Miért gondolja azt az emberek nagyrésze hogy egy atomháború az emberiség véget jelentené?
Szerintem egyáltalán nem pusztulna ki az emberiség. Nagaszaki, Hirosima. Pár év után újjáépült a város és most is virágzik mindkét hely.
Persze azt elismerem hogy sajnos óriási veszteségek lennénk. (főleg civilek) de nem hiszem hogy Amerika, Kína, Oroszország lebombázná az utolsó ellenséges falut is. Lehet,hogy Washingtont, Moszkvát találat érne de pl Dallast, vagy Jekatyerinburgot nem.
És nem hiszem hogy az afrikai vagy del-amerikai kontinens kapna atombombát.
Egy atombomba nem csak a lokális rombolásról szól. A radioaktív szennyezés a veszélyes. Megváltozik az éghajlat, ihatatlanná válnak az édesvizek, ha mindenki elkezd a másikra atomot dobálni. Néhány éven belül meg rákban kihal a fél emberiség, a maradék fele meg 2 fejű gyerekeket fog nemzeni.
Nyilván nem fog kihalni az utolsó ember is, de a civilizáció a jelenlegi formájában megszűnne létezni.
Egy-két nukleáris töltet "pimpfli" (mármint aki a hatókörben van annak nyilvánvalóan nem), több ezer egyidejű elműködése hatalmas mennyiségű port keverne fel a légkörbe megváltoztatva a klímát, erős lehűlést okozva (nukleáris tél). Akár egyetlen nagy vulkánkitörés is befolyásolni tudja a klímát, de ha több száz törne ki egyszerre az pláne. Lehet Dél-Afrikában nem potyognának atomtöltetek, de a nukleáris tél hatása oda is eljutna.
Amúgy meg kérdező, Dél-Afrikában vagy? Nem? Szóval akár lenne nukleáris tél, akár nem, egy atomháború esetén jó eséllyel meghalnál (vagy azonnal, vagy pár héten, hónapon belül).
Kedves kérdező!
IDÉZLEK: "Persze azt elismerem hogy sajnos óriási veszteségek lennénk. (főleg civilek) de nem hiszem hogy Amerika, Kína, Oroszország lebombázná az utolsó ellenséges falut is. Lehet,hogy Washingtont, Moszkvát találat érne de pl Dallast, vagy Jekatyerinburgot nem."
Szerinted a több ezer darab orosz nukleáris töltetből egy sem jutna a 7,5 millió lakosú Dallas-Forth Worth agglomerációra?
Dehogynem.
Már az 1960-as évek óta Dallas és környéke elsődleges, kiemelt célpontja volt a szovjet ballisztikus, nukleáris töltetű rakétáknak és az ma is.
Jekatyerinburg szintén rajta van az USA elsődleges oroszországi nukleáris csapás celpontjainak listáján, azaz az atomháború 1. napján megkapna egy nagy erejű, "városromboló" atomtöltetet.
Boxs, de nagyon tájékozatlan vagy ebben a témában.
Kedves kérdező!
A Dallas-Forth Worth urbanizáció az 1. nap 2 db legnagyobb erejű orosz nukleáris töltetet kapott volna a mára nyilvános szovjet nukleáris háborús tervek szerint.
Csak egy India és Pakisztán közötti atomháború 1 éven belül, minimális becsléssel 500 000 000 halottal járna, a legnagyobb veszteséget nem a nukleáris robbanások és a sugárfertőzés közvetlen áldozatai jelentenék, hanem a mezőgazdaság összeomlása miatti tömeges éhínség kialakulása.
Egy totális atomháború esetén nem a nukleáris robbanások és a sugárfertőzés követelné a legnagyobb áldozatot, hanem a mezőgazdaságnak a globális ellátási láncok megszakadása miatti teljes összeomlása következtében fellépő, tömeges éhínség.
"több ezer egyidejű elműködése hatalmas mennyiségű port keverne fel a légkörbe megváltoztatva a klímát, erős lehűlést okozva (nukleáris tél)"
Azért ez a nukleáris tél koránt sincs bizonyítva. Pl a modell szerint a kuvaiti olajkutak égésének sokkal jelentősebb hőmérsékleteséssel kellett volna járnia. Mikor fél Kanada vagy Ausztrália ég, akkor se csökken tizedekkel sem a hőmérséklet a világon, az hogy pár száz város a földdé lesz egyenlővé téve nem biztos, hogy nukleáris telet okozna.
3.
Nehéz elhinni, hogy ha valamit nem tudsz megmagyarázni akkor csak a lejárató szöveg marad neked!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!