Hogyan veheti fel a harcot a palesztínok az izraeli tankokkal szembe?
Nincsenek egyedül. Az egész arab világ Palesztinát támogatja +Oroszország is. Ráadásul pl. A Hezbollah is
Biden tájékoztatta 5 NATO-ország vezetőjét a közelgő Armageddonról a Közel-Keleten:
Rossz hírek vártak Izraelre az ország szolgálatainak legfrissebb jelentésével a Hezbollah arzenáljáról. Az IDF és a libanoni szervezet közötti konfliktus esetén az Egyesült Államok részvételét...
Ez azért van, mert az IDF hirtelen öt fronton harcolhat, miután erőinek nagy részét Gázába küldte.
Tájékoztatást kaptak a legújabb kellemetlen fejleményekről és a konfliktus közelgő általánosításáról. Az Egyesült Államok egyre mélyebbre és mélyebbre süllyed a közel-keleti válságba.
Másrészt Lavrov orosz külügyminiszter Iránba utazik, míg Kína közel-keleti különmegbízottja hangsúlyozta, hogy "a gázai helyzet nagyon súlyos, a nagyszabású szárazföldi konfliktus kockázata növekszik. Az izraeli-libanoni és az izraeli-szíriai határ mentén zajló fegyveres összecsapások szintén aggasztó kilátásokkal terjednek."
A legfrissebb izraeli becslések szerint a Hezbollah több tízezer nagy hatótávolságú rakétával éri el Izrael központját - és ezen túlmenően támadó drónok, fejlett légvédelmi és hajóelhárító rakéták széles skálájával, valamint egy kommandós erővel.
"A Hezbollahnak több rakétája van a kezében, mint a világ legtöbb kormányának, és nagyon szorosan figyelemmel kísérjük," - mondta Robert Gates akkori amerikai védelmi miniszter kollégájával, Ehud Barakkal tartott közös sajtótájékoztatón.
2010-et írtunk, és azóta a Hezbollah tovább erősödött. A libanoni csoport rakétakészletét és különböző eszközeit Irán lelkes segítségével bővítették és korszerűsítették, köszönhetően a Bassár el-Aszad uralmának megmentése során szerzett tapasztalatoknak a szíriai háborúban.
A legfrissebb becslések szerint a Hezbollahnak mintegy 150 000 rakétája és rakétája van. A többség hatótávolsága több tíz kilométer, de különböző jelentések szerint jelentős százalékuk több száz kilométeres hatótávolsággal rendelkezik.
A Hezbollah a világ legfegyverzettebb szubállami szereplője, nagy és változatos készlettel rendelkezik buta tüzérségi rakétákból, beleértve a ballisztikus, légvédelmi (NAM), páncéltörő (NT) és hajó elleni rakétákat, állítja a washingtoni Stratégiai és Nemzetközi Tanulmányok Központjában (CSIS) 2018-ban befejezett tanulmány, egy átfogó jelentésben, amelyet az Izraeltől északra található halálos arzenálról állítottak össze.
Az izraeli Haaretz médiaorgánummal folytatott beszélgetés során az egyik kutató, Sha'an Sheikh arra figyelmeztetett, hogy a Hezbollah szíriai részvétele "növeli a félelmet, hogy a csoportot fejlettebb és precíziósabb irányítású rakétákkal szerelték fel, függetlenül attól, hogy Szíriából, Iránból vagy Oroszországból származnak."
A Nemzetbiztonsági Kutatóintézet közelmúltbeli kiadványa szerint a Hezbollah mintegy 40 000 rövid hatótávolságú Grad rakétával, mintegy 80 000 Fajr 3 és 5, közepes hatótávolságú Hebar vagy Raad rakétával, valamint mintegy harmincezer nagy hatótávolságú Zilzal vagy Fatah 110 rakétával rendelkezik.
A jelentés szerint a Hezbollah korlátozott számú Scud C és D rakétát is kapott Szíriától.
"Több száz Fatah 110 lőszer, amelyek körülbelül 500 kilogramm robbanóanyagot szállítanak, pontos navigációval, GPS-alapú navigációs mechanizmusokkal vannak felszerelve, és jelentős pontossággal és megsemmisítési képességekkel rendelkeznek."
Az izraeli hadsereg és a védelmi minisztérium becslése szerint a Hezbollahhal vívandó jövőbeli háborúban a csoport több ezer rakétát lőhet ki az első néhány napban, és továbbra is napi 1,500 rakétát lőhet ki Izraelre a harcok során.
2006-ban a Hezbollah naponta mintegy 200 rakétát lőtt ki.
Az elmúlt években az ügynökség energiájának nagy részét az úgynevezett "pontossági projektbe" fektette - egy összehangolt erőfeszítésbe, hogy irányítási rendszereket adjon a "buta" rakétákhoz, és átalakítsa őket "statisztikai" fegyverből olyanná, amely közvetlenül célozhat és eltalálhat stratégiai célpontokat, például főhadiszállásokat, bázisokat, erőműveket és energiakoncentrációkat.
A Hezbollah félelmetes tüzérségi arzenálja mellett a szervezetnek nagy készletei vannak légvédelmi rakétákból, beleértve a MANPADS-okat is, amelyek többnyire helikopterek és repülőgépek elleni csapásokra alkalmasak.
