Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mennyire erős az Iráni hadsere...

Mennyire erős az Iráni hadsereg és a szovetsegesei egyutt? Ha mindent harcbadob ameg 100e izraeli katona le van kötve Gazaban lehet esélye győzni?

Figyelt kérdés
Ha minden általa támogatott millicia libanonbol sziriabol egyidejű tamadast intéz és iranbol ballisztikus rakétákat és dronrajokat és cirkáló rakétákat indítanak lehet reális esély a győzelemre?

2023. okt. 15. 09:04
 71/95 anonim ***** válasza:
2023. okt. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/95 anonim ***** válasza:
55%
82-ben a szír MiG-21 gépeknek a nyomasztó iraeli fölény ellenére az F-15-ösökből kettőt is lelőttek.
2023. okt. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/95 anonim ***** válasza:
55%
jav: gépek
2023. okt. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/95 kürasszír ***** válasza:
100%

# 72


Ez nem igaz, mert a 2 db izraeli F-15-ös csak megrongálódott. Nem mindegy


Ugyanekkor 1982-ben összesen 82 db szíriai vadászgépet lőttek le igazoltan az izraeli F-15 és F-16 gépek.

2023. okt. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/95 kürasszír ***** válasza:
100%

# 68


IDÉZLEK: "A közel-keleti légiháborúk tanulsága szerint a sunyi lesipuskás módszerek és a számbeli meg technikai fölényhez történő ragaszkodás jellemzi őket. Meg az USA-ból érkező óriási anyagi támogatás. Ja, így könnyű... Egyszer beszéltem egy szír származású pasassal, aki régen odahaza katonai pilóta volt. Legyintett az izreliekre: azok csak akkor voltak bátrak, amikor négyen vagy hatan voltak kettő ellen..."


KAMU.


1.) Az arab-izraeli háborúkban ÁLTALÁBAN az arab légierők voltak komoly számbeli fölényben repülőgépek terén.


2.) Az arab légierők hatékonyságára a legjobb példa 1982. június 9.: 100 db szíriai (Mig-21, Mig-23) és 90 db izraeli vadászgép (F-15, F-16) nagyszabású légicsatája, amelyben 2 db izraeli F-15-ös megrongálódott, viszont az izraeli vadászgépek igazoltan lelőttek a 100 db szíriai bevetett vadászgép közül 82 darabot.


Tehát kb. egyenlő mennyiségi erőviszonyok mellett 2 db megrongált izraeli vadászgépre 82 db megsemmisült szíriai jutott.

2023. okt. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/95 anonim ***** válasza:
77%

Az egyik F-15 bravúros módon hazarepült és kényszerleszállt. Kicsi volt az R-60 robbanófeje ahhoz a nagy géphez, valószínűleg azt használták a szírek. Meg talán ennél volt, hogy a másik Eagle alárepült és tolta, vitte, segített neki. A két utóbbi dologban nem vagyok biztos. Lényeg, hogy a kényszerleszállt gép nagy részét ki kellett dobni, az úgy, abban a formában már többet nem repült. Átnézés után hoztak az USA-ból nekik egy komplett hátsórészt s így hátul mindent kicseréltek, csak a gép első fele maradt az eredeti.

Ez a folyamat, a roncs feltámasztása persze jó sokáig eltartott.

Volt egy sokáig tagadott eset. Ott az Eagle tengerbe zuhant és az idegesítette az izraelieket, hogy akkor nem sikerült fellelniük, így tartottak tőle, hogy egyes berendezések az ellenfél kezébe kerülnek. Ezért inkább lehazudták, hogy ilyen nem is volt, az a gép hazarepült... Évtizedekkel később búvárok véletlenül megtalálták, benne a pilóta holttestével. Azóta az izraeliek is elismerik a történteket.

Az orosz szaksajtó 1982-vel kapcsolatban néhány más veszteséget is említ a kék-fehér oldalon. Egyszer láttam erről egy cikket, ott a drónok mellett még 5-6 F-16-ot is feltételeznek.

Az élbőlkételkedés előtt érdemes belegondolni: a nyugati szaksajtó mind a koreai, mind a vietnami légiharcok összegzését illetően vastagot hazudott.

Ma ez már nyilvánvaló. Úgy tudom, a második vh-val kapcsolatban is sok a mese. Akkor miért gondoljuk, hogy a közel-keleti összecsapásokban minden úgy volt, ahogy írják. Ha valaki már 2-3-szor átvert, mennyire fogsz hinni neki?

Az izraeli fölényt azt nem vitatom, de a 82:0-t azt igen.

2023. okt. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/95 Jeffrey Spender ***** válasza:

Nem tudom, hogy 10 nap múltán aktuális-e a kérdés, de azért írogatok rá.



" Képzelj el egy F-5E-t radarelnyelő festéssel, AESA radarral és AIM-120C-5 szintű rakétákkal. "


Terveztek egy F-20-as Tigershark-ot, leánykori nevén az F-5G-t, a felsoroltak közül hordozta volna az AMRAAM-et, azonban az F-16-os Falcon és az F-18-as Hornet ténylegesen fejlettebbek voltak, nem tudott ellenük labdába rúgni, még házon belül sem, leállították a projektet.



" 82-ben a szír MiG-21 gépeknek a nyomasztó iraeli fölény ellenére az F-15-ösökből kettőt is lelőttek. "


Egyrészt lajstromba vették a balesetekben, és egyéb repülési eseményekben megsemmisült, tönkrement, és különböző fokúan rongálódott gépeket. Utána fogok olvasni a listának.


