon, béke ide vagy oda, nem merték az ivóvizüket olyanoknak adni, akik a tárgyalás előtt megesküdtek, hogy kiirtják őket.

2023. nov. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Ja persze és Palesztina. Ott is lett volna sok lehetőség. 1937-től amikor Izraelé lett volna az összterület 15%-kam a többi mind Palesztin. A zsidók elfogadták, az arabok nem. És így tovább minden azt követő tárgyalás során növekedett Izrael területe. 2000 körül még lett volna lehetőség , hogy Palesztina megkapja Gázát és Ciszjordánia szinte egészét, de az arabok megpróbáltak 21-re lapot húzni, és addig tili toliztak, hogy még egy picit még egy picit, amíg fuccs lett.
2023. nov. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyiptom akkor kötött békét Izraellel, amikor Izrael visszaadta az elfoglalt egyiptomi területeket.


Ha Oroszország visszaadja az ukrán területeket, majd ok is békét kötnek.

2023. nov. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

2022 márciusában még ez megtörténhetett volna, de Amerika azt hitte kompromisszum nélkül nyerhetnek. Hát nem így lett.

Oroszország nem fog visszaadni semmit. Mégis miért tenné? A béke nem érdeke nekik, csak a tűzszünet vagy egy befagyott konfliktus. Ukrajna sietne, mielőtt kihal a lakossága, ha az egykori 50 millióról ma már 23 millión vannak.

2023. nov. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Jól írtad, majd ha megvan a megbékélés - az viszont nincs meg. Ukrajnában még mindig két fél azt hiszi győzni tud, elérni a céljait - megy tovább a háború. Másrészről a békekötés nem csak a politikusokon múlik! A külső támogatóknak is van "beleszólása", illetve a saját belső közvéleményének akiket háborús hangulatra hangolnak, túltolva bennük a nacionalista húrokat (teszik ezt többnyire a saját belső problémáik - mint pl. a korrupció - elfedésére).
2023. nov. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
21%
1: Ukrajna nem hajlandó tárgyalni, nem Oroszország.
2023. nov. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
#7 mindkét fél hajlandó lenne tárgyalni, de mindkét fél olyan követeléseket hangoztat amit a másik nem tud, vagy nem akar megadni. Mindkét fél tárgyalási alapja inkább ultimátum, a másik fél vereségével ér fel.
2023. nov. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!