Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mik a gondolataitok a börgndi...

Mik a gondolataitok a börgndi katasztrófa kapcsán?

Figyelt kérdés

Nem hiszem, hogy ott minden rendben volt. 70 éves embert, hasonlóan megöregedett példánnyal (eredetileg am-i katonai gyakorlógép, ha jól tudom)

miért engedtek repülőgépet vezetni egy ilyen nagy közönséget vonzó rendezvényen? Értem, hogy szerették az öreget (nyilván sokak oktatója volt) de a közönség biztonsága fontosabb kell, hogy legyen. Hogyan zuhanhatott le a gép egy család közelében? A 2 pilóta meghalt, 3 embert pedig összeégve az intenzívre juttattak.

Kíváncsian várom, kimondják-e a felelősséget, lesz-e felelősségre vonás, szigorítás, kit hoznak ki hibásnak, ki fizet kártérítést. Szerintem a médiának sokkal részletesebben kellene foglalkoznia ezzel az üggyel, mert nyilván vannak tanulságok. Még ha kellemetlen is kimondani őket.



2023. szept. 18. 10:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha pilótahiba miatt történt a baleset akkor nem lesz felelősségre vonás objektív ok miatt (a pilóta sajnálatos módon elhunyt, nyugodjék békében).
2023. szept. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Kedves kérdező, az én bátyám harci helikopter pilóta volt, MI-24 esen.

Kint tanult 2 évig a volt Szovjetunióban.

Egyértelműen bebizonyosodott, hogy a pilóta hibája miatt bekövetkező balesetek döntő részét a fiatal, rutintalan pilóták okozták, és ez a mai napig így van.

2023. szept. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeket, infókat, mindenkinek ment a zöld.
2023. szept. 18. 14:01
 4/6 anonim ***** válasza:

A pilótáknak nagyon szigorú egészségügyi ellenőrzésen kell keresztül menniük ahhoz, hogy repülhessenek, itt mind a két pilótának érvényes engedélye volt! A repülőgépnek is megvolt a hatósági engedélye!

Egyébként a repülőgépet a fiatalabbik vezette, nem az idősebb!

Felelősségre vonni a családot is lehetne ennyi erővel, mivel nem a kijelölt parkolóban álltak!

2023. szept. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen, olyan ez az ügy, mint a legutóbbi TEK fiaskó. Minden tökéletes volt, mégis... ott ráadásul meg is halt az egyik szereplő. Ilyenkor szoktam mondani: biztos, hogy senki nem hibázott, senki nem felelős?

Én még a reporvosi engedélyt kiadó doki felelősségét is vizsgálat alá vonnám. Még inkább lépni kellene (a szigorú kivizsgálás irányába) amikor a botrányosan vezető, száguldó-ütköző személyek jogosítványáról van szó. Ki írta nekik alá, hogy vezethetnek. Lásd a sok közelmúltbéli esetet.

Ebben az országban szigorú rendre lenne szükség az éle minden területén (pl kábszerkereskedelem-fogyasztás kíméletlen fölszámolása) akkor lehetne itt gazdasági csodát tenni. De ilyen bíróságokkal, hogy a rendőrök egy hónapig figyelik minden erejükkel, éjjel-nappal az illetőt, lecsapnak rá, utána a bíróság fél napon belül kiengedi...

2023. szept. 25. 19:25
 6/6 anonim válasza:
Valaki esetleg nem hivatalos forrásokat nem tud ahol helyszíni fotók vannak cenzúra nélkül? Nem nem vagyok katasztrófa túrista pusztán a fizikai tényezőkre vagyok kiváncsi egy ilyen jellegű becsapódás után mi marad az emberből.
2023. okt. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!