Másrészt a libanoni légiharc az nem jó példa.


Felszálltak az F-15-ösök, és az extrém kis távolságok miatt már felszállás után szinte 1 percen belül manőverező légiharcban találták magukat, és mennyiségi fölény alapon az F-15-ös pilóta térbeli tájékozódási zavarokba kerülhetett, és tudták meglepni a MiG-21-esek ...


Itt meg Irán vs Izraelről van szó, a kettő ország között van vagy 1,000 km is, és ha 1 vs 1-et nézzük, akkor itt nincs manőverező légiharc, hanem látótávon túli légiharc, az AMRAAM-ekkel felszerelt F-15-ös Eagle-k ellen milyen esélyeik lennének az iráni repülőknek ?


[link]


Szerintem édeskevés.



" A vadászerejük gerincét adó F-14-eseiket pedig a MiG-31 alapváltozatához. "


Az F-14-es Tomcat-ekkel az a baj, hogy az AIM-54-es Phoenix-et használja, azt alig manőverező célpontok, vagyis bombázók, légtérellenőrzők, felderítő repülők, tankerek, és szállító repülők ellen tervezték, ha meg vadászrepülő méretű célpontot is kívánnak támadni vele, csak olyanok ellen javallott, amelyek besugárzásjelzője bizonyos tartományokban használhatatlan.


Az iráni Tomcat-ek bizonyítottan le is lőttek nem egy MiG-21-est és MiG-23-ast. De a MiG-21-es az eleve egy két generációval korábbi repülő, a MiG-23-as meg szimplán rosszul sikerült tervezése az oroszoknak.


De a MiG-29-es, Szu-27-es, F-15-ös, és az F-16-os azok az irreális ellenfelek nekik, ha azok ellen akarnak skalpokat elérni, akkor AMRAAM / R-77 / valami kínai légiharc rakétát kéne a Tomcat-re integrálni.

2023. okt. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/95 Jeffrey Spender ***** válasza:

# Kürasszír


" Az orosz légierő nem képe tömege, több száz repülőgép folyamatos bevetésével zajló légi csapásokra, csak néhány gépből álló, kis kötelékes műveletekre. Ezt nevezik képességhiánynak. Az orosz légierő szerényebb csapásmérő képességekkel bír, mint például a jóval kisebb izraeli. "



A háború előtt nem volt nyilvánvaló, hogy Oroszország micsoda egy korrupt ország ?


Az orosz hadvezetés hozzáállását mutatja a Szu-30-as Flanker. Tisztán műszaki szempontból ugyanolyan jó repülő, mint az F-15E Strike Eagle. A különbség a kettő között a rendszerítésben van, és az már nem a gép hibája.


Oroszországnak nemigen kellett a Szu-30-as, ellenben India és Kína vette, is mint a cukrot.


Indiának van 270 Szu-30-as Flanker-je. A 270 példányból az oroszok 5 x 10 gépes szériát gyártottak le és szereltek össze, a többi 220 az pedig 80 %-ban indiai gyártás, a géptörzzsel, és más főbb szerkezeti részegységekkel együtt.


Kínánál is valami hasonló történt.


És az Orosz Légierő is hosszú éveken keresztül megelégedett 5 - 30 példánnyal.


Ellenben az F-15E Strike Eagle-ből 150 + példány van, és külföldre is mennyit eladtak.

2023. okt. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/95 Jeffrey Spender ***** válasza:

" Lehet, hogy a jóval nagyobb Irán szárazföldi erőkkel lenyomná Izraelt, csak éppen nem lenne már hova hazamenniük, mert az USA rommá lőné az országukat. "



Az Iráni Hadsereg szárazföldi erői azok ősöreg Chieftain és M60-as Patton harckocsikat használ, bármiféle modernizáció nélkül. Homogén acélos harckocsik.


Már annó a T-72-es céllövészetet rendezett az iráni Chieftain-ek között, úgy, hogy az volt a legerősebb harckocsi, és mégis súlyos veszteségeket szenvedett, 70 - 80 %-osat, és akkor a Merkava 3 / 4-es ellen mire menne ?


Semmire.


Agyaggalamb lövészet lenne.

2023. okt. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/95 Jeffrey Spender ***** válasza:

# Kürasszír


" Ezeket a repülőgépeket az állításoddal ellentétben technológiailag sem igazán lehetséges a 21. század színvonalára modernizálni, erre ezek a régi típusok eleve nem alkalmasak. Nem véletlen, hogy ezek a típusok minden modern légierőben vagy régen selejtezésre kerültek már, vagy cseréjük folyamatban van, például maguk az oroszok is a Mig-29-es kivonása mellett döntöttek, mert a típust teljesen elavultnak tekintik. "


Ezt most nem értem.


A MiG-29-est miért nem lehet úgy modernizálni, mint az F-16-os Falcon-t ?


Amúgy az amerikaiak nem az ősöreg F-16A/B-ket tunningolják, hanem újgyártású F-16C/D Falcon-okkal, vagy akár F-16V Viper-ekkel élnek.


Oroszoknál is adott lenne, a MiG-29M / MiG-35-ös jelentené ezt a lépcsőfokot, csak a 90-es években államcsőd volt, a 2000-es években örültek, hogy stabilizálták a gazdaságot, amellé párhuzamozan a hazudozás kultúrája kiépült, és a 2010-es években meg nagyipari hazudozás ment.


És vannak kifejezetten értelmetlen projektjeik, amik pénznyelők, ill. fantomprogramok, miközben a hagyományos légierőt hagyják leépülni.

2023. okt. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!