A Hezbollah sokkal nehezebb légvédelmi rendszerekkel is rendelkezik - amelyek radarokat és indítókat tartalmaznak -, amelyek képesek 50 km-es és 24 km-es magasságban légi célpontokat eltalálni.
Az egyik legsúlyosabb csapás, amelyet az IDF a második libanoni háborúban szenvedett el, a Hezbollah páncéltörő rakétáinak széles skálájából származott, különösen a Kornet rakétákból, amelyek az Oroszország által valaha kifejlesztett legfejlettebbek közé tartoznak.
A Hezbollah hatalmas rakétaütegei mellett a szervezet húsz éve fejleszti saját drónjait, néhány iráni és más helyi gyártmányt, amelyek képesek fegyvereket hordozni a szárnyak alatt, vagy kamikaze dronként használni nehéz robbanófejjel.
Az Alma Kutatóintézet becslése szerint a Hezbollah összesen mintegy 2 különböző típusú drónnal rendelkezik, beleértve a polgári drónokat is, amelyeket fegyverek hordozására alakítottak át.
Ugyanakkor a Hezbollah fenntart egy kommandós egységet – a "Radwan Force"-t –, amely az Izraellel való háború esetén az élen járna, és megpróbálhatja "meghódítani Galileát", hasonlóan ahhoz, amit a Hamász tett délen két héttel ezelőtt.
Az egységnek mintegy 2,500 személyzete van, akiket Libanonban és Iránban képeztek ki, beleértve az ejtőernyős és hajós kiképzést is. Sokan közülük tapasztalatot szereztek a szíriai háborúban.
A haderő katonái, Radwan sokkal alkalmasabbnak tűnnek, mint egy átlagos Hezbollah harcos, a kiképzést a Sabeerin Commandos, az iráni al-Kudsz Erők zászlóalja, az Iszlám Forradalmi Gárda egyik ága.
2018-ban az IDF alagutakat fedezett fel, amelyek átlépték a kerítést, és lehetővé kellett volna tenniük az erő számára, hogy akadálytalanul beszivárogjon és megtámadja az IDF településeit és előőrseit Galilea mélyén.
7. október 2023. ismét bebizonyította, hogy az alagutak csak egy kiutat jelentenek a sok közül.
# 9
Az izraeli hírszerzés szerint a Hamasz elsősorban szovjet, orosz, iráni és észak-koreai fegyverzettel rendelkezik.
A Hamasz egyelőre nem vetett be Izrael ellen a nyugat által Ukrajnának ezres tételben szállított modern fegyverzetet, mint a Javelin páncéltörő rakéta és a Stinger légvédelmi rakéta.
Ahogy az irakiak a Fallúdzsába behatoló amerikai páncélozott harcjárművek ellen: aknákkal, rögtönzött robbanóeszközökkel. Az más kérdés, hogy csak a ruszkik (voltak) olyan hülyék hogy gyalogsági fedezet nélkül beküldjék "szólóban" a harckocsikat (Mariupol ostrománál már rájöttek ez nem buli). Gyalogság fogja kísérni, aminek a páncélozott eszközök csak tűzfedezetet biztosítanak. Korszerű, érzékeny érzékelőkkel, ha valamelyik épületben, emeleten mozgást érzékel akkor odadurrant egy 125-ös malacot és viszlát.
Ettől még jónéhány eszközt fel fognak robbantani, lesz izraeli veszteség is, de ez nem fogja megállítani őket.
Izrael lakossága 9 millió fő, Gázáé 2 millió. Sz'val élőerőben is túlerőben lesz az IDF ha elindítja a szárazföldi akciót (már most nagyobb az IDF mint a komplett Hamasz).
17. "Izrael lakossága 9 millió fő, Gázáé 2 millió. Sz'val élőerőben is túlerőben lesz az IDF ha elindítja a szárazföldi akciót (már most nagyobb az IDF mint a komplett Hamasz)."
- Mennyi a környező iszlám országok lakossága összesen? Ha az izraeli hadsereg rendesen bemegy Gázába, nem csupán a palesztin Hamaszból áll majd az ellenfél. Én nem mernék fogadni Izrael számbeli fölényére.
18. A páncélosok Sztálingrádnál sem váltak be a városi harcban, amikor rom, rom hátán.
A városi harcokban a páncélosok szerepe nagyon korlátozott jelentőségű, mert a rommá változtatott terepen a tankok nagyon sebezhetőnek mutatkoztak az elmúlt korszakok háborúaiban.Rommá lőtt területen ezen technikák nagyon ki vannak téve az orvlövészetnek, gyujtóbombáknak, és az egyszerű páncélököl súlyos fenyegetésének ,egy ilyen környezetben a mozgásában nagyon korlátozott tankok szerepe.A gyalogsági harc lesz a döntő,de ott a terepet sokkalta jobban,csapdákat állító ellenség ellen kell majd győzni.
Az izraeli hadseregre ez óriási veszély lehet a mindenhol megbúvó ellenség réme, amely nem látható, de ők mindent látnak. Gáza lehet egy nagy csapda az egész város a több száz KM alagútredszerével együtt. Rendkívül nagy emberveszteséggel kell számolni egy ilyen területen a támadó félnek.Lásd Sztálingrád esetében, vagy Monte Cassino hegyén is(!!),nem beszélve nálunk Budapest ostromakor 45-ben a támadó fél veszteségei messze meghaladták a véderők veszteségeit.Ez várható most is!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!